изследване за пролактин

  • 1 402
  • 6
здравейте!
бихте ли ми казали какво представлява изследването за пролактин? има ли нещо неприятно в процедурата или си е рутинно изследване?
благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
ВЗЕМАТ ТИ КРЪВ ОТ ВЕНА.ТОВА Е.ПРОЛАКТИНА Е ХОРМОН В ХИПОФИЗАТА(В МОЗЪКА),КАЗАНО НАЙ-ПРОСТО. Peace
Виж целия пост
# 2
Точно както са ти казали - с кръв от вена. На мен ми го правиха, даже казаха, че не е нужно да е на гладно.
Виж целия пост
# 3
Трябва и с цикъла да се съобразиш,но не помня как беше,
на 5-тия ден май беше,но не съм сигурна.
Виж целия пост
# 4
Ако ти правят стандартно изследване на хормона/това е хипофизарен хормон,играе роля в регулацията на менструалния цикъл,овулацията/-добре е да е около 9 часа,да си спокойна,да не се дразнят гърдите в деня на изследването-защото може да ти излязат високи стойност.Взема се венозна кръв-това е .Има едно друго изследване -там се слагат медикаменти,изследва се пролактина няколко пъти,едва ли ще ти правят това.
Виж целия пост
# 5
Ако Ще иzследваШ само пролактин няма абсолютно никакво zначение на кой ден го иzследваШ. Имам проблеми с него, по точно имам аденом на хипофиzата и иzследвам пролактина от 11 години. Важно е да се лежи поне 20 мин на куШетката в лабораторията, най добре да са 30. Ако е zавиШен си повтори иzследването отново след няколко дни. Ако и тогава ти е zавиШен, дори и малко, се прави ЯМР.
Виж целия пост
# 6
Аз да добавя, че трябва да е сутрин на гладно, иначе мисля, че момичетата са написали всичко съвсем подробно  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия