Пъпчици по дупето

  • 974
  • 14
Здравейте!
Дъщеря ми е на 30 дни и досега с дупето сме нямали проблем-адно такова малко и моного сладко  Laughing.Но от няколко дни се появиха едни ужасни пъпчици и не се махат.Лекарката ми каза да мажа с цинкова мас но не минават пак.Мажа и с бочко вече но пак са си там.Дайте някой съвет какво да я правя.Пъпките са едни такива много ситни и много на брой.
Виж целия пост
# 1
възможно е да е от запарване.Такива пъпчици, каквито  описваш дъщеря ми е получавала от претопляне.Така че продължавай с кремчетата и не се шашкай.Смени и марката памперси ако искаш, защото може да е и непоносимост към тези, които ползвате в момента
 Hug
Виж целия пост
# 2
Пробвай са смениш и памперсите, може да е от тях...ако не попиват хубаво...и мажи обилно с крем против подсичане
Виж целия пост
# 3
Един месец е с тези памперси вече и чак сега ми се обрина така.Ползваме на Pampers и досега всичсо си беше наред.А за затоплянето аз я държа само по боди и гащеризонче а в къщи поддържам температура от 19-20 градуса.Дупето засега винаги като съм сменяла памперса е сухо-така,че мисля че попиват добре памперсите.И затова се чудя от какво са. Sad
Виж целия пост
# 4
На моята дъщеря също се беше получило так ,като беше малка.Сменихме памперсите и всичко се оправи.
Виж целия пост
# 5
На около 5-6 месеца някъде като беше бебчо, ни се появиха много ситни червени пъпчици с бяло връхче...помислих, че е подсичане и мажех обилно с крем против подсичане, но те не се махаха...на консултацията ни казаха, че най-вероятно било от памперса и да мажем с Бактробан(или нещо подобно беше името)- това не е съвет и ти да мажеш със същото; задължително трябва консултация с лекар преди третирането с каквито и да е препарати! Мазахме няколко дни и изчезнаха...през това време не мажех с крем против подсичане, защото ме беше страх да не стане някаква реакция от смесването на мазилата....когато отново почнах да мажа с крема за подсичане, пак започнаха да се появяват и го спрях...от тогава не съм мазала дупето му с абсолютно нищо и не съм имала проблеми нито с пъпчици, нито с някакъв друг вид обрив.
Виж целия пост
# 6
Понякога така се получава, ако акото е поседяло повече време в памперса. Аз лично я дебна и сменявам памперса веднага. Крем "Здраве" също върши чудесна работа при такива случаи...но ако се притесняваш много, най-добре си е педито да види бебо.
Виж целия пост
# 7
оставяй бебето по половин час с голо дупе да "подиша"малко. Само да не пропуснеш да и подложиш непромокаема пелена, че ще ти напои мебелите  hahaha
Виж целия пост
# 8
И малкия имаше ситни пъпчици по дупето(горе-долу на вашата възраст дори).И въздушни бани правих и с тетра го миех.Нямаше особен ефект.Помогна ни едно мехлемче-Имазол.Изписа ни го педиатърката.За ден-два изчезнаха пъпчиците.
Виж целия пост
# 9
нашите пъпчици минават-в началото мислих,че не помага цинковата паста но от нея се оправят-или аз поне така си мисля  Grinning
Виж целия пост
# 10
Моя малчуган имаше подобни на вашата възраст  Wink Оказаха са че са от запарване , махнаха се като  спрях да го мажа бебешко олио  Peace
Виж целия пост
# 11
незнам дали е съвпадение но май и при нас почнаха да намалят като спрях зехтина-сега я мажа само с тоалетно мляко
Виж целия пост
# 12
незнам дали е съвпадение но май и при нас почнаха да намалят като спрях зехтина-сега я мажа само с тоалетно мляко
Дам на мен педито ми каза че зехтина и олиото запаряват ако бебето се облече веднага  Rolling Eyes  и аз минах на бебешки лосион  Peace
Виж целия пост
# 13
И моят син имаше такива на тази възраст. Не съм го мазала с нищо, но започнах на всяка смяна на памперса да го оставям да постои по голо дупе. Минаха му за около седмица.
Виж целия пост
# 14
оставяй бебето по половин час с голо дупе да "подиша"малко. Само да не пропуснеш да и подложиш непромокаема пелена, че ще ти напои мебелите  hahaha

Моето дете така го "лекувах". Особено през летните месеци много често й се появяваха такива пъпчици на дупето, явно от памперса е запарвал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия