Препоръчват ми операция на вентрална херния, някой правил ли си е?

  • 4 073
  • 3
Още след като родих преди две години забелязах, че като съм права имам малка подутина ниско на корема, на нивото на яйчника, близо до белега от секциото. Много отслабнах и си мислех, че просто съм си така, но скоро бях на гинеколог, споделих, защото помислих дали не ми е подут яйчника, но тя ме прати на хирург и имам диагноза Вентрална херния.
Хирурга препоръча операция, ако не, много да се пазя да не се натоварвам, но с това мойто детенце това е трудна работа, въпреки, че аз не го нося много-много, много рядко го вдигам.

Та, ако на някого са му правили такава операция или просто знае нещо за тоя вид херния ще съм много благодарна да сподели.
Виж целия пост
# 1
Днес търсих информация за хернии и попаднах на това. Обяснени са видовете хернии и видовете операции. Като цяло  интервенцията е рутинна, но откровено казано с дете не те виждам как ще я караш без да вдигаш. Преди  години оперираха мъжа ми и той си полежа вкъщи поне 2 седмици.
Виж целия пост
# 2
Благодаря, solaris!

Дребния мога да не го вдигам, той си върви отдавна сам по улиците, даже напоследък не иска и за ръка да го хващам, това не ми е проблем!

Очаквам още някой да ми разкаже нещо. Не ми се иска да ме оперират, но пък има опасност от усложнения, нали...
Виж целия пост
# 3
Единствено ако се заклещи ще се получи усложнение.Тогава решението е само операция.Няма друг вариант.Междувременно отвора ще се уголемява,което ще усложни последваща операция.Това е което знам от хирурзите.Имам три такива операции.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия