в болницата

  • 796
  • 10
Искам да ви питам дали когато ви приемат в болницата за нормално раждане отново гледат бебето на ехограф, за да видят размерите на главичката и предлежанието или само слушат тонове? Защото главичката на моето порасна само за седмица с няколко милиметра и докато дойде време да раждам може да стигне 10-те сантиметра диаметър? А пък съм с малко тесен таз.
Виж целия пост
# 1
Ами май отговора е "зависи..." Аз раждах с предварителна уговорка т.е. плащах си и моя гинеколог си ме прегледа точно преди да ме приемат. Само че отидох, защото ми изтекоха водите, та май е по-различно от това просто да постъпиш и да чакаш контракции  Rolling Eyes Но при всички случаи ако имаш предварителна уговорка с лекар ще те прегледа - тогава ще сте коментирали и това ти притеснение. Иначе мисля, че не правят преглед с ехограф. Поне в Майчин дом в предродилна зала няма такъв, аз не видях, така че ако отидеш с контранции и направо те приемат май никой няма да се затича да те гледа  Imp
Виж целия пост
# 2
Az раждах в Света София без уговорка- не са ми правили преглед с ехограф, само гинекологи4ен и после като ме приеха ве4е за раждане, тонове на бебето.
Виж целия пост
# 3
аз бях планирано секцио и само слушаха тоновете и ми направиха гинекологичен преглед. Не са ме гледали на ехограф.
Виж целия пост
# 4
Първия път не ме гледаха. Втория път се знаеше,че ще съм секцио, затова само преглед и тонове.
Виж целия пост
# 5
Мен не ме гледаха на ехограф. Само чуха тоновете на бебето и направиха запис на контракции (първоначално нямах такива). Само по това къъде е сърцето на бебето пак се ориентират какво е предлежанието до колкото знам. А за главата на бебче - моето бе с обиколка 36 см Wink. Няма страшно, ако тазът ти е тестен, ще ти назначат секцио. Освен това често се правят грешки при ехографските изследвания.
Виж целия пост
# 6
В болницата не те гледат. Аз раждах в Св. София с уговорка и планово секцио та моята докторка ме гледа предния ден на ехограф за да е сигурна какво и къде реже за да няма изненади в последния момент (да се извъртяло бебето и тя да търси главата пък то краката...). Но това се случи в частния й кабинет, не в болницата.
Виж целия пост
# 7
Аз бях планово секцио, но въпреки това при приемането ми направиха абсолютно всички прегледи - гинекологичен, ехограф, мериха ми таза, всичко. Даже още два прегледа за разкритие отнесох, защото секциото ми беше за другия ден. Раждах в Шейново.
Виж целия пост
# 8
Не са ме гледали на ехограф. Само слушаха и записваха тоновете. Става въпрос за Шейново
Виж целия пост
# 9
И аз раждах в Шейново. Там при постъпването не гледат на видеозон, а само слушат тонове и проверяват разкритието. Постъпих за раждане с изтекли води и контракции.
Виж целия пост
# 10
Не са ме гледали на УЗИ. Моят доктор обаче /който ми следеше и бременността и ми направи секциото/, три дена преди да ме викне в болницата ме гледа в частния си кабинет. В болницата само запис на тоновете ми правиха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия