Зелена карта за Гърция?

  • 2 434
  • 6
Здравейте!
В петък ще пътуваме до Гърция с колата ни и се интересувам трябва ли да имаме зелена карта?
ЧУх, че от Януари месец това не било необходимо, но не съм сигурна. Надявам се някой да знае... Peace
Виж целия пост
# 1
Ние също днес отиваме натам, след малко всъщност тръгваме, и снощи рових из нета за малко инфо, защото и аз бях чула нещо подобно, но не открих нищо. Както и да е, ние имаме зелена карта и ще я носим. Ще кажа като се върна, за съжаление!
Виж целия пост
# 2
Ако питаш мене по добре си направете,и без това е без пари. Гърците незнам защо,като отидем на гишето с паспортите и те викат -Зелена карта. Peace
Виж целия пост
# 3
     И на мен ми предстои пътуване, и си направих - казаха, че трябвало, защото нашите ГО не били по техния стандарт.  Rolling Eyes И не ми беше без пари - 5 лв е в Армеец за 3 месеца. В Булстрад пък искаха да си платиш ГО за цялата година, за да ти издадат зелена карта, и май пак не беше безплатна.  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Ние ходихме през януари не са ни искали зелена карта.Пътувахме с микробус ние двамата с детето и още едно семейство с дете .На границата слезе само съпруга ми с нашите лични карти и паспортите на децата, погледнаха документите и ни ги върнаха, това и на двете граници.не са ни искали зелена карта, дори не погледнаха в буса дали сме толкова хора или повече.Ние имахме зелена карта струваше около 2 лева, но не ни потрябва.По странното е че се оказа че сме били в чужбина без техн.преглед, декември регистрирахме буса, нов внос в КАТ и миналата седмица ни спряха за проверка на документите и се оказа че нямаме лепенката на стъклото и картончето за технически преглед, при регистрацията не са ни го дали а и ние не сме забелязали, е сега минахме пак на преглед и всичко е ОК.
Виж целия пост
# 5
Ок, благодаря ви  за отговорите. Най-вероятно ще звъннем във компанията, която ни е правила гражданската за да попитаме за всеки случай.  Peace
Виж целия пост
# 6
Е, да кажа...върнахме се...зелена карта на са ни искали, нито са ни питали. Незнам дали вече не се изискват, но ние минахме без нея!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия