Да даvам ли.......

  • 538
  • 7
До сега на 1годишния ми син сьм даvала смо пИУрета ,каши и мляко,тоест само бебешка храна.
Искам да vи попитам ,от кога по4vат бебоците да ядат vси4ко Rolling Eyes ,от кога мога да му даvам супи,манджи и обЩо vзето неЩа ,с които се храним ние.
Тук vеЩи, v тази област лели4ки ми се накарaха ,4е не сьм му била даvала супи и манджи,пьк на мен ми се струvа рано да му даvам храната ,с която ни е се храним,vсе пак има много подпраvки.
Виж целия пост
# 1
neznam ot kyde si...i dali izob6to si v BG,no ot detskata kuhnq znam 4e ot 7-8 mesec se davat "mandji"te sa bez podpravi...sys mnogo malko sol...nie o6te ne sme za kuhnq za6toto vyv na6iq grad e o 7-mi mesec,a nie sme edva na 5 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Зна4и,vсе пак ако му даvам манджи ,трябvа да са специално приготvени за него-не може да му даvам от нашите.
Виж целия пост
# 3
Можеш да му даваш всичко,като внимаваш с подправките(т.е. без черен пипер,къри и подобни).
Виж целия пост
# 4
Вал след като захраниш с месо и зеленчуци можеш отделно да му готвиш супички и манджички  Wink
Даже леко си закъсняла - просто готвиш без подправки - все едно ти правиш пюрето - така детето безболезнено ще премине от готови към готвено.
Е алко повече ще се узориш де, ама си е нужно.
Виж целия пост
# 5
ве4е можеш да му даваш супи4ки и манджи4ки без подправки и
със смляно месо / кайма/ . Например  мусака, кюфтенца със сос, зален4уци със кайма и други. Ако за вас готвиш без 4ерен пипер и други остри подправки можеш да му даваш от вашата храна, но аз ли4но готвех отделно за дъщеря ми.
Виж целия пост
# 6
Освен без острите подправки, трябва да готвиш за детенцето и без много сол - такава е храната при нас от детската кухня. Препоръчвам ти да ти купи някой от БГ книгата на Л.Трифонова, в която ще намериш много рецепти точно за вашата възраст Grinning . А са и много вкусни...
Виж целия пост
# 7
Много vи благодаря моми4ета за отгоvорите Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия