надуто на главичката

  • 586
  • 6
Моля ако някои знае да ми каже.Имаме си бебче на 10 дни. Днес забелязах, че на главичката в ляво има нещо надуто не е оток, а твардичко не го боли като го пипами много ме притесни.
Виж целия пост
# 1
Първото нещо което ще те посъветвам е да попиташ педиатъра си,а другото е да не буташ подутото или да го разтриваш.
Виж целия пост
# 2
Най-вероятно е родова травма. Ако съм права до месец - два ще отшуми. Как мина раждането впрочем?

Редно е да поговориш с педиатъра си за това  Peace
Виж целия пост
# 3
Това наистина може да бъде родова травма, изразяваща се в разкъсване на дългия мускул на шията. С помощта на леки разтривки би могло да се премахне втвърдяването на мускула.
С времето бебето ще покаже дали това го смущава - ще си наклони главичката към тази страна, ще заема продължителни пози на принуда и т.н. Нека го следи педиатъра, а по-нататък го доведете и при нас в детската хирургия.
Виж целия пост
# 4
Какво ви каза в крайна сметка педиатъра?
Виж целия пост
# 5
МОЖЕДА Е ХЕМАНГИОМ,НЕ ГО РАЗТРИВАИ.АКО ИМА 4ЕРВЕНО ВРЪХ4Е,ЗНА4И Е ТАКОВА.ПОСЪВЕТВАИ СЕ С ЛЕКАР
Виж целия пост
# 6
Съветвам те да го види неврохирург. Когато дъщеря ми беше на 6 месеца буквално за дни й се появи подутинка малко над слепоочието - твърда като кокал. Разбира се първо отидохме при педиатъра ни. Каза да сме спокойни, това било костен израстък и с нарастването на главата ще изчезне. Друг педиатър се усъмни за рахит. Да, ама не. Отидохме в Пирогов, направиха снимка и се оказа киста. После направихме скенер и операция. Слава Богу оказа, че е само от външната страна на костта.  Не искам да те плаша, при вас може да е нещо съвсем безобидно. Стискам палци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия