Съвет за Гармастан и Лансинокс

  • 16 086
  • 25
Здравейте майчета.
Нуждая се от вашия съвет. Решила съм да кърмя, но се опасявам, че възможните проблеми могат да ме откажат. Затова искам да потготвя гърдите си предварително. Тъй като в момента съм в чужбина, бих желала да ви помоля да ми кажете от колко тубички бих се нуждала ако започна да се мажа от 8-9 месец. За колко време отива една тубичка? Кое от двете да купя за тази цел- предварително мазане?

Благодаря ви!!
Виж целия пост
# 1
На мен Лансиноха ми свърши прекрасна работа, още повече че аз съм мързелива и с него не е налагаше да се мия всеки път преди кърмене - а в родилното то беше на час, понякога и на половин час дори.
Бях си взела малка тубичка от 10 г, към края на 1 месец тя посвърши и една мама от форума тук ми даде начената голяма опаковка. Сега доста рядко си слагам, нямам вече нужда и по-скоро профилактично се сещам да се мажа, когато се изкъпя и мажа цялото си тяло с крем или лосион.

Не съм се мазала преди раждането, не го считах за нужно.

Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 2
аз  се мазах преди раждането  с масажен крем и по този начин се прави масаж на гърдите което е мн.полезно.а зърната ги мазах с ракия 2 пъти дневно.след като родих се мазах  с гармастан след всяко сучене.нямах проблеми и разранявания.тубичката свършва за около 10дни.после се мазах само с по мазен крем на зърната или от бебешкото олио.но може би всичкото мазане беше само 1месец.после нещата се нормализираха от само себе си.нямах проблеми.
Виж целия пост
# 3
аз се мазах с гармастан много ме облекчи,но не може да минеш без рани
Виж целия пост
# 4
...с гармастан след всяко сучене.нямах проблеми и разранявания.тубичката свършва за около 10дни.
Ти ме уби. Аз една тубичка Гармастан не можах да свърша. Мажех се от средата на 8-мия месец горе-долу през ден (случваше се да забравя). После се мажех след всяко кърмене, като ми се случваше да забравям през нощта да го правя (най-вече, защото не ми се ставаше да се мия преди следващото кърмене). Мазах се максимум 1 месец. Може би моите ареоли са малки и затова да ми е стигнала въпросната тубичка.

аз се мазах с гармастан много ме облекчи,но не може да минеш без рани
Нямах никакви рагади този път (с баткото определено се изложих).
Виж целия пост
# 5
Лансинокс  Peace че не се отмива  Peace
аз и една тубичка не можах за свърша, въпреки че се мазах и преди раждането  Crazy
Виж целия пост
# 6
Значи една тубичка Гармастан съм ползвала от началото на 8-ми месец,  до 45-дневна възраст на бебето (родено на термин)-значи три месеца и половина. После я давах последователно на 3 други майчета и така и не свърши.
Имах зверски рагади - заради неправилно поставяне на бебето. Те от това се получават. С каквото и да се клепаш преди това, каквито и масажи да правиш няма да подготвиш гърдите.
По-добре забрави за тези мазила, а наблегни на снимки и клипчета с кърмещи мами (по възможност с новородени бебенца), за да свикнеш с правилното поставяне на бебето. Ако имаш възможност да наблюдаваш кърмещи майки наживо - най-добре  Peace
Виж целия пост
# 7
Лансинокс  Peace че не се отмива  Peace
аз и една тубичка не можах за свърша, въпреки че се мазах и преди раждането  Crazy

Според мен рецептата против рагади е една голяма тубичка Лансинох (предпочитам я пред Гермастана, защото не се отмива и така не ти изсъхва кожата на зърната, освен това съдържа 100% чист Ланолин) и колектори за кърма - за да не ти се дразнят зърната от собствените ти дрехи, когато не кърмиш. Мазане преди раждането според мен не е нужно, но няма и да навреди.
Лансинохът и колекторите ми "излекуваха" рагадите въпреки непрестанното сучене на бебо. Приятелка след мен взе тези превантивни мерки и нямаше никакви проблеми.
Виж целия пост
# 8
Да ви питам само -  Лансинох и  Гармастан навсякъде ли в аптеките могат да се намерят newsm78
Виж целия пост
# 9
Да ви питам само -  Лансинох и  Гармастан навсякъде ли в аптеките могат да се намерят newsm78

Май гермастанът е "по-популярен". Но като се разровят аптекарите по разни списъци с лекарства за лансиноха, го намират и можеш да си го поръчаш.
Виж целия пост
# 10
гармастана също пише, че не е нужно да се отмива преди кърмене.  Peace
Виж целия пост
# 11
От тези двете - Лансинох, но кремчето на Авент също е много хубаво - свърших го за около месец и половина. Той също е без отмиване  Peace
Виж целия пост
# 12
Според мен за превантивно мазане можеш да ползваш и дефламол. Или Авент. Но най-важното е правилното поставяне на бебето, защото ако се разраниш ще е от това, а не от мазане с което и да е мазилце.
Виж целия пост
# 13
Моето мнение е, че няма значение коя марка ще избереш, стига кремът да съдържа 100% чист ланолин. За съжаление на мен  Гармастана не ми помогна и дори смея да твърдя, че влоши състоянието на разранените ми зърна, тъй като той сам по себе си изсушава, а е наложително да се измива гърдата със сапун след употребата му, което още повече води до изсушаване на ареолите.
Препоръчвам ти крем за гърди Medela - 100% ултра чист ланолин 37 гр. - 21 лв.- достатъчен за повече от месец, а може да се използва и за подсичане на дупето на бебето, обриви, екземи, афти в устата/, Авент - чист ланолин, но с аромат на кокос и Лансинокс.
Всички изброени би трябвало да можеш да ги откриеш и в чужбина.
Медела например са швейцарска марка, занимаваща се само с кърма и кръв. Използват се масово в Щатите, Англия и др. Надявам се да можеш да ги откриеш. Тук в България се продават в разсфасовки за 1, 10 и 21 лв. в зависимост от грамажа.
Наистина е много важна превантивната грижа за гърдите! Горещо ти препоръчвам поне месец преди раждането и всеки ден след раждането да третираш гърдите си с подходящ крем, за да избегнеш евентуални усложнения след това.
Успех!
Виж целия пост
# 14
Аз лично съм ползвала и двата медикамента, но честно казано по-доволна бях от Гермастана. Наистина е необходимо да го измиваш преди всяко хранене на бебето, но така или иначе аз винаги се измивах преди това, така че това не ми тежеше.
Гермастана не е толкова мазен и ми се струва, че зърната се чувстваха по-добре от него, а и възникналите оплаквания минаваха по-бързо.
Успех с кърменето и не се отказвай - по-хубаво за детето от това няма. Ние сме вече на 11 месеца и до сега не сме боледували.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия