Какво и по колко си хапват 11 месечните бебчовци?

  • 389
  • 5
Здравейте мамчета!
Реших да пусна тази тема защото отскоро имам проблем с моето сладурче. Отказва да пие млякото. Давах му Милумил, смених с Хипп, сега съм взела Нутрилон, но изпива по 100 гр. или отказва тотално само като види шишето. На 5 хранения сме, пробвах и с четири, но проблемът не се реши. Режимът ни е следният:
8.00ч. - АМ
11.00ч. - попара+плод
14.00ч. - пюре(месно или зеленчуково)
17.00ч. - каша(млечна)+ плодов сок
20.30ч. - АМ
Търсих информация по темата с търсачката, но не открих нищо конкретно.
Помагайте, какво става, имали ли сте подобен проблем. Знам, че е рано да отбива млякото, какво да правя, пием млякото с рев....... Sad
Виж целия пост
# 1
От личен опит не мога да говоря. Дъщеря ми все още с удоволствие пие АМ, но доста деца около годинката го отказват. Това, което мога да те посъветвом е да го прибавяш към останалата храна- в пюрето, в попарата и т.н. Кашата е млечна така или иначе, което е добре. На тази възраст вече спокойно може да предложиш и кисело мляко. Не тормози детето, на всяка цена да пие АМ, но и не спирай да предлагаш. Ще прозвучи банално, но е напълно възможно да преминава през някакъв период и само след няколко дни да реши, че отново иска да пие мляко.
Виж целия пост
# 2
Пробвай да сложиш бисквита или каша в малякото,да му промени малко вкуса.Може да му хареса.Пробвай и с кисело мляко.Или изчакай ден два,може да му е  омръзнало вече.

Мойта дъщеря преди седмица отказа АМ.Само като види вечер шишето и се обръща на другата страна.И кисело не иска в шише.С лъжичка хапва.
Виж целия пост
# 3
Синът ми категорично отказа да пие АМ малко след годинката.От тогава сме на кисело мляко.
Съветите, които са ти дали майките писали преди мен са хубави.Опитай да ги приложиш.
Виж целия пост
# 4
Ние сме горе-долу на същият режим  Peace
Може към сухото АМ да добавиш много малко вода,за да стане като кашичка+плод.Може така да се хареса.
Виж целия пост
# 5
    Ashli, все едно че аз съм писала поста... Ние сме точно на 11 месеца , режима на хранене ние почти идентичен с вашия и от около седмица- бутилка да не види Cry
   На мен надеждата ми е в това, че при нас имаше възпалено гърло+ запушено носле и тогава започна да отказва млякото, но въпреки , че вече е  по- добре млякото е изцяло извън менюто ни. Слагам колкото може в другите храни , но се притеснявам - памперсите ни са много по- сухи ,  а и не знам ако продължавам да предлагам , дали няма още повече да го откажа...Тази вечер заспа гладен Sad
   Не ти бях в помощ , но както виждаш и аз самата имам нужда от съвет- успех!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия