Бебето ми плаче, когато кърмя, помогнете с мнение?

  • 3 522
  • 51
Здравейте, мамчета. Прочетох няколко истории за кърмене с надеждата да намеря отговор на нашия проблем. Бебочката ми е на 2 месеца и половина и от няколко дни започна да реве, когато я кърмя. Прочетох малко по-нагоре една история, където бебенцето също така плачело. Някой има ли идея какво е това чудо, колики ли са, що ли? Бебчето суче 2-3 минути и после надава такъв вой, че да ти се скъса сърцето. По 15-20 минути я успокоявам, докато я накарам пак да суче, защото веднъж като ревне, после не иска да захване пак гърдата. Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, моля, дайте ми съвет какво да правя.
Виж целия пост
# 1
Аз съм в същото положение/абсолютно/ SadНезнам какво става,но не мисля че са колики newsm78
Все пак се надявам да не е кърмаческа стачка Praynig
Засега стискам зъби и чакам да отмине/дано/ и следя пампите!За съжаление нямам кантар да видя дали и как наддава Thinking
Виж целия пост
# 2
и ние бяхме така-колики са
Виж целия пост
# 3
При нас имаше такъв период, отмина от самосебеси. Дори и сега малкият понякога прави така.
А твоето бебе всеки път ли го прави или само на някои от храненията?
Виж целия пост
# 4
Може да протестира, че млякото тече бавно следпървите няколко минути. Ако е това - при нас имаше такъв период - минава с търпение, човечето се научава.
Виж целия пост
# 5
Скоро в "Часът на мама" ще има точно такава тема. Дано помогне. Ще пиша щом разбера кога ще излъчват предаването /в понеделник ще го снимат/
Виж целия пост
# 6
И при нас имаме същия проблем, даже пуснах тема "дали е рефлукс".
Хиляди мнения събрах и пак не знам на какво се дължи това реване. Какво ли не пробвах: изцеждах се и давах от шише, дадох и АМ, и пак нищо не помага. В момента давам Бифидус бактерии препоръчани от спец. по храненето,но и това не помага.
Днес четох една много интересна статия за непоносимост към млякото и там пише че симптомите могат да се объркат със симптомите на приемане на не калорична кърма,което води до болки,къркорене в червата и постоянен глад, при такава ситуация бебетата търсят да сучат постоянно за успокоение,но това само усложнява положението,и било добре да се кърми на по големи интервали между 3-4 часа.
Аз лично се предавам, какво ли не опитах да направя по калорична храната,дори спец. по храненето ми направи програма с каква храна да ям и какви витамини да пия но кърмата не се промени, няма резултат, бебка продължава да плаче. Та реших да спра да кърмя за една седмица и да и давам АМ за да видя дали ще спре болката в коремчето.
Дано моята история помогне на някой. Успех.
Lactose overload
This can easily be mistaken for lactose intolerance. However these babies are in fact producing lactase, but are consuming too much low-fat breast milk, so that some lactose remains undigested. The result is fermentation and excess gas in the bowel. The baby will be in great discomfort, unsettled, irritable and will seek comfort by wanting to suck on the breast. Although this brings temporary relief, it actually worsens the situation, as more milk will be taken into the gut, adding to the problem.
Виж целия пост
# 7
И при нас имаше такъв период. На няколко пъти пусках прахосмукачката да работи докато кърмя и това помагаше с променлив успех. Според мен са колики или нещо подобно. Така и не разбрах със сигурност. Аз се бях притеснила, че не си дояжда, но се оказа че яде бързо. Може да е било и от това, че струята беше силна.
Хубавото е, че е период и отминава. Опитайте и кърмене на тъмно, четох че понякога помагало.
Виж целия пост
# 8
Миличките мама и бебче..сигурно ви е много трудно в момента.
И при нас го имаше този момент, точно на 2 месеца беше - бяха зверски колики.
Сучеше няколко минути и после рев, направо в чудо се бях видяла.
При нас помагаше сешоара  Peace
Виж целия пост
# 9
Lactose overload
This can easily be mistaken for lactose intolerance. However these babies are in fact producing lactase, but are consuming too much low-fat breast milk, so that some lactose remains undigested. The result is fermentation and excess gas in the bowel. The baby will be in great discomfort, unsettled, irritable and will seek comfort by wanting to suck on the breast. Although this brings temporary relief, it actually worsens the situation, as more milk will be taken into the gut, adding to the problem.

При претоварване с лактоза обикновено се препоръчва майката да дава една и съща гърда (например - в продължение на 2 или 3 часа), за да е сигурно, че бебето я изпразва добре и приема не само предното, по-воднисто и по-богато на лактоза мляко, но и задното, по-калорично. В противен случай, ако суче само предното мляко, ще поема по-голямо количество в старанието си да навакса калории (повече количество предно мляко в крайна сметка може донесе нужните калории), но едновременно с това ще поема и повече лактоза и проблемите със стомаха ще продължават.

Ако се дава само една гърда на едно хранене и се предлага отново, докато се изпразни добре, може да позволи на бебето да успее да изсуче и задното, по-калорично мляко и евентуално да реши проблема с прекомерния прием на лактоза. Ако се предлага и втората гърда, се прави след като добре е изпразнило първата. През първите седмици и месеци рефлексът за потичане на млякото обичайно се задейства и в двете гърди едновременно, докато бебето суче от едната, така че когато приключи с първата и я е изпразнило добре, като засуче от втората, вече получава смесено предно и задно мляко, не само предно.

Може да е удачно да се прилага компресия на гърдата, за да се помогне на бебето да стигне до задното мляко.
Виж целия пост
# 10
    Честит 8ми Март! И ние имахме същия проблем, горе-долу по това време. Според мен беше от коликите, защото при засукване от кърмата започваше да и къркори стомахчето. После се успокояваше и като засуче пак така. Давах и в сънено състояние и така по-малко усещаше какво точно става. Успех.  bouquet
Виж целия пост
# 11
От моя опит- когато кърмите винаги бъдете уверени в това което правите потърсете удобната за бебето поза за кърмене(има капризни бебчета които предпочитат позите на кърмене в легнало положение- експериментирайте с различни кърмачески пози) преди да дадете гърда изцедете няколко капки мляко с ръка и внимателно подавайте гърдата в устата на бебче така че да не поема въздух който по късно ще го подразни в стомахчето и преди да започнете кърмене гушкайте бебето говорете му усамотете се да почуства вашата топлина и спокойствие. Има бебета които по късно откриват колко е хубаво да се суче от гърдата на мама трябва търпение ! Пожелавам ви приятно кърмене!
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички! Ето и развитието на историята: в началото май наистина бяха колики, защото първия път, в който го направи, пръцна. Ама после сякаш беше добило някакъв страх, да не го заболи пак, нещо такова. Сега реве на по-късен етап, към петата-шестата минута, и си мисля, че наистина не достига до това задно мляко. Засега съм открила позата, която горе-долу действа - кърмя права и дундуркам Grinning Доста е изморително, ама май засега само това действа. Ако чуете наистина за такава тема в "Часът на мама", пуснете едно съобщение. Мерси!
Виж целия пост
# 13
Благодаря на всички! Ето и развитието на историята: в началото май наистина бяха колики, защото първия път, в който го направи, пръцна. Ама после сякаш беше добило някакъв страх, да не го заболи пак, нещо такова. Сега реве на по-късен етап, към петата-шестата минута, и си мисля, че наистина не достига до това задно мляко. Засега съм открила позата, която горе-долу действа - кърмя права и дундуркам Grinning Доста е изморително, ама май засега само това действа. Ако чуете наистина за такава тема в "Часът на мама", пуснете едно съобщение. Мерси!

Китче, ако ще кърмиш в движение - вземи си слинг. Поне да не те боли гърба и ръцете. Сигурно си виждала един куп такива снимки, но ето и моя принос към кърменето в движение. Щом все пак си намерила макар и частично решение - поздравления. Може преди кърмене да пробваш също топъл компрес, за да се задейства рефлекса на потичане на млякото.
Успех.
Виж целия пост
# 14
Аничка, много поучителна стойка за кърмене  Simple Smile Ох, ужасно се изтощих вече, едно кърмене ми отнема около 40-50 минути, докато я накарам да си изсуче всичко, обикаляйки стаята и подрусвайки. Не знам дали си струва нервите, направо ми иде да й тикна един биберон с адаптирано мляко и да миряса. Дано отмина по-бързо, че не издържам. Мерси още веднъж за съветите, момичета!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия