подарък за годеж на братовчеди ?

  • 5 084
  • 12
момичета канени сме на годеж и за първи път май ще ходя на такова нещо. казаха ми че ще е в ресторант и щяло да бъде съвсем скромно, каквото и да значи това. носи ли се подарък, ако да един или на всеки отделно, или само цветя - моля споделете че е в неделя и време неостана....
Виж целия пост
# 1
Ние ще правим годеж скоро и от моя гледна точка бихме се зарадвали на пари.Подаръци разбирасе че се носят , но на парите винаги можеш да намерш място!
Виж целия пост
# 2

Ние ще правим годеж скоро и от моя гледна точка бихме се зарадвали на пари.Подаръци разбирасе че се носят , но на парите винаги можеш да намерш място!

Глупости ooooh! Незнам кой ти е казал, че на годеж се носят подаръци или пари, ама те е излъгал Naughty На сватба се носят, а на годеж се ходи само с букет цветя
 Имам позната, която е отлично запозната с риатуалите и с това се занимава, от нея знам че се поднасят само цветя. Лично тя обаче на моя годеж донесе богородица с младенеца на много красива икона, защото аз чаках бебе и тя ми я поднесе с пожеланието да ме закриля Peace Родата до 9-то коляно беше поканена в 3 различни вечери - 1-во само семейството и роднините - най близките - 2-рата вечер бяха братовчедите на мъжа ми , които са мнооооого, и 3-тата вечер беше за нашите приятели. Само и единствено цветя получих от всички, много красиви и оригинални букети. А първата нощ когато ми "вземаха ръката" бъдещите ми свекър и свекърва ми подариха злато, освен пръстена и отделно пари. Както и родителите ми. Но само те. Никакви други искания за пари не са уместни точно в този случай. Ако няма да правят сватба обаче - тогава може би има изключения, но не съм чувала Peace Парите и подаръците са за сватбено тържество, не за годеж.
 В различните краища обаче, може и да има различни ритуали.  Ако е така - съобрази се с тях, не с моето мнение.
Виж целия пост
# 3
KATI_Z е права.

Единственото което знам със сигурност е че, бъдещата свекърва трябва да даде на снахата нещо златно.

Но, лично ти ако, искаш да им дадеш нещо - спокойно можеш да дадеш пари и някакъв сувенир за спомен - статуетка, картина и т.н. Peace
Виж целия пост
# 4
разбрах че сватба се планира да има в бъдеще. сега е само годеж. незнам другите какво ще носят и затова питам да не се изложим с мъжа ми.
Виж целия пост
# 5
разбрах че сватба се планира да има в бъдеще. сега е само годеж. незнам другите какво ще носят и затова питам да не се изложим с мъжа ми.

Щом ще има сватба, направо си е задължително да идеш само с букет цветя. Това не е същинското празненство, още повече, че казваш че ще е в съвсем тесен кръг. 
Този които казва, че се подаряват подаръци, очевидно много ги обича, но определено не е подходящо на този повод.
Виж целия пост
# 6
Кати , го е казала най - точно Hug
На годеж не се носят подаръци , камо ли пари  ooooh!
Един хубав букет , е напълно достатъчен , подаръци и пари на сватбата Peace
Виж целия пост
# 7
Ми незнам но тя им е роднина.Не съм запозната много с обичаите но така ми казаха майка ми , баба ми , бъдещата ми свекърва и роднини че за годежа щяли да ни дадът пари.Нищо не мога да кажа наистина че различните крайща различно го празнуват.
Виж целия пост
# 8
Ми незнам но тя им е роднина.Не съм запозната много с обичаите но така ми казаха майка ми , баба ми , бъдещата ми свекърва и роднини че за годежа щяли да ни дадът пари.Нищо не мога да кажа наистина че различните крайща различно го празнуват.

Ми аз нали това казвам де. Твоите родители и бъдещите свекър и свекърва - да. Те ще дадът пари и злато. Но останалите - не. Авторката е писала, че е роднина, но не е майка или свекърва, а всичко различно от тях не носи подаръци, още по-малко пък пари.
Виж целия пост
# 9
Както са казали и по напред момичетата един букет е напълно достатъчен, но ако все пак ти се иска и да им подарите нещо, можеби една икона с богородица или някой друга със светец закрилник на семейството /сега не се сещам кой/ би била чудесен подарък. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Нищо не се носи.
Годеж се прави за да се опознаят хората. Peace
Виж целия пост
# 11
ами всъщност цялата работа в моето колебание е че годежа ще е в ресторант. незнам какво ще има за ядене, т.е. колко пари ще са похарчили, та в този аспект си мислех трябва ли да се подари нещо. после момчето е арабин или нещо подобно, та идеята за икона май не е добра, защото незнам на родителите му мирогледа по този въпрос.
Виж целия пост
# 12
ами всъщност цялата работа в моето колебание е че годежа ще е в ресторант. незнам какво ще има за ядене, т.е. колко пари ще са похарчили, та в този аспект си мислех трябва ли да се подари нещо. после момчето е арабин или нещо подобно, та идеята за икона май не е добра, защото незнам на родителите му мирогледа по този въпрос.

Това изобщо не трябва да те притеснява. Те ще похарчат толкова, колкото искат. Подаръците не се определят от това какво има за ядене Peace Спазвай традицията и иди с букет, те може да изберат най-евтиното от менюто или най-скъпото. Ти си на годеж, не на благотворителен бал. Относно иконата, не мисля че можеш да се притесняваш от родителите на момчето. Те са в нашата страна. Ти си християнка, бъдещата булка също предполагам. И ако това е така, иконата не трябва изобщо да те притеснява. Те със сигурност знаят че християнството е водеща релия И в България. А после ако момчето има някаква притеснения, просто няма да я слагат.....но това че е арабин не ти доказва на 100% какво изповядва. И все пак можеш да се допиташ  до самата бъдеща бъдеща булка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия