Бебче без брак!

  • 2 046
  • 41
Здравейте,много се чудих къде точно да сложа темата и накрая избрах Клюкарника...надявам се че съм оцелила.Въпроса ми е следния-През Юли месец ще имаме бебче живот и здраве Hug,но нямаме брак и не смятаме да подписваме до тогава.Интересува ме,как таткото си дава името на бебчо?Чух нещо за нотариуси....ако някой е запознат,моля да ми обясни. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Най-лесно е като родиш да дойде в болницата (а той така или иначе ще дойде) и там ще му дадат да подпише една декларация и това е всичко.
Виж целия пост
# 2
Нотариално заверена декларация, която се носи в болницата. Текстът е нещо от сорта на: Аз, долуподписаният еди кой си, припознавам Еди кой си, роден на тая и тая дата от тая и тая майка, за мой син/дъщеря." - подписано и подпечатано от нотариус /процедурата трае около 5 минути/.
Виж целия пост
# 3
Най-лесно е като родиш да дойде в болницата (а той така или иначе ще дойде) и там ще му дадат да подпише една декларация и това е всичко.

Да така е много е просто
Виж целия пост
# 4
В различните болници май следват различни процедури. При нас трябваше декларация заверена от нотариус. Не отнема много време.
Виж целия пост
# 5
Направо в болницата. Жената която записваше бебтата каза, че няма нужда да се ходи в нотариус, а че тя била оторизирана да извършва тази услуга. Попълнихме само декларация и това беше. Питай в болницата където смяташ да раждаш - информация от първа ръка ще ти е най полезна  Peace
Виж целия пост
# 6
При 1-то ни бебче тати подписа декларация в болницата,това през1999-а година.По-кьсно при следващите 2,преди да ни изпишат от болницата,се наложи тати да ходи да ги припознае в нотариус с/у такса 3 лева.Е,това е!В актовете за раждане си пише имената и на нас 2-та родители."Голям праз",че няма брак.Плащаме си такси на дьржавата,като тези сключили брак.Успех! Peace
Виж целия пост
# 7
Като родих,от болницта казаха на бащата на бебето да отиде в администрацията с двете лични карти и да запише новороденото.После му обясниха кога да отиде в общината за да подаде молба за изготвяне акта за раждане.И това беше всичко Laughing
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви,но нещо пак не ми е ясно.Ако се наложи да се ходи на нотариус,в декларацията трябва да пише името на детето!!!А това как ще стане като за да запишат името на детето в болницата,искат декларация newsm78 #Crazy #Crazyобърках се Thinking
Виж целия пост
# 9
Ние нямахме още брак, когато синът ни се роди. Казаха ми да отидем с таткото с двете лични карти на Регистратурата, там попълнихме някакви документи, той се подписа и това беше.
Виж целия пост
# 10
Ние ходихме при нотариус. Носите си личните карти и той нотариуса си знае работата. В декларацията пише,че бащата признава детето, което очаква да се роди от .................... на .......... и това май беше. Peace
Виж целия пост
# 11
Ние не сме ходили при нотариус, но явно наистина всяка болница си има процедури. Таткото само си донесе личната карта и подписа една декларация, че признава детето за свое. И после в акта го пише.  Peace Ами попитай в болницата, те ще ти кажат.  Peace
Виж целия пост
# 12
                                                    ДЕКЛАРАЦИЯ   по чл.35 и чл.36 от Семейния кодекс.                                                                                                                                                                           Подписаният.........................от град.........,ЕГН..........,С л.к.номер...........изд.МВР-.....С настоящето,на основание чл.36 отСК ДЕКЛАРИРАМ,че детето родено на.......в...........майка..........ЕГН.............., е мое дете,което припознавам и съм съгласен да бъда записан като негов баща в удостоверението за раждане като детето ще носи името.................... Настоящето да послужи пред длъжностното лице по гражданското състояние на съответната община,както пред всички административни власти е България и навсякъде,където е необходимо.                         Декларатор.......                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           това беше нашата декларация не знам дали при различните нотариуси е различно newsm78Надявам се да съм ти била в помощ!
Виж целия пост
# 13
Попитай в болницата, където ще раждаш.На нас ни търсеха 2 декларации- една от мен и една от бащата и то с дата преди раждането.
Виж целия пост
# 14
Наистина, в различни болници различни изисквания. В Тина Киркова попълвах аз някаква декларация, която ми дадха, а мъжа ми (наричам го така, все пак) при нотариус попълни, даденатапо-горе декларация, после я занесе в болницата след като ни изписаха, че преди това бяха почивните дни и с двете лични карти неговата декларация го вписаха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия