Хитринки за всякакъв случай (2)

  • 101 121
  • 284
Хитринки за всякакъв случай - първа тема
Виж целия пост
# 1
                      Време си беше за нова тема  Hug.
Виж целия пост
# 2
September, извинявам е, че изтрих твоята тема, но тази беше пусната с линк в старата, затова я запазих.  Peace
Виж целия пост
# 3
Тук вече ще се запиша,че в старата тема все я търсех къде е .Научих доста полезни неща от вас. Благодаря ви. Peace
Виж целия пост
# 4
записвам се и аз.Ще я следя с интерес има много полезни неща.
Виж целия пост
# 5
September, извинявам е, че изтрих твоята тема, но тази беше пусната с линк в старата, затова я запазих.  Peace
Абе точно за това се сетих преди малко и се затичах към компютъра да си добавя линка, но бях закъсняла Embarassed
Е, няма нищо.

** Това вместо запис тогава Laughing
Виж целия пост
# 6
.
Виж целия пост
# 7
  bouquet
Виж целия пост
# 8
И аз се записвам,много полезна тема.
Виж целия пост
# 9
И аз да се запиша...
Имам доста шивашки принадлежности ( които все по-рядко ползвам, обаче!)- кърфички, иглички, конци и т.н. Винаги ми бяха разпилени в чекмеджето, бяха се събрали много кутийки и кутийчици.
Купих си куфарче за инструменти от Mетро и сега всичко е супер подредено и мобилно. Blush
Виж целия пост
# 10
 Peace
Виж целия пост
# 11
Запис  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
И аз се записвам.

Моите хитринки са главно за пестене на време. Не знам дали ще са ви полезни, но ето някои от тях:

Винаги подготвям дрехите, които ще обличаме сутринта, още преди да легнем. Така сутрин се оправяме доста бързо, че на мен все ми се спи и 5 мин. сън са ми ценни  Crazy

В началото на седмицата подготвям списък с нещата, които трябва да се свършат и ги разпределям по дни - така хем не пропускам нищо, хем ги разпределям и не се натрупват за един ден.

Вместо кошове за пране ползвам от тези, които се продават в магазините за левче (платнени, на дупки). Евтини са и няма проблем да се подменят често, ако се скъсат.
Виж целия пост
# 13
Злато се почиства като се намаже с червило и се търка с памуче. Става много лъскаво.
Виж целия пост
# 14
Сигурно много от вас знаят тези хитринки, но това е за тези , които незнаят  Flutter

Лятото си нарязваме краставици на кубчета и в пликчета във фризера; зимата - от пликчето направо в млякото - вкусен таратор.

Краставиците и репичките купени през зимата както са нарязани за салата ги кисна за малко във вода и след това ги измивам много добре - така се отстранява голяма част от нитритите (които са в изобилие по това време на годината) (каза ми го една акушерка - и така спряха обривите ми през зимата от такива зеленчуци)

Отглеждаме си босилек и лавандула - отблъскват комарите!

В салата от домати слагам няколко листенца от босилек, нарязани  - много ни харесва  Peace
Виж целия пост
# 15
Стъклото на камината с мистър Мускуло за фурни - заимствано от една съфорумка   bouquet. Без никакво търкане пада нагара...
Виж целия пост
# 16
И аз да се запиша...
Имам доста шивашки принадлежности ( които все по-рядко ползвам, обаче!)- кърфички, иглички, конци и т.н. Винаги ми бяха разпилени в чекмеджето, бяха се събрали много кутийки и кутийчици.
Купих си куфарче за инструменти от Mетро и сега всичко е супер подредено и мобилно. Blush

Иглите и карфиците ги държа на магнит. Така не се разпиляват. Не е супер подредено, но няма риск някоя случайно без да видя да изпадне и да попадне в децата. Ако ги разпилея по масата само минавам с магните отгоре и са прибрани  Laughing
А конците са ми в несесерчета от магазините за 1 лев.
Виж целия пост
# 17
Имам доста шивашки принадлежности ( които все по-рядко ползвам, обаче!)- кърфички, иглички, конци и т.н. Винаги ми бяха разпилени в чекмеджето, бяха се събрали много кутийки и кутийчици.
Купих си куфарче за инструменти от Mетро и сега всичко е супер подредено и мобилно. Blush

И аз съм се заканила да направя същото.
В кутия за инструменти с много отделения едната ми дъщеря си държи ластиците за коса - разделени по вид и по цвят.
Виж целия пост
# 18
Идея zа стара клавиатура
Вадете клавиШните и ги пълнете с пластелин, слагате по едни магнит и ето ви магнити zа хладилника, пък децата могат с тях да редят думи4ки  Peace
Виж целия пост
# 19
И аз се записвам,много полезна тема.
Peace
Виж целия пост
# 20
  bouquet
Виж целия пост
# 21
Записвам се и аз. Grinning Много полезни неща научих. Браво ! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 22
Татянка, страхотна идея. Още утре ще видя да я изпробвам. Peace
Виж целия пост
# 23
  bouquet
Виж целия пост
# 24
Татянка, страхотна идея. Още утре ще видя да я изпробвам. Peace

Да споделяШ  Hug
Виж целия пост
# 25
И аз да помогна малко:
 1)  Ако искате пердетата а и дантелите ви да са мн бели (дори ако са захабени) ги накиснете за 1 нощ в солена вода (1кг сол :10 л вода) или в вода предварително преварена с настърган домашен сапун и след това ги изперете в пералнята на кратка програма.
 2) Среброто се чисти също ако до остажите да постои малко в разтвор на оцет и сода бикарцонат и след това го изтъркате с вълнен парцал.
 3)  Прах се бърше със стар чорапогащник.
 4)  Боя за коса върху челото или ушите се маха също като натъркате мястото с памуче с пепел от цигара.
 5)  Стаята мирише приятно ако сложите някаде в нея току що изпрана кърпа и капнете на нея няколко капки омекотител.
 6)  Ако боядисвате в два или повече цвята обособете зоните с хартиено тиксо - мн лесно се маха след това и не "събаря" със себе си боята.
 7)  Много лесно ще изчистите пепелник без да го миете ако го забършете с четка за боя.
Е това е за сега.Като се сетя за нещо пак ще пиша.За сега лека нощ!   smile3507
Виж целия пост
# 26
Има носни кърпички на "Белана" с аромат на лавандула. Ухаят невероятно/поне за нас/. Оставям по няколко пакетчета в гардеробите. А може да ги замените и с прахчета ванилия.
Виж целия пост
# 27
Аз в гардероба между дрехите слагам сапуни, непакетирани. Купувам ги от тия, дето са по 3 в опаковка и така хем гонят гадинките, хем мирише приятно.
А на дъното на пакетчето с носни кърпи капвам няколко капки мента (от аптеката) Така усещам кога ми се е отпушил носа.
Виж целия пост
# 28
  bouquet
Виж целия пост
# 29
Сетих се още нещо ама не знам дали тук му е мястото:
   Ако имате стари грамофонни плочи и много цветя може бързо лесно и интересно да си направите саксии.Слагате плочата във фурната върху желязна шоличка и нагрявате.След по малко от 5 минути имате интересна саксия (с дупчица отдолу) в която може да отглеждате любимите си цветя
Виж целия пост
# 30
И аз да помогна малко:
 1)  Ако искате пердетата а и дантелите ви да са мн бели (дори ако са захабени) ги накиснете за 1 нощ в солена вода (1кг сол :10 л вода) или в вода предварително преварена с настърган домашен сапун и след това ги изперете в пералнята на кратка програма.

Друг вариант е да слагате Бакпулвер в пералнята (zаедно с прахта)  Peace
Виж целия пост
# 31
Изтъркано , но : Запис  Peace
Виж целия пост
# 32
Крем за бръснене "Каро"- чисти стари лекета по дрехите. Peace
Виж целия пост
# 33
Крем за бръснене "Каро"- чисти стари лекета по дрехите. Peace

Наистина ли Grinning Супер!
Аз за Карото знам, че е супер като маска за лице. Значи: само слагате малко сол и се намазвате. Стоите, но то не изсъхва, така че.. 15тина мин. би трябвало да е добре. Една козметичка - позната на моя позната го казала - че това е единствената маска, която използвала от години. И кожата й била страхотна.
Така че, всеки трябва да си има по една тубичка Каро вкъщи тогава Laughing
Виж целия пост
# 34
Да, Карото е голяма работа! Heart Eyes Смесвам го с малко сода бикарбонат и с това си мия лицето през няколко дена. Ефекта е поразителен!
Виж целия пост
# 35
http://www.vbox7.com/play:9b0ecbe6
   Това е най лесния начин за сгъване на тениска newsm10
Виж целия пост
# 36
http://www.vbox7.com/play:9b0ecbe6
   Това е най лесния начин за сгъване на тениска newsm10

задължително ще пробвам
Виж целия пост
# 37
Откакто го открих направо се родих (ама какъв съм поет,а?)
Пък и лесно се побира навсякъде
Виж целия пост
# 38
http://www.vbox7.com/play:3f09a7a6

Още един вариант!  Laughing
Виж целия пост
# 39

Супер !  newsm10  Борих се с една тениска но го направих! И другия начин ми харесва!   bouquet
Виж целия пост
# 40
Запис!  Party
Виж целия пост
# 41
Използвам алуминиевите кутийки от пастет като формички за кексчета. Grinning
Виж целия пост
# 42
ех хитрооо е тоза за кексчетата ама слагаш ли мазнина ?
Виж целия пост
# 43
- Неприятната миризма от канала ще се отстрани,ако в него се излеят оцет и сода за хляб.

- Завесите ще придобият блясък и свежест,ще поемат и по-малко прах,ако при плакненето във водата се изсипе шепа сол.

- Можете да си посадите рози и без да купувате корени.Избирате си тези,които ви харесват най-много.Оставяте ги във буркан с вода,докато окапят цветните листенца.След това отрязвате от най-долната част на стеблото парченце до 4-5 см.Засаждате го в торна пръст,като се полива обилно

- Ако гости са опушили жилището ви и не може да се диша,запалете няколко свещи или прострете мокра кърпа.Димът ще изчезне като по чудо.

- Четката няма да залепва в шишенцето с лака за нокти,ако намажете запушалката с малко крем за ръце.

- Ако в някои от шкафовете у дома имате влага,лесно ще я отстраните,като поставите купичка със сол.Тя много бързо ще поеме ненужната влага.


- Петна от майонеза се почистват без проблеми,като изперете дрехата с вода и перилен препарат.Ако не се изчисти по този начин,прекарайте през петното парцалче,натопено в бензин.

- Лакът за нокти съхранявайте в хладилника,за да се запази по-дълго време в течно състояние.
Виж целия пост
# 44
И аз да се запиша...
Имам доста шивашки принадлежности ( които все по-рядко ползвам, обаче!)- кърфички, иглички, конци и т.н. Винаги ми бяха разпилени в чекмеджето, бяха се събрали много кутийки и кутийчици.
Купих си куфарче за инструменти от Mетро и сега всичко е супер подредено и мобилно. Blush

Това определено е хитра идея, тъкмо си мислех къде ще си държа всичките шивашки бръмбазлъци като си купя новата машина, че старата ми беше с шкаф с три чекмеджета и беше лесно.
Виж целия пост
# 45
ех хитрооо е тоза за кексчетата ама слагаш ли мазнина ?
Мажа ги леко с олио /с пръст/. Simple Smile
Виж целия пост
# 46
- Неприятната миризма от канала ще се отстрани,ако в него се излеят оцет и сода за хляб

за идеята ти  bouquet
Виж целия пост
# 47
Използвам алуминиевите кутийки от пастет като формички за кексчета. Grinning
                     Отгоре има едно ръбче - не пречи ли?
                     Кажете моля нещо за стари вази (натрупало се е нещо по дъното... утайка от цветя или нещо такова?
Виж целия пост
# 48

                     Отгоре има едно ръбче - не пречи ли?
                     Кажете моля нещо за стари вази (натрупало се е нещо по дъното... утайка от цветя или нещо такова?
[/quote] Сложи малко тризон във вазите,да постои малко и после изплакни хубаво.
Виж целия пост
# 49
Използвам алуминиевите кутийки от пастет като формички за кексчета. Grinning
                     Отгоре има едно ръбче - не пречи ли?
                     Кажете моля нещо за стари вази (натрупало се е нещо по дъното... утайка от цветя или нещо такова?

СлагаШ вода и една таблетка zа съдомиялна маШина  Peace
Виж целия пост
# 50
И така става!
Виж целия пост
# 51
...Сложи малко тризон във вазите,да постои малко и после изплакни хубаво...
                   А 'тризон' какво е?
Виж целия пост
# 52
http://www.vbox7.com/play:9b0ecbe6
   Това е най лесния начин за сгъване на тениска newsm10
aaa, това е супер!
Виж целия пост
# 53
...Сложи малко тризон във вазите,да постои малко и после изплакни хубаво...
                   А 'тризон' какво е?
Течен препарат за дезинфекция на хлорна основа,подобен на белината.
Виж целия пост
# 54
Използвам алуминиевите кутийки от пастет като формички за кексчета. Grinning
                     Отгоре има едно ръбче - не пречи ли?
Може би си мислиш за пастета в консервните кутии? Става въпрос за едни пастети в по-малки разфасовки /нещо като алуминиеви чашки/. Simple Smile
Виж целия пост
# 55
Идея zа стара клавиатура
Вадете клавиШните и ги пълнете с пластелин, слагате по едни магнит и ето ви магнити zа хладилника, пък децата могат с тях да редят думи4ки  Peace
Ей това страшно ми хареса  Hug.
Ето нещо и от мен:
Вазата може да се изчисти също ако нарежеш вътре вестник и сложиш вода и разклатиш хубаво, така също се мияят и стъклени шишета.
Виж целия пост
# 56
Идея zа стара клавиатура
Вадете клавиШните и ги пълнете с пластелин, слагате по едни магнит и ето ви магнити zа хладилника, пък децата могат с тях да редят думи4ки  Peace
Ей това страшно ми хареса  Hug.
наистина е много хитро, само че откъде толкова много малки магнитчета?
Виж целия пост
# 57
Записвам се да следя, че да не я търся всеки път темата Wink
Виж целия пост
# 58
Я да питам тук, че не ми се пуска специално за това нова тема. Кажете как почиствате котлен камък от ютиите си. #2gunfire Ей това ми е въпроса. Благодаря предварително ако някой ми отговори.   bouquet
Виж целия пост
# 59
Чувала съм за вода с оцет( не знам съотношение). Наливаш в ютията, пускаш я да загрее на мах и после изсипваш водата.
Ама не съм пробвала! Naughty
Един вид слух е това! Wink
Виж целия пост
# 60
Свекърва ми си чисти кафемашината с оцет и вода, тя живее в зона с много котлен камък във водата!
Виж целия пост
# 61
Свекърва ми си чисти кафемашината с оцет и вода, тя живее в зона с много котлен камък във водата!

Точно мислех да питам за този начин на чистете - едно време и майка ми така чистеше нашата стара кафемашина, но сега не помни колко оцет е слагала във водата newsm78
Можеш ли да ми кажеш, ако знаеш Praynig
Виж целия пост
# 62
Момичета,а да сте чували за специални препарати за почистване на котлен камък. newsm78 Една приятелка ми каза,че по магазините за техника продавали такива препарати, но и тя не е пробвала. Thinking
Виж целия пост
# 63
Аааааааа,уредът за сгъване на тениска е велик. Peace
Виж целия пост
# 64
http://www.vbox7.com/play:9b0ecbe6
   Това е най лесния начин за сгъване на тениска newsm10

Велико!
Виж целия пост
# 65
Свекърва ми си чисти кафемашината с оцет и вода, тя живее в зона с много котлен камък във водата!

Точно мислех да питам за този начин на чистете - едно време и майка ми така чистеше нашата стара кафемашина, но сега не помни колко оцет е слагала във водата newsm78
Можеш ли да ми кажеш, ако знаеш Praynig

Тя сипва 1 бутилка оцет, пуска машината 2-3 пъти с него, като третия път го оставя за 1-2 часа в машината, за да се махне хубаво котления камък. После пуска чиста вода няколко пъти, за да се измие хубаво машината  Peace
Виж целия пост
# 66
ribkata, благодаря, ще пробвам Hug
Виж целия пост
# 67
Чувала съм за вода с оцет( не знам съотношение). Наливаш в ютията, пускаш я да загрее на мах и после изсипваш водата.
Ама не съм пробвала! Naughty
Един вид слух е това! Wink

4удесен слух zа хора, които искат да си съсипват ютията  Mr. Green  Виж в магаzините zа техника, дали там няма спец. раzтвор zа по4истването на ютията. С оцет НЕ СТАВА.  Naughty
Виж целия пост
# 68
Я да питам тук, че не ми се пуска специално за това нова тема. Кажете как почиствате котлен камък от ютиите си. #2gunfire Ей това ми е въпроса. Благодаря предварително ако някой ми отговори.   bouquet
и аз да мога да помогна с нещо - сипва се малко омекотител и после се добавя вода няколко резервоарчета и се изглажда някакво парцалче - котления камък "изпада" през дупчиците за парата,
водата боядисва парцалчето с цвета на омекотителя, затова използвайте парцал
Виж целия пост
# 69
Я да питам тук, че не ми се пуска специално за това нова тема. Кажете как почиствате котлен камък от ютиите си. #2gunfire Ей това ми е въпроса. Благодаря предварително ако някой ми отговори.   bouquet
и аз да мога да помогна с нещо - сипва се малко омекотител и после се добавя вода няколко резервоарчета и се изглажда някакво парцалче - котления камък "изпада" през дупчиците за парата,
водата боядисва парцалчето с цвета на омекотителя, затова използвайте парцал
Мерси много.  bouquet Това мога да го пробвам докато намеря препарат.
Виж целия пост
# 70
Да, Карото е голяма работа! Heart Eyes Смесвам го с малко сода бикарбонат и с това си мия лицето през няколко дена. Ефекта е поразителен!

  bouquet Това е супер! А продават ли все още такъв крем за бръснене?
Виж целия пост
# 71
Да, Карото е голяма работа! Heart Eyes Смесвам го с малко сода бикарбонат и с това си мия лицето през няколко дена. Ефекта е поразителен!

  bouquet Това е супер! А продават ли все още такъв крем за бръснене?
Да, в близкия супермаркет има. Предполагам, че и в други магазини също ще се намери. Wink
Виж целия пост
# 72
pazzza   Hug много благодаря за бързия отговор!
Виж целия пост
# 73
момичета,а накой да знае как се чистят петна от мастило,че аз докато се къпех мойта писателка намерила химикал и си изписала и дрехите и чаршафите ми ooooh!нещо ми се върти в главата за лакочистител,но не съм сигурна и ме е страх да пробвам на цветни дрешки newsm78
Виж целия пост
# 74
Пробвай с кисело мляко. Сложи плътен слой от млякото върху петното и остави поне половин час да престой така. Аз така успях да изчистя изтекъл химикал от един панталон на мъжа ми. Е и доста търкане падна, но при мен беше тежък случай. А и после в пералнята.
Виж целия пост
# 75
За премахване на петно от мастило най-ефикасният начин е третиране с чист спирт. Петното се намокря със спирта и то си изчезва само. След това-в пералнята, за да изпереш спирта.
Виж целия пост
# 76
благодаря ви ще пробвам  Peace  bouquet
Виж целия пост
# 77
Хоп-троп и аз при вас! 55
Страхотни идейки!

С крем Каро, както и с почти всеки крем за бръснене можете да почистите замърсени шушлякови якета, без да ги перете с вода целите.Мазва се върху замърсеното място и с влажно парцалче се леко се търка. После се обира със суха кърпа.
Виж целия пост
# 78
Моето не е хитринка, но покрай копчетата от клавиатура се сетих - преди време ги залепих върху едно шише от течен сапун (с лепило или горещ силикон се намазва там, където е буквичката). Стана много ефектна бодлива вазичка.
Виж целия пост
# 79
И тук да се запиша. Много полезна тема  bouquet
Дано да не се повтарям, защото нямах време да изчета всичко назад, а чак сега за съжаления ви откривам. Подвизавам се главно в готварския.
Та накратко за какво се сещам аз - преди като си купувах връзки пресен магданоз, целина и разни други, докато да се употребят и половината завяхваше и съотвено заминаваше на боклука. Жената на чичо ме светна за това - Нарязват се зелениите на ситно и в бурканчета се насипва малко от подправката, малко сол , пак подправка и така докато свърши. Съхранявам в хладилника. Резултата е свежа подправка по всяко време. Само внимание - при готвене на добавяйте сол че ще се пресоли храната.
Виж целия пост
# 80
С Каро можеш да си почистиш и грима - не люти на очите. По рано бях "абонирана" за него , но отдавна мъжа ми е на пяна, която в някои моменти спасява
Виж целия пост
# 81
И тук да се запиша. Много полезна тема  bouquet
Дано да не се повтарям, защото нямах време да изчета всичко назад, а чак сега за съжаления ви откривам. Подвизавам се главно в готварския.
Та накратко за какво се сещам аз - преди като си купувах връзки пресен магданоз, целина и разни други, докато да се употребят и половината завяхваше и съотвено заминаваше на боклука. Жената на чичо ме светна за това - Нарязват се зелениите на ситно и в бурканчета се насипва малко от подправката, малко сол , пак подправка и така докато свърши. Съхранявам в хладилника. Резултата е свежа подправка по всяко време. Само внимание - при готвене на добавяйте сол че ще се пресоли храната.
да ви кажа  пък аз как си съхранявам зелени подправки-измивам ги хубаво,подсушавам ги и откъсвам само листенцата,слагам ги в найлонови пликчета и ...бам във фризера,кагото готвя вадя кесията,понамачквам я да се начупят и поръсвам в яденето колкото е необходимо,после прибирам веднага пликчето без да се размрази,така имам свежи подправки по всяко време Peace
Виж целия пост
# 82
Магданоза, измит  и нарязан слагам в стъклен буркан , затварям с капачка и в хладилника.  Не слагам никаква сол .Така   се запазва доста дълго време в свежо състояние. Peace
Виж целия пост
# 83
И аз имам една малка хитрина:
Когато правя пуканки не изхвърлям така наречените циганчета(изгорелите).
Тях ги прибирам и ги смилам с кафемелачка,смесвам с риган,мащерка,сол и други подправки и си правя страхотна мерудия.
Това ми го каза една жена от Родопите,като я попитах как я докарват на такъв страхотен мирис и тя ми каза тайната.
Виж целия пост
# 84
Ти ме уби - аз толкова "цингета" съм изхвърлила, въпреки че знам че в" шарена сол" се слага печена царевица
Виж целия пост
# 85
да ви кажа и един лесен начин за почистване на залепнала дъвка-взимам кубче лед и го държа върху дъвката докато тя се втвърди и стане трошлива и я изронвам от мястото където е залепнала Peace
Виж целия пост
# 86
Ето и от мен нещо.За да изпукате ПУКАНКИТЕ без циганчета когато ги купите ги слагате във фризера и там си стоят, и когато решите да пукате изкарвате колкото ви трябва и другите обратно там.Добър апетит.  chef
Виж целия пост
# 87
Чудна темичка Peace

Да споделя за котления камък в ютията и кафеварката-от поне 3 години го правя само с препарат за отстраняване на котлен камък-има и български,и вносни като в упътването точно си пише как и по колко се слага.Ефекта е моментален-кафеварката почна да работи два пъти по-бързо!Моя съвет е да си вземете вносен препарат PeaceПрез ютията доста време изтичат гадости,които оцветяват и трябва доста пъти да прекарате водата докато се изчисти,за да няма изненади.
Виж целия пост
# 88
здравейте момичета кажете ми как да се отърва от мравки в къщи,направо нямам идея какво да ги правя ако някой знае ще му бъда благодарна
Виж целия пост
# 89
toni_bo, против мравки съм използвала една пудра - Халек, не беше скъпа, но пък излезе ефикасна. Нещо ми се върти в главата, че и промениха търговското наименование, но не се сещам в момента. Аз съм я купувала от аптека и като кажа името на препарата, обикновено веднага се сещат какво търся.Изгони мравките, но неприятното е, че си е пудра... ръсиш и се вижда бялото! Живея на четвъртия етаж и почти всяка пролет мравките се катерят!!! Всички съседи се оплакват, предполагам, че имаме мравуняк до блока:) Обикновено забелязвам първите им набези по терасата и ръся основно там - спирам ги на входа, така да се каже и не се налага да си "маркирам" цялата къща  Mr. Green
Баба ми пък, с този препарат изчисти цветята в градина и саксиите си от листни въшки и прогони някакви летящи мравки, които бяха нападнали къщата й.
Между другото съм пробвала и със сол - но ми се стори не толкова ефикасно.
Виж целия пост
# 90
здравейте момичета кажете ми как да се отърва от мравки в къщи,направо нямам идея какво да ги правя ако някой знае ще му бъда благодарна
Препарат Килтокс - убива всичко летящо ,пълзящо....
Ако искаш обаче хитринки....Наръсваш там откъдето излизат с черен пипер млян.
Виж целия пост
# 91
....Наръсваш там откъдето излизат с черен пипер млян.


А, черен пипер срещу хлебарките става ли? Thinking
Виж целия пост
# 92
В плодовата салата сипете съвсем малко минерална вода. Така ябълките, прасковите, кайсиите или бананите няма да потъмнеят.

Преди да се потопи последователно в брашното, яйцата и галетата, шницелът се подсушава: върху дланта на едната ръка се слага разгъната чиста ленена кърпа, на нея се слага шницелът, с другата длан се покрива и се натиска между ръцете, за да се попие напълно влагата. Това се прави за да не се “съблича” шницелът.

Ако не сте успели своевременно да отсраните пяната от месния бульон, сипете хладка вода( 1 ч. на 2-3 литра бульон), пяната ще се повдигне отново нагоре.

Обилната мазнина от яденето (супи, яхнии) се отстранява след като то се охлади и в него се пуснат няколко парченца лед. По този начин мазнината полепва по ледените блокчета, след което те се отстраняват.

Печеното пиле ще стане по-вкусно, ако сложите в него един бульон забит в лимон, който е обелен.

За да се отървете от миризмата на прясна боя, оставете в помещението купичка с накълцан лук, залят с вода.

Жълтеникавите петна по ваната и порцелановите мивки се изчистват със затоплен оцет, в който е добавена сол.

Мекиците няма да загарят, ако в
мазнината за пържене се сложат няколко
резенчета суров картоф.

Кубчетата лед на кристали се
получават, когато се замразява преварена вода.


Ако искате да сгъстите супата, можете да добавите 1–2 с. л. картофено пюре на прах.











Виж целия пост
# 93
За да станат по-меки пържените филийки добавям към яйцето и малко кисело мляко. Дори като изстинат не се втвърдяват както само с яйцето. 
Виж целия пост
# 94
здравейте момичета кажете ми как да се отърва от мравки в къщи,направо нямам идея какво да ги правя ако някой знае ще му бъда благодарна

Ако са направили пътека, сложи бакпулвер там  Peace
Виж целия пост
# 95
Мравките се заливат с гореща вода, но ако пътечката им е вкъщи това естествено не върши работа. На мен ми влизаха дори в леглото (а как хапят...). Справих се като поръсих сол около леглото. Но това не ги убива, само си сменят маршрута. Накрая се отървах от тях с "Биокил". Той е спрей и е хубав, защото ако имаш домашен любимец или малко дете, не вреди.  Hug
Виж целия пост
# 96
....Наръсваш там откъдето излизат с черен пипер млян.


А, черен пипер срещу хлебарките става ли? Thinking
Не,доколкото знам...Това с черния пипер е за мравките....
Виж целия пост
# 97
За мравките става айгън купува се от селскостоанските аптеки,става и за паяци много е ефикасен
Виж целия пост
# 98
И при нас имаше мравки, но поръсваш мястото с прах (за пране), да постои така около седмица и изчезват (от миризмата, май), но вече 2-ра година няма.
Виж целия пост
# 99
Колкото до хлебарките - в аптеките има кубчета, които се слагат в ъглите на стаята или тебешир, с който се рисува по пода, оставяш 48 часа и после минаваш с метлата. Ние минахме вилата с тебешира и после трябваше да ринем с лопата. УСПЕХ !!!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 100
Една хитринка за всички, които обичат да отглеждат кактуси и алое - ако нараните кактуса или алоето, покапете върху мястото няколко капки свещ. Те ще капсулират нараненото място и то няма да загние. Peace
Виж целия пост
# 101
А пък аз винаги купувам повече сапуни, разпечатвам ги и поставям между чистите дрехи. Така и мириса на омекотителя се запазва за по-дълго, а и сапуните се подсушават и свършват по-бавно.
Виж целия пост
# 102
А и когато печете сандвичи с кашкавал някои хора слагат масло преди кашкавала, а аз кисело мляко- запазва ги меки и хрупкави. Това е по примера на майка ми и ми върши работа.  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 103
А пък аз винаги купувам повече сапуни, разпечатвам ги и поставям между чистите дрехи. Така и мириса на омекотителя се запазва за по-дълго, а и сапуните се подсушават и свършват по-бавно.
He e необходимо да се разпечатват. И запечатани пак ароматизират дрехите в гардероба. Peace
Виж целия пост
# 104
 newsm74 тема
Виж целия пост
# 105
Не е някаква новооткрита хитрина, но за мен е най-новото в кухнята ми - пека вече всичко в пликчета за печене /само мусаката не съм пробвала да я приготвя така!/. Няма мръсна фурна, няма загорели тавички! И месото не се пресушава.
Виж целия пост
# 106
baibibi-извинявам се за невежеството,но какви са тези пликчета за печене?За мен ще е новооткрита хитрина!
Виж целия пост
# 107
baibibi-извинявам се за невежеството,но какви са тези пликчета за печене?За мен ще е новооткрита хитрина!


има ги във всички големи хранителни магазини. Peace
Виж целия пост
# 108
baibibi-извинявам се за невежеството,но какви са тези пликчета за печене?За мен ще е новооткрита хитрина!


има ги във всички големи хранителни магазини. Peace
  bouquet Много благодаря!Даже не бях чувала за тези пликове  Thinking
Виж целия пост
# 109
[ има ги във всички големи хранителни магазини. Peace

Гледам, че тук тавичката е вътре в плика, а аз слагам продуктите в плика, а плика ВЪВ тавичката. Така и тавата си остава чиста.
Виж целия пост
# 110
 Гледам, че тук тавичката е вътре в плика, а аз слагам продуктите в плика, а плика ВЪВ тавичката. Така и тавата си остава чиста.
[/quote] И на мен ми се струва, че това е целта на тези пликове - да не цапат тавите  Peace
Виж целия пост
# 111

Да споделя за котления камък в ютията и кафеварката-от поне 3 години го правя само с препарат за отстраняване на котлен камък-има и български,и вносни като в упътването точно си пише как и по колко се слага.

От къде може да се купи такъв препарат newsm78

....мерси на всички Ви....страхотни сте  bouquet
Виж целия пост
# 112

Да споделя за котления камък в ютията и кафеварката-от поне 3 години го правя само с препарат за отстраняване на котлен камък-има и български,и вносни като в упътването точно си пише как и по колко се слага.

От къде може да се купи такъв препарат newsm78

....мерси на всички Ви....страхотни сте  bouquet
Виж целия пост
# 113
 Peace
Виж целия пост
# 114
филтрите на абсорбатора пускам в миялната, стават като нови
Виж целия пост
# 115
Записвам се за темичката
Виж целия пост
# 116
филтрите на абсорбатора пускам в миялната, стават като нови
Блазе ти моя не се побира в миялната. Sad
Виж целия пост
# 117
  bouquet
Виж целия пост
# 118
и аз да се запиша страхотна темичка ....сега не  се сещам за някоя хитринка,ама ще ми простите.......дето вика мъжа ми...."бебо ти е изпил мозъка  Joy "
Виж целия пост
# 119
Добавете лавандулова вода в ютията и я поставете на режим с пара, като внимателно гладите. Това е идеално решение за такива дрехи, които са стоели дълго време в гардероба.
Виж целия пост
# 120
 това го намерих за 1 друга тема,но и тук се надявам да е от полза http://diploma.bg/?p=view&aid=226
http://magi.triada.bg/article.asp?topic=MA&id=MA195
Виж целия пост
# 121
Хитринки


Цветята във вазата се запазват по-дълго свежи, ако поставите в нея клонче от кипарис.
***
Ако нараните кактуса, покапете върху мястото няколко капки от свещ.Те ще капсулират нараненото място и то няма да загине.
***
За да не дими свеща и да не се разтапя преждевременно, в основата на фитила трябва да се сложи малко сол.
***
Миризмата на чесън по ножа ще се отстрани, като острието на ножа се прокара през суров картоф или морков.
***
Ако в малко оцет се разтвори желатин, ще се получи отличен заместител на лепилото.
***
За да се почисти по-лесно тавата, в която ще се пече месото, на дъното и трябва да се сложи лист алуминиево фолио.
***
Петната по ваната се отстраняват лесно с препарат за почистване на фурни.Необходими са само няколко минути, за да се изтъркат.
***
За да не мирише на загоряло фурната, в нея се слага шепа сол.
***
За да не се събират насекоми около буркан

ите с мед, поръсете мястото, където ги съхранявате, с малко готварска сол.
***
Бродирани салфетки, ръкохватки и други ще изгладите по-добре, като първо ги гладите от лицевата, а след това от обратната страна.
***
За да не залепва ютията по дрехите, натъркайте я леко с тънък гласпапир, покрит с лек памучен плат.
***
Подгъви ще гладите успешно, ако предварително прекарате през тях гъба, напоена с оцет.
***
Ако в някои от шкафовете у дома имате влага, лесно ще я отстраните, като поставите купичка със сол.Тя много бързо ще поеме ненужната влага.
***
Петна от майонеза се почистват без проблеми, като изперете дрехата с вода и перилен препарат.Ако не се изчисти по този начин, прекарайте през петното парцалче, натопено в бензин.
***
За да заличите наранявания по мебелите, натъркайте мястото с малко битум в същия цвят на мебелите.Ако нараняването е по-дълбоко, напълнете мястото преди това с малко восък.
***
Петно от прясно излято кафе или вино върху някаква материя ще изчистите, като поръсите петното с малко сол и изтъркате по-късно с памуче, натопено във вода.
***
Стъклата на картините ще изчистите добре с парче плат, натопено в разтвор от вода и оцет.
***
Ако изцапате килима с мазнина, веднага поръсете петното с хума или сол.След като престои така няколко часа, се изтърква и изчетква.
***
Лакът за нокти съхранявайте в хладилника, за да се запази по-дълго време в течно състояние.
***
Ако останете без веро, достатъчно е да измиете съдовете с гореща вода, смесена със сода бикарбонат и едра сол.
***
Смесването на различни храни в хладилника може да причини неприятна миризма.Можете да я отстраните, като поставите парче каменни въглища или отворен съд със сода.
***
Наранявания по мебели ще заличите, като натъркате скилидки чесън във вдлъбнатината, докато се запълни.Оставете да изсъхне, а отгоре изтъркайте внимателно с фина гюдерия.
***
Кърпички от изкуствена коприна можете спокойно да перете в пералнята.Копринените тъкани няма да изгубят своя цвят и блясък при честото пране, ако ги перете в отвара от чай и изплакнете в леко подсолена вода.
***
Ако се е завързал възел на синджира, напудрете го с талк, след което лесно ще го развържете.
***
Ще отстраните петната от пръсти по стените, като ги натъркате с малко среда от хляб.
***
Ще успокоите зъбобола, като кипнете 2 супени лъжици риган в 1 чаша вода за 5 минути.Прецедете и когато изстине, изплакнете устата с отварата.
***
Молците не понасят миризмата на печатарско мастило.Ако поставяте всеки ден по 1 вестник в гардероба, те ще го напуснат.
***
Ножиците ще наострите, като режете с тях парче гласпапир.
***
За да отстраните от кухнята неприятната миризма на риба, изгорете една бучка или една лъжичка захар.
***
Неприятната миризма от риба ще отстраните от ръцете си, като ги разтъркате с утайка от кафе.
***
Лесно ще отстраните миризмата на риба от фурната на печката, ако поставите вътре няколко кори от портокали и пуснете фурната на 150 градуса.Така ще ароматизирате не само фурната, но и цялата кухня.
***
Ако ви стискат обувките, намокрете чорапа с глицерин на съответното място.Така няма да се образува мехур на крака.
***
За да не пропускат обувките вода, намажете кожата няколко пъти с предварително загрято рициново масло.
***
За да се запазят подметките от гьон по-дълго, намазвайте ги отвреме на време с тънък слой ленено масло.По този начин те ще се импрегнират и ще поемат по-малко влага при дъжд.
***
Подметките от суров каучук се почистват с четка и прах за пране.
***
За да избегнете неприятната миризма, измийте обувките отвътре с кислородна вода.
***
За да премахнете петна от вода върху полирани мебели, намажете ги с вазелин.След няколко часа излъскайте мястото с вълнена кърпа.
***
Понякога по стъклата на прозорците има петна, които не могат да се измият.За целта отрежете картоф по дължина и с него търкайте стъклата, докато се получи бяло покритие.След няколко минути избършете и измийте добре с чиста кърпа.

***
Можете да си посадите рози и без да купувате корени.Избирате си тези, които ви харесват най-много.Оставяте ги във буркан с вода, докато окапят цветните листенца.След това отрязвате от най-долната част на стеблото парченце до 4-5 см.Засаждате го в торна пръст, като се полива обилно.
***
Ако растенията в саксийте линеят, навийте няколко топчета от тънка желязна тел и ги заровете отстрани на растението в пръстта.
***
Петна от мастило или химикал върху мебели ще отстраните с тампон, напоен в затоплена бира.След като изсъхне, натрийте мястото с малко восък и полирайте с вълнено парцалче.
***
Ако лакът на мебелите е загубил блясъка си, ще го възстановите, като разбъркате 2 части олио и 1 част терпентин.Напоете меко вълнено парцалче в сместа и с кръгови движения натъркайте дървените части.
***



Виж целия пост
# 122
Ако желаете да колосате бяла покривка, а нямате нишесте под ръка, сварете малко ориз и използвайте водата му за колкосване.


***

Дрехите от велур са много красиви, но и много деликатни и лесно се зацапват.Когато петната са по-малки, можете да ги отстраните с гума или със среда от хляб.Ако дрехата е много замърсена, това ще стане със суха пяна за почистване на килими.


***

Вълнените пуловери и костюми ще станат много меки и приятни за носене, ако към водата за плакнене добавите вода от сварен боб.


***

Ако сте прекалили с праха за пране и се е образувала повече пяна от нормалното, докато перете на ръка вашите пуловери, ще решите проблема, като поръсите пяната с малко талк.


***

Ще спестите пари за водопроводчик, ако ка
налът в кухнята е запушен, по следния начин.Сипете 1 чашка сол и 1 чашка оцет в канала и оставете да престои 2 часа, без да пускате водата.Резултатът ще е впечатляващ.

***

Ако желаете стаята или холът да ухаят на любимия ви одеколкон, напръскайте няколко капки от него върху електрическите крушки, докато са загасени.При запалване топлината ще разпръсне приятното ухание из цялата стая.

***
Ако гости са опушили жилището ви и не може да се диша, запалете няколко свещи или прострете мокра кърпа.Димът ще изчезне като по чудо.

******
Четката няма да залепва в шишенцето с лака за нокти, ако намажете запушалката с малко крем за ръце.
***
Когато боята за обувки се е свършила, намажете ги със салфетка, напоена с крем за ръце или тоалетно мляко.
***
Една ябълка или разрязан на две лимон са достатъчни, за да ухае приятно вашата баня.
***
Не напълвайте вазата с много цветя, за да бъдат по-трайни.
***
Гребени и четки ще почистите лесно от наслоилата се мръсотия, като периодично ги потапяте в хладка вода, в която сте поставили 3 супени лъжици белина и 3 супени лъжици сода бикарбонат.
***
Искате ли да проверите дали зехтинът, който сте купили, е истински, сипете 2 супени лъжици в прозрачна чаша и добавете 2 капки кислородна вода.Ако зехтинът позеленее, бъдете сигурни, че е истински.(Пробата изхвърлете и не консумирайте-защото е отровна.)
***
Няколко резенчета от прясна краставица върху клепачите ще заличат всякаква умора от очите.
***

Виж целия пост
# 123
Записвам се за темичката и отивам да ви чета,че е много полезна.
Виж целия пост
# 124
 Rolling Eyes...и все пак запис.
Виж целия пост
# 125
ивка-щастливка  -много полезни неща.
Виж целия пост
# 126
МНого полезни неща сте споделили  bouquet
Виж целия пост
# 127
 РЪЖДЯСАЛИЯТ НОЖ се почиства, като острието първо се намазва със сок от пресен лук, а след това с пудра захар. То се търка енергично, докато заблести.
ЗА ПО-МАЛКО МИРИЗМИ В КУХНЯТА, във вряща вода се слага за половин час стръкче розмарин.
МРЪСНИТЕ ПЕТНА ПО МЕБЕЛИТЕ се отстраняват по-лесно, като се натрият с пяна за бръснене, след което се изтъркват с мека четка.
ЗА ДА СТАНЕ ПО-ЛЕСНО чистенето на стени, в плътно затвореното помещение се слага кофа вода с бързовар. Врящата вода се изпарява и навлажнява стените, след което те се измиват много по-лесно.
ЖИВОТЪТ НА ИЗТОЩЕНИТЕ БАТЕРИИ може да бъде удължен за известно време, ако за 5 минути положителният полюс (означен е със знака+) се натърка в килима или панталона ви.
Степаните чорапи
Ще станат като нови, ако за една нощ се накиснат във вода, в която има 2 сурови настъргани картофа.
РИБАТА няма да мирише на тиня, ако сипете малко оцет в устата й.

· По-лесно се чисти риба, ако я натриете със сол, така не се плъзга от ръцете.

· Ако печете рибата във фурната, покрита с алуминиево фолио, няма да мирише чак толкова.

· Дъската, ножът и ръцете ще измиете от миризмата на риба с вода и оцет.

· Вкусна пържена риба се получава, ако преди пържене я накиснете за 10 минути в прясно мляко, след това оваляте в брашно и пържите в сгорещена мазнина.

· Много приятна е пържената риба, оваляна в царевично брашно.

· За да стане по-ароматна рибата, която ще готвите, след като я изчистите измиете, намажете с лимонов сок и увийте с листа ит целина, копър или магданоз
 За да се запази по-дълго, млякото се сварява с една супена лъжица захар на литър.

*******

· За да се освежи изсъхнало сирене, трябва да се постави в мляко, така то омеква отново.

*******

· Кашкавалът няма да изсъхне, ако го сложите в затворен съд с бучка захар.

*******
За варене на мляко е добре да се използва съд с двойно дъно.

*******

· За да не загори млякото преди да го налеете изплакнете съда със студена вода.

*******

· За да не се пресече млякото при варене, сложете в него щипка хлебна сода.

********

· Ако намажете ръба на съда, в който варите млякото с мазнина то няма да изкипи.

*******
· За да се запази витамин С в млякото, то трябва да се вари на силен огън в захлупен съд.

*******
· Ако прясното мляко е загоряло, трябва да се прелее в друг съд, да му се добави щипка сол и съдът да се потопи в студена вода.
Виж целия пост
# 128

Степаните чорапи
Ще станат като нови, ако за една нощ се накиснат във вода, в която има 2 сурови настъргани картофа.


Това дали ще стане и със степани вълнени пуловери? newsm78
Виж целия пост
# 129
Аз лично не съм пробвала,но не мисля че ще навреди ако пробваш.Ако все пак пробваш сподели.Това все пак са извадки от нета които съм намерила.
radost24-надявам се да са полезни.
Виж целия пост
# 130

ЗА ДА СТАНЕ ПО-ЛЕСНО чистенето на стени, в плътно затвореното помещение се слага кофа вода с бързовар. Врящата вода се изпарява и навлажнява стените, след което те се измиват много по-лесно.

Точно по този начин си чистя и микровълновата печка-слагам вътре чаша с вода да заври и след това е лесно -само забърсвам Peace
Виж целия пост
# 131
За който има време и място, една хитринка от моята баба. Винаги са и бели чаршафите и кърпите, нищо че ги ползва от години. На слънце сапунисва дрехата (чаршафа) и го слага на простора. Повтаря процедурата 2-3 пъти, изплаква и всичко е снежно бяло  Peace
Другото е за хора които не обичат подправки, баба слага една торбичка, вътре подправките, като свари манджата, маха торбичката, аромата и полезните съставки са вътре, а не се вижда нищо  Wink
За боба, ако има хора като мен, които го обичат, но не им понася на стомаха (колкото и пъти да се вари и хвърля водата), решението за мен беше белене на боба, след първото сваряване. Нито са разврени бобчетата, нито сурови, само им е нагъната люспата и става лесно. И на детето правя така, и няма проблеми с стомахчето.
Виж целия пост
# 132
Това с боба и аз го правя от години,но слагам и щипка сода.Преди умирах от стомах,но от как го беля нямам проблеми.
Виж целия пост
# 133
Знаете ли някоя хитринка за белене на пресни картофи? Моите уж бяха пресни, но не съвсем. Sick
Виж целия пост
# 134
                     Аз микровълновата я понамокрям леко с кърпа и я минавам с микрофибърната кърпа - свети, та чак вечер не можем да спим от толкова блясък  Mr. Green.
Виж целия пост
# 135
Знаете ли някоя хитринка за белене на пресни картофи? Моите уж бяха пресни, но не съвсем. Sick
Пра баба ми съм  виждала да търка картофите под течаща вода с телена гъба,така и моркови.Аз обаче беля като старите.
mama na dili добра идея.Отивам да пробвам номера за микровелето.
Виж целия пост
# 136
Как го белите този боб,сигурно не е зърно по зърно,споделете. Mr. Green
Виж целия пост
# 137
Как го белите този боб,сигурно не е зърно по зърно,споделете. Mr. Green
Представям си как изглеждам  Joy!
Сменям водата на боба няколко пъти,и при варенето се отделят сами ципичките.Като го мия ги изкарвам.
Виж целия пост
# 138
Знаете ли някоя хитринка за белене на пресни картофи? Моите уж бяха пресни, но не съвсем. Sick

Ние навремето имахме нещо като пластмасова тенджера с въртяща се част и с нещо като пластмасово ренде по стените. Слагаш картофите, малко вода, и с една ръчка въртиш въртящата се част, върху която в същност се слагат картофите.
Спомените са ми, че вършеше работа, но не беше особено удобно, а и плискаше вода насам-натам.

Не съм виждала никъде да се продава, та сигурно не е намерил добро приложение в бита, но може някоя от вас да го е виждала.

Виж целия пост
# 139
Ако сте се изгорили като сте готвили или  с ютията веднага намажете с паста за зъби.Успокоява и не се образуват мехури. Simple Smile
Виж целия пост
# 140
  За изгорено място и аз да споделя -
ако сте се изгорили,независимо от какво,веднага се маже с жълтък разбъркан в една супена лъжица олио,ако нямате в момента жълтък и само олио става,пробвала съм го и има страхотен ефект,не се образува мехур и успокоява болката.
 Безавариен ден от мен!   bouquet
Виж целия пост
# 141
Привет и от мен Wink
Страотни идеи...особено ми хареса тази с клавишите от клавиатурата Peace
Клавиши и пластелин-имам, обаче дайте идея от де да се снабдя с магнитчетата Thinking

От мен-бърша прах с мокри бебешки кърпички /от най-евтините естествено Mr. Green/

Големи и малки плюшени играчки съм прибрала в плик за вакуумиране-така ми се спестява доооста място Wink /както и всички пухени юргани, зимни якета и пуловери/



Виж целия пост
# 142
От мен-бърша прах с мокри бебешки кърпички /от най-евтините естествено Mr. Green/
и аз го практикувам от скоро и съм доволна  Peace
Виж целия пост
# 143
Почиствам си лицето вечер от грима с микрофибърна кърпа и вода. Даже сега мисля да си купя още една  за тялото ще и ударя два ръба и ще стане като ръкавица.
Виж целия пост
# 144
Аз пък съм се зачудила, лекета от мазна домашна лютеница как да махна. newsm78
Четох натам-насам, но не намерих нищичко.
Някой да има идея?
Виж целия пост
# 145
MTV, магнитчета - в някоя железария Grinning
Виж целия пост
# 146
Аз пък съм се зачудила, лекета от мазна домашна лютеница как да махна. newsm78
Четох натам-насам, но не намерих нищичко.
Някой да има идея?
С Меглио пробвала ли си?
Виж целия пост
# 147
Аз пък съм се зачудила, лекета от мазна домашна лютеница как да махна. newsm78
Четох натам-насам, но не намерих нищичко.
Някой да има идея?
С Меглио пробвала ли си?

Не! Дори не знам какво е това. Embarassed
Виж целия пост
# 148
Това е препарат обезмаслител.Продава се във всички магазини за препарати и супермаркети.Купи си го и пробвай,няма да съжаляваш!Служи за почистване на фурни,печки,плотове,петна от дрехи и др.На него има упътване за експлоатация
Виж целия пост
# 149
Почиствам си лицето вечер от грима с микрофибърна кърпа и вода.
                      Звучи много яко! Аз карам на утайка от кафе.
Виж целия пост
# 150
Това е препарат обезмаслител.Продава се във всички магазини за препарати и супермаркети.Купи си го и пробвай,няма да съжаляваш!Служи за почистване на фурни,печки,плотове,петна от дрехи и др.На него има упътване за експлоатация

Благодаря Ивка! Дали няма да навреди на цвета на  дрешката, обаче!?
Виж целия пост
# 151
Не мисля.Аз съм махала мазни петна от цветни дрехи,и цвета не се повреди.
Виж целия пост
# 152
MTV, магнитчета - в някоя железария Grinning

Много благодаря за инфото!  bouquet
Виж целия пост
# 153
MTV, магнитчета - в някоя железария Grinning

Много благодаря за инфото!  bouquet
Виж целия пост
# 154
Страхотна тема. Благодаря ви, бяхте ми много полезни.  smile3525
Виж целия пост
# 155
Сигурно го знаете, но за да не е просто запис...Пържолите се начукват като преди това се поставят в наилонов плик или торбичка чукчето остава чисто и няма пръски по плотовете и дрехите.
Виж целия пост
# 156
Това с пликовете за вакуумиране е хитро .Но някой има ли идея от къде мога да си купя такива? newsm12
Виж целия пост
# 157
Страхотна тема! За пресните картофи да кажа - измивам ги и ги оставям да поседят около 10 минути в съд с вода, в която съм сложила една шепа готварска сол. След десетина минути ги разтърквам хубаво един в друг както са във водата - почти всичко от кожата пада, а дори и да не падне - не ги беля повече. Особено дребните пресни картофчета - т.нар. бейби картофчета са невероятно вкусни с кожичката - само ги измивам много добре по посочения начин, слагам ги в една тавичка, като гледам да няма никаква вода от миенето, посолявам ги, сипвам малко олио, разбърквам ги добре, да се овалят отвсякъде с олиото и пека във фурната - от коричката стават невероятни.
Виж целия пост
# 158
Това с пликовете за вакуумиране е хитро .Но някой има ли идея от къде мога да си купя такива? newsm12
вчера видях в един магазин за 1 лев,бяха от 3-4 лв.три размера Simple Smile
Виж целия пост
# 159
Явно не съм много в час, ама как ги вакуумирате тези пликове? newsm78
Виж целия пост
# 160
С прахосмукачката Mr. Green
Имат клапа, която е със същия р-р Wink
Моите пликове са от Метро и ТСМ Peace
Виж целия пост
# 161
С прахосмукачката Mr. Green
Имат клапа, която е със същия р-р Wink
Моите пликове са от Метро и ТСМ Peace
Mr. GreenСтрашно сте идейни!
Виж целия пост
# 162
С прахосмукачката Mr. Green
Имат клапа, която е със същия р-р Wink
Моите пликове са от Метро и ТСМ Peace
А дали са по качественни от тези на Телешоп  newsm78,че 60 лв дадох на вятъра.И какви парички са,помниш ли?
Виж целия пост
# 163
С прахосмукачката Mr. Green
Имат клапа, която е със същия р-р Wink
Моите пликове са от Метро и ТСМ Peace
А дали са по качественни от тези на Телешоп  newsm78,че 60 лв дадох на вятъра.И какви парички са,помниш ли?
Тези от метро са много по-качествени, поне аз имам и от тях и от телешоп. Незнаех, че има и в ТСМ, та бих си купила ако са качествени, че в метро не съм виждала скоро Sad
Виж целия пост
# 164
С прахосмукачката Mr. Green
Имат клапа, която е със същия р-р Wink
Моите пликове са от Метро и ТСМ Peace
А дали са по качественни от тези на Телешоп  newsm78,че 60 лв дадох на вятъра.И какви парички са,помниш ли?

Не съм взимала от Телешоп, така че нямам база за сравнение.
От метровските съм доволна Peace Бяха около 15лв 2 бр, едната е мнооого голяма, но за р-ри не ме питайте-не ги помня..; другата е по-малка Mr. Green
От ТСМ бях попаданала на 2/по 6-8лв бр Rolling Eyes/, на които "циповете" изтърваха, но ми ги смениха с други
.
Виж целия пост
# 165
Вакумиращи пликове има и в практикер 3 размера от около 6 - 8 лв цена
Виж целия пост
# 166
В последния метро каталог, този дето тръгва от 17-ти април има от тези вакуум торби - 2 броя за 4,80 с ДДС, но не пише какъв размер.
Има и чехли крокита по 7 лева с ДДС, по магазините са по 15.

MTV , до колко намаляват обема? Двойно, повече?
Виж целия пост
# 167
Какви са тези чехли крокита? Извинявам се за невежеството Rolling Eyes
Виж целия пост
# 168
Какви са тези чехли крокита? Извинявам се за невежеството Rolling Eyes
                     Чехли с формата на крокодил?
Виж целия пост
# 169
Какви са тези чехли крокита? Извинявам се за невежеството Rolling Eyes
                     Чехли с формата на крокодил?

 Joy  http://www.crocs.com/
Виж целия пост
# 170
Joy Joy Joy
Ето инфо;
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1073113


Сънчо, мерси за инфото  bouquet
а относно обема-зависи какво слагаш....пухените ми завивки стават 1/4 или 1/5 от обема на едната от тях в сгънато състояние /преди да изсмуча въздуха естествено Laughing/
При плюшените играчки-в един от големите пликове съм събрала 2 огромни мечока /Мечо Пух-не съм го мерила, но 60 санта има всякак, другия е една идея по-малък и още сумати по-дребни плюшки/-там  наполовина се свиха Peace
Виж целия пост
# 171
много хубава темичка.   bouquet

засега просто запис  Embarassed
Виж целия пост
# 172
Аз да попитам за вакумиращите пликове-ако прибера в тях плюшените играчки сигурно ли е, че след време няма да са смачкани? Простете въпроса, но аз съм Тома Неверни  Mr. Green Mr. Green Mr. Green , а имам огромно количество плюшки, с които Жоро въобще не си играе и само прах събират ooooh!
Виж целия пост
# 173
И аз сикам да попитам, за вакумиращите торби, нещо.
На моите пише, че не бива да се слагат кожени дрехи  newsm78
Някой знае ли защо, аз ги взех с идеята, точно кожените якета и сака да прибера там.
Виж целия пост
# 174
Вакумиращите прликове наистина са удобни, но тези от 5-6 лева не вършат никаква работа. Есента си купих от тези, които ги има в Пректикер и старателно с мъжа ми прибрахме разни завивки и други неща и преди време какво да видя - вече не са вакумирани, а от никъде не личи да са отворени. Аз лично от тези не съм доволна, така че ако взимате - вземете един да пробвате и после още ако сте доволни.
Явно трябва да се пробват тези, които се рекламират по ТВ.
Виж целия пост
# 175
С моите нямам проблем-найлона е дебел..
За кожените дрехи-мисля презумцията е тази, че при вакуумирането се смачкват, което не е добре за кожата Peace
Затова аз слагам неща, които не е проблем да станат и на топка Mr. Green-пухните юргани, якета със сил.и естествен пух, плюшените играчки...после си поемат въздуха и стават в реалния си р-р Wink
Виж целия пост
# 176
nonich: имам приятелка, която има пликовете от телешоп (не съм сигурна дали това беше името ), каза че на няколко месеца им източва въздуха, тъй като изпускат, явно там където им е ципа.
Виж целия пост
# 177
И аз имам от тв шопа,голям боклук са!Бях взела и от Кауфланд,но и те не струваха.Следващият път ще пробвам на Метро.
Виж целия пост
# 178
Вземи сега, когато промоцията е на 4,80лв с ДДС /въпреки, че аз дълбоко се съмнявам в тази цена....мисля че е печатна грешка-аз съм ги взимала на промоция за 14лв и некви ст, а без-бяха с лев по-скъпи/ Peace
Виж целия пост
# 179
Тази тема е страхотна, много неща научих от тук, с които да си облекча живота! Благодаря ви! И аз като науча нещо по-различно ще споделям.
Виж целия пост
# 180
Моми4ета така бързо я' глътнах'темичката ,че може и това което предложа да се повтаря и ме извинете.За кромид лук правя така-слагам го с обелката във вода преди употреба и след около 5-6 мин го беля и режа като потапям ножа във водата ;Много се страхувам от пчели ,оси и тн и сега лятото в къщи си запалвам мляно кафе даже и в заведение на вънка сам поръчвала 1 мярка кафе и го запалвам в пепелника и осите Sick;а това сигурно го знаете -петна от червено вино се почистват с бяло вино
Виж целия пост
# 181
Сега видях за боба,и  го правя така;на 1 чаша боб слагам 1 чаша вода когато почне да ври я оттеглям от котлона и без да изсипвам водата пускам силна струя на студената вода ;появяват се балончета  и целта е да ги излея  правя го 2 -3пъти и вече и аз мога да си хапна Twisted Evil    А за пресно изгорено веднага олио ,зехтин или масло и не остават мехури и не боли толкова
Виж целия пост
# 182
За прясно изгорено-"Дефламол".Кълна се в този мехлем.Плискало ми е вряло олио по ръката,парвала съм се с маша или ютия-веднага мажа обилно и няма никакво последствие.Може само да остане малко зачервено известно време.
Виж целия пост
# 183
Момичета спешен въпрос. Мисля че не го срещнах никъде  newsm78
Как се пере мухъл от дрехи. Имахме наводнение (пукната тръба) и ни мухлясаха дрехите в килера, докато разберем.
Белите ги накиснах в белина, ама никаква файда.
Цветните в ваниш, същата работа, без резултат. Търках с четка, ама имам чувство, че то направо в тъканта е проникнало  Sick
Виж целия пост
# 184
След пране на ръка с белина, се получава едно лигаво усещане по ръцете, което не може да се отмие, а освен това - силна белинена миризма. Затова след прането ръцете се намокрят обилно и се разтъркват с оцет, да постои малко  и се изплакват с вода. Лигавото усещане и миризмата изчезват яко дим. (Основа плюс киселина прави неутрализация)
Виж целия пост
# 185
Момичета спешен въпрос. Мисля че не го срещнах никъде  newsm78
Как се пере мухъл от дрехи. Имахме наводнение (пукната тръба) и ни мухлясаха дрехите в килера, докато разберем.
Белите ги накиснах в белина, ама никаква файда.
Цветните в ваниш, същата работа, без резултат. Търках с четка, ама имам чувство, че то направо в тъканта е проникнало  Sick
и аз съм имала такъв проблем
някои дрехи оправих с пране няколко пъти, някои дадох директно на химическо
много са упорити петната и миризмата  Sick
Виж целия пост
# 186
Днес открих и изчетох темата.По-горе някой попита за вази.Аз сипвам във вазата оцет-може би 1/4 от обема и доливам вода.Оставам да престои 1 нощ.После всичко пада много лесно. Кристалните вази блясват като нови.
Виж целия пост
# 187
За петна по дрехите:
- Направете смес от сода за хляб и вода и я нанесете върху петното. Оставете я така за час и после изперете.
- Изстискайте лимон. Лимоновият сок съдържа цитрусова киселина, чието избелващо действие работи добре при бели тъкани и за петна от сладко. Направете паста от сода за хляб и лимонов сок и оставете половин час върху петното, преди да изперете дрехата.
- При петна от кетчъп, кръв, трева или плодов сок използвайте бял (ябълков) оцет. Натрийте върху петното и оставете да действа няколко минути преди да изперете.
Ако сте забравили мокра кърпа и тя е мухлясала:
- Добавете няколко капки карамфилово масло, масло от лимон или евкалипт при изплакване.
- Накиснете кърпата в смес от ябълков оцет и вода. Формулата се определя от обонянието ви: колкото повече мирише на мухъл, толкова повече оцет и по-малко вода. Оставете 10-20 минути и изперете в топла вода.
Ако банския ви костюм мирише неприятно:
- Накиснете го в смес от оцет и вода, но само за няколко минутки, защото може да повредите деликатната тъкан. После изплакнете с хладка вода.
Захабените чаршафи:
- За да избелите спалното си бельо, добавете ? чаша лимонов сок при пране. Настройката на режима за пране на пералнята ви е както обикновено... За постигане на най-добри резултати, оставете чаршафите да съхнат на слънце – така ще увеличите избелващия ефект.
- За омекотяване на прането, може да добавите една супена лъжица ябълков оцет или ? чаша сода за хляб при изплакване.
- За аромата на спалното бельо добавете няколко капки от любимото ви ароматно масло – зелен чай, лавандула, бор, роза и пр. при изплакване.
- Направете торбички с лавандула и ги поставете там, където съхранявате чаршафите си.
Ако корковата тапа е широка, потопете я за кратко във вряла вода. Това ще намали обема й, но трябва да я пъхнете в гърлото на бутилката веднага.
Почистване на кожени изделия
Когато кожухът е станал твърд, може да се възвърне мекотата му, като се изтрие със смес от един жълтък и 1 супена лъжица вазелин. Към тази емулсия се прибавя половин чаена лъжичка глицерин и се разрежда с 0,5 л вода. С тази емулсия се трие кожената страна на кожуха и тя запазва своята мекота дълго време.
Петната от кожухарски изделия се отстраняват със специални разтвори: равни части от денатуриран спирт и амонячна вода, три части готварска сол и 50 части вода. С такива разтвори се намокря чиста ленена кърпа и с нея се изтрива изделието.
Петна от мазнини върху синтетични кожени изделия се почистват със смес от картофено нишесте и бензин.
Синтетичният каракул не трябва да се чисти с бензин.
Велурените дрехи в резултат на по-дълга употреба се изтъркват на определени места и започват да лъщят. Тампон от памук се потапя в чаша прясно мляко, в което е прибавена 1 чаена лъжичка сода бикарбонат или в разтвор на 3/4 части вода и 1/4 част амоняк. Изтриват се определените места, след това се обработват с тампон, напоен в чиста вода, и накрая със силно разреден разтвор на оцет (1 чаена лъжичка оцет на 1 л вода).
Велурени обувки могат да се почистят с ученическа гума, среда от хляб и суха сол.
Черни обувки могат да се почистят с черна лента за пишеща машина.
Велурени ръкавици се почистват с амоняк, като се вземат 1 част амоняк и 4 части вода. След това се изтриват с памучен тампон, напоен с чиста вода, и накрая със силно разреден разтвор на оцет (1 чаена лъжичка на 1 л вода).
Изделия от кожа е нужно от време на време да се изтриват с глицерин или с кора от портокал, особено яката И маншетите. По Този начин се възвръща първоначалният им блясък.
Кожени износени обувки могат да се освежат с терпентин, към който се прибавят 3-4 капки мляко.
Кожени чанти с тъмни цветове придобиват блясък, ако се изтрият с памучен тампон, напоен с лимонов сок. Утайката от сварено кафе също придава блясък на кожените артикули. Гъстата влажна каша се завива във вълнено или фланелено парче и с енергични движения се трият кожените чанти, портмонета или обувки.
Почистване на плюш и кадифе
Плюш и кадифе, които са замърсени от хранителни продукти, се почистват, като се подържат известно време над пара, а след това се изтриват леко с меко фланелено парче, което е потопено във воден разтвор на амоняк или денатуриран спирт (1 супена лъжица на 1 л вода).
Бял плюш се чисти с картофено нишесте и бензин (две чаени лъжички нишесте на половин чаша бензин). След като изсъхне, нишестето се изтърсва и изчетква. Кадифето се чисти най-напред от праха и след това се изтрива внимателно с мек тампон, напоен с бензин, а след като изсъхне, с тампон, напоен с денатуриран спирт. Изделия от плюш и кадифе не трябва да се чистят с ацетон, оцет и да се перат.
1. Една ябълка или разрязан на две лимон са достатъчни, за да ухае банята приятно.
2. Не напълвайте вазата с много цветя, за да бъдат по-трайни.
3. Когато боята за обувки се е свършила, намажете ги със салфетка, напоена с крем за ръце или тоалетно мляко.
4. Гребени и четки ще почистите лесно от мръсотията, ако периодично ги потапяте в хладка вода, в която сте поставили 3 супени лъжици белина и 3 супени лъжици сода бикарбонат.
5. Няколко резенчета прясна краставица върху клепачите ще заличат всякаква умора от очите.
6. Яйцата се белят по-лесно, ако се варят в подсолена вода.
7. Наранени мебели ще оправите със смес от щипка нескафе и препарата, с който по принцип почиствате мебелите. Ако нараняването не изчезне, повторете операцията.
8. Петно от вино или кафе върху покривката ще почистите успешно, ако го поръсите с малко готварска сол, а след това го изперете и изплакнете обилно с вода.
Съд, загорял при варене на мармалад или сладко, ще почистите, като сипете в него малко вода и 2 лъжици вино. Сложете го на огъня да ври, докато се отдели загорялата повърхност.
В съдовете, в които загрявате вода. няма да се наслоява варовита утайка, ако сложите на дъното една добре почистена (изварена) мида. Утайката ще се натрупва върху нея.
Приборите за храна ще имат блясък, ако ги сложите да врят десетина минути във вода. в която са се варили картофи.
Бутилки се измиват идеално и бързо:

а) с едро счукани черупки от яйца;

б) със смес от оцет, морска сол, нарязани люспи от сурови картофи и топла вода;

в) ако са мазни - с утайка от кафе или със смес от пепел и трици от букови дърва.

Кутии и съдове, които са получили неприятна миризма, изплакнете с топъл разтвор от равни части вода и оцет
Успешно почистване на петна от кафе се постига, като се приготви разтвор от 3 части сапунена вода и 1 част спирт. Ако водата е твърда, се прибавя малко готварска сол за омекотяване.
Ако котето, което толкова много обичате, има странния навик да спи точно на фотьойла, на който сядате, за да гледате поредния сериал, лесно можете да си извоювате територията обратно, като поставите между възглавничките малко нафталин в торбичка. На вашата котка това никак няма да се хареса и вие най-после ще се почувствате господар на положението.
Миризми, петна Тежки миризми от овча лой се отстраняват, като съда, в който ще се готви с нея, се сипват няколко капки смес от оцет и зехтин и мазнината се разбърква.
Плодови петна върху пъстри платове се отстраняват, като се полеят с вряла вода. Щом петното изчезне, мястото се изпира с топла сапунена вода. Ако платът е фин бял, не се пере със сапун.
Петна от кафе се почистват, като се натапят в хладка вода, намазват се с глицерин и се изпират с топла вода. Ако материята е копринена, глицеринът се маже директно върху петното и се оставя по-дълго време, преди да се изпере само с топла вода.
Петна от мляко се чистят със смес от 2 с.л. вода, 2 с.л. глицерин и няколко капки амоняк. намазани с нея, се гладят с гореща ютия, като платът се слага между два ката покривки за гладене.
Петна от червено вино върху бяла покривка се премахват, като след прането се натопи в слаб разтвор на амоняк. Когато петното изчезне, потопеното в амоняк място се изпира наново.
Щом гъбата за баня стане лепкава, се натопява във вода с лимонов сок. След изплакване възвръща гъвкавостта си.
Миризмата от нафталин се отстранява, като мястото се наръси с прах от горчица.
Спластената гъба за миене на съдове се измива в слаб разтвор от вода и калиев хиперманган (1/2 или 1/4 л хладка вода и 1 к.л. хиперманган). Гъбата се потапя и изстисква няколко пъти, а ако водата се оцвети в силно червено, се добавя само още вода. После се изплаква в студена вода. замърсените гъби се накапват за 2-3 часа с лимонов сок и се изплакват много добре със студена вода. Това е втори начин на почистване.
Потящи се ръце се лекуват постепенно, като се разтриват 2 пъти дневно с 1 к.л. сапунен спирт, а вечер се слагат в ръкавици, наръсени с талк.
Борба срещу петна
КРЪВ Полейте петното с водороден пероксид и разтъркайте.
Незабавно посипете петното със сол или газирана вода (сода) и го накиснете в студена вода.
По-упоритите петна третирайте със смес от житно нишесте и талк на прах или овесено брашно във вода. След изсъхването на плата изчистете сместа.
ДЪВКА Търкайте с лед - дъвката ще се олющи.
КАФЕ, ШОКОЛАД Накиснете в студена вода, разтъркайте със сапун и слаб разтвор на боракс, изплакнете и измийте в много гореща вода.
Смесете яйчен жълтък и хладка вода и натъркайте петното.
За петна върху чаши или канички за кафе: влажна сол или сол и лед.
ПЛОДОВЕ, ВИНО Незабавно намокрете петното и го посипете със сол или газирана вода. Оставете го да престои малко, после го накиснете във вода или мляко и го измийте.
МАСЛА, МАЗНИНА При бели памучни платове излейте вряща вода през плата и го посипете със суха сода за хляб или го търкайте със сода за пране във вода. (NB! Проверете указанията за пране, преди да използвате гореща вода или да изберете температурата на изплакване.)
При други материи попийте с кърпа, навлажнете петното с вода и го разтъркайте със сапун и сода за хляб. После го измийте в колкото се може по-гореща вода с много сапун.
Много мазни петна се премахват с боракс върху влажен парцал.
Втрийте бял тебешир в петното, преди да го измиете.
МАСТИЛО От химикал: разтъркайте със спирт, после със сапун, изплакнете и измийте.
Накиснете в мляко.
От маркер: разтъркайте със сапун, накиснете и измийте.
ЧЕРВИЛО Разтъркайте със студена сметана или мазнина за тестени сладкиши, за да разтворите цвета, после изплакнете с разтвор от сапун и сода за пране в топла вода, за да премахнете мазното. Измийте в най-горещата вода, на която платът издържа.
ПОТ Бял оцет и вода.
ПЛЕСЕН Натъркайте петната със сапун и сол, изплакнете и изсушете на слънчева светлина.
Напръскайте с оцет или лимонов сок и оставете на слънце. Дръжте петната влажни и повторете толкова пъти, колкото е нужно.
Накиснете в равни части оцет и сол, изплакнете и изсушете на слънце.
РЪЖДА Напоете с кисело мляко или лимонов сок, после разтъркайте със сол. Оставете на слънчева светлина, докато изсъхне, и измийте.
ИЗГАРЯНИЯ Оставете изгорената дреха да поври за кратко в 250 ml сапун и 2 литра мляко.
Натъркайте с лук и измийте.
МРЪСНИ ПЕЛЕНИ Накиснете предварително в разтвор от 45 ml сода за хляб в топла вода в леген или пералнята.
Виж целия пост
# 188
. Ютията може да се почиства от варовикови отлагания, като се налее малко бяло вино или оцет в резервоара и за вода (все пак трябва да се прочете инструкцията към ютията дали може да бъде почистена по този начин). След това се пуска на режим  "Пара" за 5 минути. Изключва се  и се оставя да изстине, останалото количество течност се излива от резорвоара и се подсушава.
. Гладещата повърхност на ютията може да се почисти от замърсяването, като се използва паста приготвена от равни количества вода и сода бикарбонат. Търка се повърхността на ютия с мека кърпа, докато мръсотията падне. Накрая острани остатъците от пастата със суха кърпа.
 Почистване на килима
Вълнени килими и пътеки се почистват с гъба, която е намокрена в пяната на сапунен разтвор. След почистването се изтриват с гъба, потопена в етилов спирт (може и денатуриран), и килимите придобиват яркост и блясък.
Можете да почистите килимите, като в 1 л топла вода прибавите половин чаена лъжичка перилен препарат за вълна или настърган сапун и малко терпентин.
Цветовете на килима много се освежават, ако ги изтриете с вода, в която има прибавен оцет. Разсолът от киселото зеле също освежава цветовете.
Силно замърсени килими с петна се накисват във вода, в която има прибавен амоняк (1 супена лъжица на 1 л вода). След като се извадят от водата, се изтриват с четка, намокрена във вода, в която има прибавен прах за пране (1 чаена лъжичка на 1 л вода). Килимите се изплакват няколко пъти с вода, като в последната промивна порция се прибавя малко оцет.
Трябва да се погрижите за килимите, когато през лятото заминавате на почивка. Покрийте ги с вестници, отгоре поставете пакетчета с нафталин и ги навийте на руло, което трябва да обвиете с хартия.
Следи от мухи върху полилеите и абажурите се премахват с памучен тампон, който е напоен със спирт.
Кожени чанти с тъмни цветове придобиват блясък, ако се изтрият с памучен тампон, напоен с лимонов сок. Утайката от сварено кафе също придава блясък на кожените артикули. Гъстата влажна каша се завива във вълнено или фланелено парче и с енергични движения се трият кожените чанти, портмонета или обувки.
Когато ЩЕ ПЪРЖИМ ПОНИЧКИ или друг сладкиш с мая, в тестото слагаме малко алкохол. Сладкишът не поема много мазнина.


Когато В СЛАДКИША СЛАГАМЕ ПЛОДОВЕ след измиването ги подсушаваме с кърпа, а после ги овалваме в брашно. Иначе плодът пада на дъното на тавичката.


Миризмата от СОДА БИКАРБОНАТ изчезва, ако тя предварително се разреди със сода бикал, лъжичка оцет или лимонена киселина.


Миризмата на свинска мас от КУРАБИИ И БИСКВИТИ изчезва, ако се прибави в тестото сок от лимон.


КЪМ НЕДОСОЛЕНОТО ТЕСТО се прибавя готварска сол, разтворена в малко вода и се размесва добре.


ТЪНКО РАЗТОЧЕН ЛИСТ се прехвърля, като се поръсва с брашно, навива се на руло и след пренасяне се развива внимателно в тавата.


БУХВАНЕТО НА ТЕСТОТО може да се спре, като се покрие с добре навлажнена кърпа.


ТЕСТОТО не се лепи по ръцете, ако те се намажат с растително масло.


ПЕТНА ОТ САЖДИ се чистят като ги поръсите обилно със сол и ги оставите да престоят така 24 часа.


ПЕТНА ОТ МАСТИЛО върху кожени предмети се чистят като ги намажете с по-дебел слой овлажнена сол и оставите така два дни. След това избършете петното с влажен парцал или гъба и намажете и лъснете с терпентин.

ПЕТНА ОТ ЯЙЦА се изчистват лесно като се потопи материята в студена вода и след това мястото се търка с кислородна вода.


Ако ЛИМОНИТЕ са много твърди, потопете ги за момент в гореща вода и ги оваляйте с ръка върху дървена дъска. Така ще пуснат повече сок.


ЛИМОНИТЕ СЕ СЪХРАНЯВАТ по-дълго време, ако ги завиете поотделно в станиол и ги подредите в долната част на хладилника или на друго хладно място.


Когато ЛИМОНИТЕ И ПОРТОКАЛИТЕ са поизсъхнали, ги потопете за миг в топла вода и ги увийте в кърпа. Ще станат като пресни.

За снежнобели зъби 


Зъбите на пушачите обикновено се покриват с кафяв налеп. Той може да се почисти по следният начин:

Върху чиста дървена пръчица се навива памук, който се поставя в 2%-ен разтвор от кислородна вода. Пожълтелите зъби се измиват внимателно.

Лоша миризма в тоалетната 

Лошата миризма в тоалетната ще отстраните, като полеете тоалетната чиния със силен разтвор на калиев перманганат и я оставите така 1-2 часа

Миризма в кухнята 

Миризмата в кухнята след готвене ще отстраните лесно, като напръскате горещата плоча на кухненската печка с разреден във вода оцет.
    Миризма на зеле
Чиста кърпа, намокрена с оцет и сложена върху капака на тенджерата, премахва от кухнята неприятната миризма на зеле.

Екстрактът от грейпфрут е полезен за вашия абсорбатор

Филтрите за пречистване на въздуха задържат микробите и може да се превърнат в развъдник на бацили и в идеална среда за развитие на плесени, което може да доведе до появата на бактериални инфекции. Прилагането на Биоцитрин за почистване на кухненския абсорбер, на вентилаторите или други съоръжения за филтриране на въздуха е изключително ефикасно и много лесно. Необходимо е да се смесят 20 капки Биоцитрин - екстрактът от грейпфрут -  с 1 литър вода в шише с пулверизатор и един път седмично да се напръскват повърхностите, след което трябва да се изчака да изсъхнат. Редовното им почистване ще сведе до минимум възможността за появата на плесени.

Миризма на риба
Ако кухненските съдове миришат на риба, изтрийте ги със суха готварска сол.

Ако е изкипяло млякото, веднага посипват котлона със сол.

Ако варят зеле, във водата сипват малко мляко. Със смес от оцет и вода домакините търкат кухненските шкафове, за да премахнат миризмата на плесен. Таблетки активен въглен отстраняват спарения въздух в хладилника.

От пресни орехи
Когато ръцете се боядисат при чистене на пресни орехи, трябва да се изтъркат с домат или силен оцет.

   От червено вино
Петно от червено вино се премахва, като го залеем веднага с газирана вода, ракия или неварено мляко.

   Петна от свежи плодове
Петната от свежи плодове наложете с дебел слой кисело мляко, който измийте след 2 часа с хладка вода. Петната от малини, ягоди, френско грозде може да се премахнат с леко търкане със смес от равни части оцет и лимонов сок. След това се изпира по обикновения начин.

   Петна от шампанско
Петната от шампанско ще изчезнат безследно, ако натъркате изцапаното място с бучка лед.

Да почистим фурната
Не е трудно да почистите фурната на печката ако използвате амоняк. Напръскайте с него замърсените части, затворете вратичката и оставете така да пренощува. Сутринта лесно ще отстраните нечистотиите с помощта на парцал.

   За бляскави ножове
Кухненските ножове ще лъснат, ако ги изтъркате с обикновена коркова тапа, натопена в олио.

Петна от химикалка 


Ако сте се нацапали, докато сте писали с химикалка, или сте направили черта с нея върху масата, натъркайте пръстите си (респективно замърсеното място на масата) с... главичката на кибритена клечка. След това измийте с топла вода.

Тайната е в това, че фосфорната главичка на клечката действа като шкурка.

    Лак за коса против петна
Петната от фулмастер върху покривката или чаршафите се изпират без проблем, ако преди това ги напръскате с лак за коса.

Маточина в детската сваля напрежението

Ароматът трябва да създава у детето усещане за сигурност и закрила. Маслото от лавандула или маточина ще направи малкия човек по-уравновесен и концентриран. Само капка от маслото върху носна кърпичка ще помогне на ученика да се справи със страха и напрежението от предстоящото контролно.

За сух въздух
За да се поддържа въздухът в мазето сух, в някакъв керамичен съд или друг подходящ съд се поставя неголямо парче (500-600 гр. ) негасена вар, която поглъща влагата.

Люспите на рибата се чистят лесно, ако рибата се потопи за няколко секунди във вряща вода.
Люспите се остъргват от опашката към главата.
За да не се разпръснат люспите из цялата кухня, рибата се почиства в дълбока тава или леген със студена вода.
Перките се отрязват с ножица.
Изчистената от люспите риба се разрязва по дължината на корема - до хрилете. Трябва внимателно да се извадят вътрешностите, така че да не скъсат жлъчката и червата на рибата.
Ако сте избрали шаран, трябва да махнете така нареченото седефено копче или горчиво кокалче, както се нарича в някои краища на България. Това е кокалче на върха на главата при свръзката й с тялото. Ако то остане, ястието ще има горчив вкус.
Почистената риба не бива да се накисва във вода - трябва просто да се измие обилно с вода. След това рибата се подсушава с чиста кърпа и се наръсва с лимонов сок или смес от оцет с вода. Така шаранът трябва да престои поне един час, след което може да се готви.
Рибата трябва да се посолява непосредствено преди готвене.

За да не се мърда много рибата, през опашката и се забива пирон, така и двете ви ръце ще са свободни.
Виж целия пост
# 189
много интересна тема   bouquet
Виж целия пост
# 190
Страхотна тема,ще я следя с удоволствие!
Виж целия пост
# 191
запис Simple Smile много полезна тема   bouquet
Виж целия пост
# 192
                    По 'Диема' има едно предаване за чистене, та от тях разбрах, че банановите кори много добре лъскат обувки. Още не съм го пробвала.
                    Ако искате да почистите  много мръсни мивки или друго, сложете парчета вестник, напоени с препарат - вестникът ще задържи препарата само на тези места. Така препарата си действа само на тези места, и не се разлива.
Виж целия пост
# 193
Здравейте, страхотна  тема. Много полезна информация открих. Сега искам и аз да споделя нещо, не е кой знае какво,но на мен ми върши работа. Понеже през деня не ми остава време, се лакирам късно вечер пред телевизора. Обикновено бързам, е не се справям особено качествено, затова, когото лакът изсъхне, взимам съвсем малко памуче и на клечка за зъби го навивам - получава се като при клечките за почистване на уши, но много по-финно. Потапям памучето в лакочистителя и обирам хубаво лака покрай нокатя. По този начин много по- лесно се оформя.  Това не е кой знае каква хитринка, споделямя, защото често съм виждала лошо лакирани нокти и при козметик, а по този начин се оформя идеално. Дано да съм била полезна!
Виж целия пост
# 194
Здравейте, страхотна  тема. Много полезна информация открих. Сега искам и аз да споделя нещо, не е кой знае какво,но на мен ми върши работа. Понеже през деня не ми остава време, се лакирам късно вечер пред телевизора. Обикновено бързам, е не се справям особено качествено, затова, когото лакът изсъхне, взимам съвсем малко памуче и на клечка за зъби го навивам - получава се като при клечките за почистване на уши, но много по-финно. Потапям памучето в лакочистителя и обирам хубаво лака покрай нокатя. По този начин много по- лесно се оформя.  Това не е кой знае каква хитринка, споделямя, защото често съм виждала лошо лакирани нокти и при козметик, а по този начин се оформя идеално. Дано да съм била полезна!
Виж целия пост
# 195
                    По 'Диема' има едно предаване за чистене, та от тях разбрах, че банановите кори много добре лъскат обувки. Още не съм го пробвала.
                    Ако искате да почистите  много мръсни мивки или друго, сложете парчета вестник, напоени с препарат - вестникът ще задържи препарата само на тези места. Така препарата си действа само на тези места, и не се разлива.
За какви мивки става въпрос, ако е керамична, няма ли да се отпечата и мастилото на вестника, и чисти ли се след това? Ти пробвала ли си?
А може ли да ми кажеш кога го дават това предаване. Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 196
Аз в тази насока да дам и аз една идея .
В едно немско предаване казаха да не се изхвърлят чорапите - особено тези детските с изображение на герои .
Те са идеално почистващо средство за вътрешни хоризонтални щори.
Виж целия пост
# 197
                    По 'Диема' има едно предаване за чистене, та от тях разбрах, че банановите кори много добре лъскат обувки. Още не съм го пробвала.
                    Ако искате да почистите  много мръсни мивки или друго, сложете парчета вестник, напоени с препарат - вестникът ще задържи препарата само на тези места. Така препарата си действа само на тези места, и не се разлива.
За какви мивки става въпрос, ако е керамична, няма ли да се отпечата и мастилото на вестника, и чисти ли се след това? Ти пробвала ли си?
А може ли да ми кажеш кога го дават това предаване. Благодаря предварително  bouquet
Защо не ползваш бял лист хартия?! Няма букви- няма мастило Grinning
Виж целия пост
# 198
Аз в тази насока да дам и аз една идея .
В едно немско предаване казаха да не се изхвърлят чорапите - особено тези детските с изображение на герои .
Те са идеално почистващо средство за вътрешни хоризонтални щори.
Защо точно с "детските с изображение на герои "?С какво са по-различни от мъжките чорапи без картинки?
Виж целия пост
# 199
По плътни били а и самата прежда е по качествена.
При мъжките чорапи се появявало статично електричество при търкане.
Те дадоха съвет(по телевизията) да не се изхвърлят а да влязат в употреба.
Виж целия пост
# 200
ивка-щастливка РЕСПЕКТ за всичко написано newsm10 !!!!!!
Виж целия пост
# 201
                    По 'Диема' има едно предаване за чистене, та от тях разбрах, че банановите кори много добре лъскат обувки...
...

                     Ами аз хванах предаването съвсем инцидентно, но ще опитам да му потърся заглавието.. В него две американки ходят из мръсни американски къщи и почистват, като между другото дават много интересни идеи и съвети... Вече пробвах банановите кори - съвсем прилично ми се лъснаха обувките, доволна съм Mr. Green... За мивката още не съм пробвала, но и нямам такава мръсна мивка  Blush. Ако все пак се притесняваш, Янтра е дала добър съвет   bouquet.
Виж целия пост
# 202
                     Вероятно е това:  Понеделник, 12 Май, 08.30  "Почистихте ли вече" - 13-14 еп. - реалити. Това ще е следващото предаване. Дано ви хареса, но не гарантирам, защото само една серия съм гледала досега... Доколкото виждам, в делнични дни е от 8:30 всяка сутрин, вероятно следобяд го повтарят по някое време.
Виж целия пост
# 203
някъде бях чула че с бананови кори се лъскали много добре  плота на дървени маси
Виж целия пост
# 204
Аз в тази насока да дам и аз една идея .
В едно немско предаване казаха да не се изхвърлят чорапите - особено тези детските с изображение на герои .
Те са идеално почистващо средство за вътрешни хоризонтални щори.

хитро!
Виж целия пост
# 205
Помагайте , моля ви.Пуснах в пералнята зелен панталон и снежно- бяла блуза.Блузата се боядиса, и друг път съм ги прала заедно, но сега панталона е пуснал.По какъв начин мога да си върна цвета на блузката.
Виж целия пост
# 206
В магазините за препарати продават цветоуловители,но аз лично не съм ги пробвала,и не мога да кажа как действат.
На мен също ми се беше случило,но след няколко изпирания на по висок градус се изпраха боядисаните дрехи.
Виж целия пост
# 207
Махала съм петна от боядисана дреха с Вениш. Иначе използвам цветоулавящи кърпички - вършат работа, но например не помагат ако се сложат тъмни дънки и светли дрехи.
Виж целия пост
# 208
Аз за банановите кори знам,че лъскат прекрасно мивките,след това само с кухненска хартия,без изплакване,чудеса правят.
Виж целия пост
# 209
Аз за банановите кори знам,че лъскат прекрасно мивките,след това само с кухненска хартия,без изплакване,чудеса правят.
Аз пък този номер го прилагам на листата на цветята.
Виж целия пост
# 210
По нагоре прочетох,че и обувки се ласкали с тях,значи са мнoгoфункционални банановите кори.
Виж целия пост
# 211
По нагоре прочетох,че и обувки се ласкали с тях,значи са мнoгoфункционални банановите кори.
Да,а ако се нарежат с тях се наторяват прекрасно рози(слагат се около стъблата на храстите).Скъсват се да цъфтят......
Виж целия пост
# 212
Кисело мляко в комбинация със сода бикарбонат махат петна по белите дрехи! Peace
Виж целия пост
# 213
Бъни, петната от боядисана дреха с концентриран Вениш ли ги махаш или се разрежда в някакво съотношение?
Виж целия пост
# 214
Съжалявам, но Запис
Виж целия пост
# 215
Бъни, петната от боядисана дреха с концентриран Вениш ли ги махаш или се разрежда в някакво съотношение?

С концентрат, изсипвам директно върху боядисаната част, седи 10-15 минути и след това търкам с ръка и четка. По същият начин съм махала боядисано петно с гел за петна Апта.
Аз да се оплача, че вчера извадих от шкафа един суичер на Мартин ватен, светлосин. Купих го есента и е обличан само два пъти, сега там където е бил сгънат са се образували жълти линии, с какви ли препарати не ги третирах, не мръдват. От какво са се получили, имате ли идея с какво мога да ги махна? Суичерът е много хубав и много ме е яд, че ще трябва да го изхвърлям.
Виж целия пост
# 216
Аз съм доволна от гела "АПТА".Изпира всякакви петна,като първо ги третитам директно с гела,дрехата постоява така 10 мин и после я изпирам.
Виж целия пост
# 217
Чудесна темичка!
Момичета имам нужда от помоща ви. Моля кажете как да почистя петна по хладилник дори не знам от какво са се получили. Пробвах със Циф но никакъв ефект.
Виж целия пост
# 218
Има едни специални мокри кърпички"Multiusos".20 броя са,не са скъпи.С тях почиствам хладилника,плотовете в кухнята.Изобщо почиства и дезинфекцират бяла и черна техника.Испански са и ги има в по-големите супермаркети.Освен това съм купила и преперат на Dr.Beckmann.Той е специално за почистване на хладилници и микровълнови фурни и поема миризмите.
Виж целия пост
# 219
Бъни, петната от боядисана дреха с концентриран Вениш ли ги махаш или се разрежда в някакво съотношение?

С концентрат, изсипвам директно върху боядисаната част, седи 10-15 минути и след това търкам с ръка и четка. По същият начин съм махала боядисано петно с гел за петна Апта.
Аз да се оплача, че вчера извадих от шкафа един суичер на Мартин ватен, светлосин. Купих го есента и е обличан само два пъти, сега там където е бил сгънат са се образували жълти линии, с какви ли препарати не ги третирах, не мръдват. От какво са се получили, имате ли идея с какво мога да ги махна? Суичерът е много хубав и много ме е яд, че ще трябва да го изхвърлям.

Мисля, че това не е петно, а е некачествена боя и не се маха по никакъв начин.
И аз имах такава тениска, с нищо не можах да я оправя и отиде в коша.
Sory... no
Виж целия пост
# 220
vok, за съжаление и аз стигнах до този извод, че боята прави някаква реакция, явно наистина ще трябва да изхвърля дрехата.
Виж целия пост
# 221
a някога чували ли сте за петна от шампоан Rolling Eyes Преди няколко дни Виктор изсипа половин шише в коша за пране, но аз реших, че дрехите могат да почакат  Thinking Е, вчера ги изпрах и после установих, че целите са на тъмносини петна Shocked (шампоанът е детски, розов) Shocked Shocked Прах ги още два пъти, слагах Вениш-нищо Sad Някакви идеи?
Виж целия пост
# 222
Сребърни предмети няма да се окислят и почернеят ако ги напръскате с най-евтин лак за коса. Филмът който се получава не позволява на кислорода да окисли среброто. Опитайте с едно пръскане първо, за да проверите дали лака няма вещества които да реагират с метала и да го почернят. Peace

Ако искате среброто да почернее, го намажете със коломаска на сярна основа, или просто го поръсете със сяра.
Виж целия пост
# 223
 Hug
Любимите си рецепти съм разпечатала и ламинирала. Много е удобно да се ползват при готвене- не заемат място и лесно се мият при нужда.  Wink
Виж целия пост
# 224
С какво чистите гранитните мивки? моята стои някакси зацапана, потамняла, а е само от 6 месеца Sad
Виж целия пост
# 225
С какво чистите гранитните мивки? моята стои някакси зацапана, потамняла, а е само от 6 месеца Sad

Старата ми мивка беше не точно от гранит, а нещо, наподобяващо грапав камък. Наистина пожълтяваше с времето, но, понеже беше светло бежова, я чистех с проста белина. Намазвам, изчаквам 10-15 минути, разтърквам, а после изплаквам с гореща вода.
Виж целия пост
# 226
Благодаря, baibibi за бързия отговор  Hug, и аз съм си мислила да пробвам с белина, но моята е тъмно сива и ме е страх да не стане на петна  Rolling Eyes може и да опитам ж единия край, коийто не се вижда...  Thinking очаквам още предложения...
Виж целия пост
# 227
Момичета, могат ла да се премахнат петна от пот по памучни фланелки,които след изпиране стават като изсветляли? И от какво се получават? Неправилно пране?Много Ви благодаря предварително!
Виж целия пост
# 228
Не съм сигурна, че тук му е мястото.. но ето нещо доста хитро  Laughing
Виж целия пост
# 229
Момичета, могат ла да се премахнат петна от пот по памучни фланелки,които след изпиране стават като изсветляли? И от какво се получават? Неправилно пране?Много Ви благодаря предварително!

По- скоро от некачествена материя.
Нищо не можеш да направиш. no
Виж целия пост
# 230
Момичета, кажете ми с какво да махна водни боички от блузката на детето? Изпрах я, а петното си седеше. След това я напръсках с Вениш, после с препарата за петна на Сано. Пак я изпрах, но  нищо Sad Не мога да се примиря още, блузката е много хубава и се ядосвам  #Cussing out Дайте идеи  Praynig
Виж целия пост
# 231
Момичета, кажете ми с какво да махна водни боички от блузката на детето? Изпрах я, а петното си седеше. След това я напръсках с Вениш, после с препарата за петна на Сано. Пак я изпрах, но  нищо Sad Не мога да се примиря още, блузката е много хубава и се ядосвам  #Cussing out Дайте идеи  Praynig
и аз имам същия проблем  #Cussing out не вярвах, че от водни бои остават такива петна  #2gunfire
Виж целия пост
# 232
Момичета, кажете ми с какво да махна водни боички от блузката на детето? Изпрах я, а петното си седеше. След това я напръсках с Вениш, после с препарата за петна на Сано. Пак я изпрах, но  нищо Sad Не мога да се примиря още, блузката е много хубава и се ядосвам  #Cussing out Дайте идеи  Praynig
Намазваш я със зеления гел на ТЕСТ и оставяш да престои няколко часа, може и цяла нощ. После - переш в пералнята с прах. Ако ТЕСТ-а не помогне, значи нищо друго няма да може да извади петното. Но обикновено помага. Успех!
Виж целия пост
# 233
Извинете ме,ако е го има във форума.  bouquet

Когато се пържат тиквички или риба след като се овалят в брашно,се потапят за 1-2сек. във вода и се пържат.По този начин олиото остава чисто. Wink

И винаги режа лук под аспиратора.
Виж целия пост
# 234
Unknown_lady мерси за съвета, ще опитам и с Тест.

Gery_Cherry аз правя нещо подобно като пържа тиквички. В една купа слагам 3-4 с.л. брашно и го разреждам с вода, до консистенцията на боза. После разбърквам нарязаните тиквички вътре и ги отцеждам. Така хем са с брашно, хем мазнината е чиста  Peace
Виж целия пост
# 235
Извинете ме,ако е го има във форума.  bouquet

Когато се пържат тиквички или риба след като се овалят в брашно,се потапят за 1-2сек. във вода и се пържат.По този начин олиото остава чисто. Wink
А аз си разтварям брашното с вода (без сол и подправки) до гъстотата на палачинково тесто и потапям тиквичките в тази каша. Стават с дебела хрупкава коричка и не поемат много олио. А след това ги подреждам вертикално върху салфетка и така не омекват и остават хрупкави.
Виж целия пост
# 236
Пържа тиквички бързо и лесно.В горещо олио БЕЗ да са овалвани в брашно.След като изпържа тиквичките  в същото олио слагам 2-3 с.лъжици брашно .Добре запърженото брашно изсипвам върху тиквичките.Гарнирам на вкус ,кисело мляко,магданоз,копър,чесън .Така приготвям и тиквички за зимата.Изпържени в кутийки с капаче ги поставям във фризера.Зимата само гарнирам.
Виж целия пост
# 237
 newsm62 Как ги подхванахме тези тиквички.....
Виж целия пост
# 238
Момичета,а да сте чували за специални препарати за почистване на котлен камък. newsm78 Една приятелка ми каза,че по магазините за техника продавали такива препарати, но и тя не е пробвала. Thinking

Провери в Метро дали има италианския препарат Viakal.  newsm78
Виж целия пост
# 239
radina,опитай с този препарат в средата-http://www.perilis.com/preparati/prep_po4istwane_uporiti_petna.php.

Виж целия пост
# 240
а къде ги има тези препарати,че аз май не съм ги срещала.От кои си доволна  newsm78
Виж целия пост
# 241
sis7,фирмата е варненска.Ползвала съм обезмаслител,за почистване на санитарен фаянс,против петната.Много съм доволна.
Виж целия пост
# 242
да аз видях че е варненска,но адрес само за дистрибутори,чудя се дали ги има и по наще магазини,но ще се оглеждам Simple Smile
Виж целия пост
# 243
Момичета, помагайте. Имам един кожен панталон, който открих доста мухлясал в гардероба. За щастие няма други пострадали дрехи. Ако му сложа SAVO дали ще се повреди? То като се замислям, нищо не губя да пробвам, но да питам аз. Може да има някакъв трик newsm78
Виж целия пост
# 244
Момичета, помагайте. Имам един кожен панталон, който открих доста мухлясал в гардероба. За щастие няма други пострадали дрехи. Ако му сложа SAVO дали ще се повреди? То като се замислям, нищо не губя да пробвам, но да питам аз. Може да има някакъв трик newsm78
Според мен най-сигурният трик е химическото чистене.
Виж целия пост
# 245
Момичета, кажете ми с какво да махна водни боички от блузката на детето? Изпрах я, а петното си седеше. След това я напръсках с Вениш, после с препарата за петна на Сано. Пак я изпрах, но  нищо Sad Не мога да се примиря още, блузката е много хубава и се ядосвам  #Cussing out Дайте идеи  Praynig
Намазваш я със зеления гел на ТЕСТ и оставяш да престои няколко часа, може и цяла нощ. После - переш в пералнята с прах. Ако ТЕСТ-а не помогне, значи нищо друго няма да може да извади петното. Но обикновено помага. Успех!

Дрехите на моите деца са омазани по този начин, а и с други петна които не падат. Купих си два фулмастера за текстил и рисувам картинки, става като щампа.
Виж целия пост
# 246
Migito, от къде ги купи и на каква цена?
Виж целия пост
# 247
и аз имам един флумастер за дрехи-лъскав,брокат-струваше към 4-5лв и с него съм оправила доста МОИ дрехи-някоя дупчица,нещо друго,то е като лепило и ми върши много добра работа.И най важното-няма махане -пера в пералнята и си стои там където съм го сложила,за разлика от разни пайети,железца и др.
Виж целия пост
# 248
и аз имам един флумастер за дрехи-лъскав,брокат-струваше към 4-5лв и с него съм оправила доста МОИ дрехи-някоя дупчица,нещо друго,то е като лепило и ми върши много добра работа.И най важното-няма махане -пера в пералнята и си стои там където съм го сложила,за разлика от разни пайети,железца и др.

А от къде го купи?
Виж целия пост
# 249
suzi_a благодаря ти, но и с този препарат не се махна петното  Rolling Eyes
Казаха ми също с крем за бръснене Каро. Не махна петното, но го просветли. Ще намажа още веднъж да видим какъв ще е резултата и после отивам да търся флумастер за дрехи или някакви щампи  Wink
Виж целия пост
# 250
Аз с веро поливам, стои 24 часа, после с прах Тео бебе сипвам отгоре с малко вода и пак 24 часа. Така оправих една тениска, която боядисах от друга цветна дреха.
 А идеята с флумастрите ми хареса много....
Виж целия пост
# 251
С разтворено лимонтозу махам успешно плодови петна - дори морков, череша, черница. Накапва се през 10-15 мин. до пълно изсветляване на петното. Ако е по-голямо и упорито се изплаква след няколко пъти лимон. И после отново.
Виж целия пост
# 252
Ей,невероятни сте.

Не знам дали е писано по-напред,не съм изчела още темата,но като прочетох предните няколко странички видях,че има съвети за банановите кори и се сетих един хубав съвет от цветар-да се лъскат листата на цветята с кори от банан-хем ги полира,хем ги подхранва.
Виж целия пост
# 253
Това за банановите кори и аз го знам и върши чудесна работа .
А петна от червило или гланц се махат ,като предварително посипете мястото с талк ,оставяте да престои и изчетквате.Пак трябва да потъркате мястото ,но поне се изпира.Наскоро го изпробвах,че сина ми беше омазал една чанта от плат на сестра си със гланц за устни.
Виж целия пост
# 254
бананови кори слагам като за торене в саксиите, но като изсъхнат махате ли ги? или оставяте да се разградят нацяло (че от поливането започват да позамухлясват)

за торене на цветя невероятен скок дава водата от аквариуми (нали е пълна с нитрати), късат  се да цъвтят Peace
Виж целия пост
# 255
Не знам с какво е пълна водата от аквариумите, но наистина е вълшебна! Преди като имахме аквариум (60 литра) това беше единственият стимул, които имах да го чистя! А какви теменужки имах... и каменни цветяяя...
Виж целия пост
# 256
Не знам с какво е пълна водата от аквариумите, но наистина е вълшебна! Преди като имахме аквариум (60 литра) това беше единственият стимул, които имах да го чистя! А какви теменужки имах... и каменни цветяяя...

А не мирише ли на гадно? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 257
Migito, от къде ги купи и на каква цена?
От един от големите магазини за художници на "Кра Кра".
Виж целия пост
# 258
за фулмастерите за дрехи-купих си го (но в Бургас)от една голяма професионална книжарница за бои и др.работи до църквата Кирил и Методий.То мойто не е точно фулмастер,а тубичка с гел,и мацам по дрехата,то изсъхва,после с ютията отгоре и няма махане.Ама има си и течни боички за текстил,те са по евтинки,но ефекта е друг,и те стават.
Виж целия пост
# 259
Migito, от къде ги купи и на каква цена?
И аз така практикувам да заличавам петна купувам от този магазин http://www.slanchogled.com/?82&01&91
Даже надписахме и нарисувахме блуза за рожденният ден на на нашият тати.
Виж целия пост
# 260
Не знам с какво е пълна водата от аквариумите, но наистина е вълшебна! Преди като имахме аквариум (60 литра) това беше единственият стимул, които имах да го чистя! А какви теменужки имах... и каменни цветяяя...

А не мирише ли на гадно? Rolling Eyes

никак не се усеща, (щом се сменя редовно, което е задължително), а цветята  само избуяват  Laughing
Виж целия пост
# 261
запис Hugстрахотни съвети, момичета........
Виж целия пост
# 262
Извинете ме,ако е го има във форума.  bouquet

Когато се пържат тиквички или риба след като се овалят в брашно,се потапят за 1-2сек. във вода и се пържат.По този начин олиото остава чисто. Wink
А аз си разтварям брашното с вода (без сол и подправки) до гъстотата на палачинково тесто и потапям тиквичките в тази каша. Стават с дебела хрупкава коричка и не поемат много олио. А след това ги подреждам вертикално върху салфетка и така не омекват и остават хрупкави.
И аз правя така тиквичките,но вместо вода слагам бира,и стават невероятно хрупкаво мезе за бира!
Виж целия пост
# 263
Извинете ме,ако е го има във форума.  bouquet

Когато се пържат тиквички или риба след като се овалят в брашно,се потапят за 1-2сек. във вода и се пържат.По този начин олиото остава чисто. Wink
А аз си разтварям брашното с вода (без сол и подправки) до гъстотата на палачинково тесто и потапям тиквичките в тази каша. Стават с дебела хрупкава коричка и не поемат много олио. А след това ги подреждам вертикално върху салфетка и така не омекват и остават хрупкави.
И аз правя така тиквичките,но вместо вода слагам бира,и стават невероятно хрупкаво мезе за бира!

Ивче,току що отворена бира ли слагаш или не е задължително.Защото ако е отворена от няколко ден ще ми е идеално.(За готвене ми трябва,не пия бирата с дни Flutter)
Виж целия пост
# 264
правих тиквички по рецептата на dididi, много добре станаха Peace Другия път ще пробвам на Ивка начина   bouquet
Виж целия пост
# 265
правих тиквички по рецептата на dididi, много добре станаха Peace Другия път ще пробвам на Ивка начина   bouquet
Само да допълня, че по този начин пържа и патладжана и пилешките хапки (крилца) и т.н. Подчертавам, че не поемат мазнина, а тя не изгаря бързо и остават с хрупкава коричка. Пържила съм и цаца, но за нея добавям към брашното царевичен грис и галета. Пак без сол. Солта само на рибата. Или на патладжана изкиснат в солена вода.
Виж целия пост
# 266
Аз винаги като пържа си слагам готварска хартия,за да поеме до колкото може от мазаната.За пържени картофи и тиквички е супер.Ако се прави с обикновена салфетка,рискувате да се разпадне,но пак е резервен вариант.
Виж целия пост
# 267
След ремонта трябваше да измия стените, които са боядисани с акрилна миеща се боя. Само че не можеха да се изчистят с препарат, за да не избели боята. Мислех, че ще търкам като луда с мокра гъба, но си купих гъби на Fino! Гъбата прилича на такава за миене на чинии, но от едната страна е розова, а от другата - бяла. Топиш я само във вода и леко търкаш върху петната от пръсти, от пожълтели петна, които се образуват зад мебелите ит.н. не искам да ви казвам, че измих стаята за 10 мин и бях ей така  Shocked Тази гъба е вълшебна...явно има препарат по нея, но той не избелва, а чисти с лекота. Интересното е, че като се търка с бялата част и тя постепено се стопява. Тоест не става за постоянна употреба, но 3 кинта, които давам еднократно за 2 гъбички, ми спестяват време, усилия и нерви. Предполагам, че и други неща мога да изчистя, но не съм пробвала.....очаквам вие да пробвате и споделите...

Относно пликовете за дрехи - пробвах с тези от Практикер, но те са пълно боклуци. Купих от Jumbo за 4 лв. бройката и съм много доволна - не изпускат и са евтини.
Виж целия пост
# 268
Munichka,от къде може да се закупи въросната гъбичка?
Един кожен стол ми е зацапан с химикал и ми е голяма грижа тия дни
Виж целия пост
# 269
От Пикадили в Мола. искам да ти кажа, че е на егати мястото. Не знам самата аз как ги намерих, просто съвсем случайно ми се спря погледа върху тях - та.....там, където са препаратите, в края, но този края на редицата, който е към касите. Пада се на нивото на очите, като имаш предвид, че аз съм 1.60 висока. Надявам се да ги намериш. Не знам дали ще изчисти стола newsm78 сподели после, моля Wink
Виж целия пост
# 270
Стига да я намеря тук, защото до София честно казано не ми се ходи Simple Smile
Виж целия пост
# 271
Стига да я намеря тук, защото до София честно казано не ми се ходи Simple Smile

Преди малко в квартланото магазинче намерих същата, само че на фирма Mimosa. Пак са 2 в пакет, но без розовото покритие. Не знам, обаче, дали са ефективни?
Виж целия пост
# 272
Относно пликовете за дрехи - пробвах с тези от Практикер, но те са пълно боклуци. Купих от Jumbo за 4 лв. бройката и съм много доволна - не изпускат и са евтини.

Аз имам пликове от Метро и от Кауфланд и съм доволна от тях. Flutter
Виж целия пост
# 273
Munichka, същия резултат щеше да получиш с Меглио и обикновена гъбичка, като препарата го разреждам. Само се внимава да не се натиска с гъбата и се обира със суха кърпа. От личен опит Wink

Химикала от кожа го чистя по същия начин. Но не помня дали винаги пада.
Виж целия пост
# 274
А момичета, извинявайте, че се отклонявам, но знаете ли някаква хитринка за почистване на ютия отдолу, изчетох всичко във форума, но не действа...оцета особено....
Виж целия пост
# 275
Дева, в магазините за домашни потреби и препарати има и такива за ютии. Аз обаче съм чистила с фина шкурка, мисля че се нарича още водна. Мокря шкурката и търкам покритието на ютията. Само, че ми се струва, че това нарушава повърхността й.... почнеш ли веднъж - все ще трябва така да я чистиш. А пък майка ми си купила някакъв калъф, който "облича" върху тази част на ютията, с която глади. Така се предпазват и дрехите Simple Smile
Сетих се, че старати ми ютия съм я чистила с Циф и с пастата на Дионис, ама имам спомени за голямо търкане, защото буквално я бях лепнала върху някаква икуствена материя!
Виж целия пост
# 276
Притеснявам се, че препаратите все пак са абразивни...но идеята за калъфа ми допада  bouquet благодаря, ще потърся, но къде ли... newsm78
Виж целия пост
# 277
Дева, нейният калъф е бил в кутията с ютията /купувана е от Технополис или Техномаркет/, но мисля, че и отделно ги продават... само дето все не ми остава време да се разходя до някой от двата магазина и да проверя. И наистина е страшно удобство!
Виж целия пост
# 278
Благодаря за отделеното време, Вени   bouquet
Виж целия пост
# 279
Относно пликовете за дрехи - пробвах с тези от Практикер, но те са пълно боклуци. Купих от Jumbo за 4 лв. бройката и съм много доволна - не изпускат и са евтини.
Колко са големи тея в Jumbo?
Виж целия пост
# 280
Munichka, същия резултат щеше да получиш с Меглио и обикновена гъбичка, като препарата го разреждам. Само се внимава да не се натиска с гъбата и се обира със суха кърпа. От личен опит Wink

Химикала от кожа го чистя по същия начин. Но не помня дали винаги пада.

Пробвай с тази гъба и после ми кажи кое е по-лесно Wink
Виж целия пост
# 281
Относно пликовете за дрехи - пробвах с тези от Практикер, но те са пълно боклуци. Купих от Jumbo за 4 лв. бройката и съм много доволна - не изпускат и са евтини.
Колко са големи тея в Jumbo?

Ох, не съм сигурна, но едно одеяло прибирам, а то е от много дебело. Иначе дрехи - доста. Аз съм доволна.
Виж целия пост
# 282
Искам да си оборя мнението по-долу. Пликовете от Джъмбо също изпуснаха.  Sad
Виж целия пост
# 283
Пуснете си нова тема!  bouquet
Виж целия пост
# 284
НОВА ТЕМА
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия