За новите документи за самоличност

  • 1 660
  • 18
Здравейте мами, живеещи в чужбина,
Тъй като възникнаха въпроси в тази тема, бих искала да Ви попитам, какво е положението с въвеждането на новите документи за самоличност с вграден чип в страните, в които живеете.

Повод за дискусията беше наскорошно изявление на министър Румен Петков за предложение за смяна за личните карти с такива с вграден чип още през есента тази година, вместо  през 2010, когато изтича срока на повечето.
http://www.dnesplus.bg/Society.aspx?f=99&d=210198

Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
В Германия само задграничните паспорти са с чип (от ноември 2005 г.). Издадените преди това паспорти обаче продължават да си важат до изтичането на валидността им, може да се сменят по желание, разбира се.
Личните карти нямат такива екстри....
Виж целия пост
# 2
А знае6 ли какво е инфото вградено в 4иповете-има ли пръстови отпе4атъци,кръвни проби,сканиран ирис?Съмнява ме.Мисля 4е може да са като банковите само.На една приятелка детето и се роди 2006 и изкараха немски pass,не съм go виждала,но тя ми каза,4е няма 4ип.
Виж целия пост
# 3
Не съм видяла чип в немските zадгранични паспорти, а ги иzвадихме 2007г.zа децата. Раzличават се от старите по това, че са със снимка и много приличат на бг. zадгранични паспорти. Със сигурност нямат сканирани пръстови отечатаци, ирис и кръвни проби.
Виж целия пост
# 4
Сигурни ли сте за липсващия чип? newsm78  Питам, защото чипът не се вижда с просто око, той е вграден в хартията на корицата и е съвсем миниатюрен. Тук се вижда.
Първоначално в него се е запаметявала само информацията, която е напечатана в паспорта+ снимката, а от ноември 2007 беше планирано да вкарат и по два пръстови отпечатъка....
Раzличават се от старите по това, че са със снимка и много приличат на бг. zадгранични паспорти.
Старите детски задгранични паспорти също бяха червени и със снимка, както сегашните. Може би се бъркаш с киндераусвайс, те бяха зелени и без снимка....
Виж целия пост
# 5
Биба, погледнах паспорта. Така както е покаzано на линка, който си дала не виждам и ненапипвам чип, нито чипче. Ако има вграден такъв е направен така, че да не се вижда с невъоръжено око. Нашите паспорти са иzдадени август 2007г.
А що се отнася до пръстовите отпечатъци и кръвните проби ми се струва доста шиzофренично, все пак това е посегателство срещу личната сфера. Това съсъ сигурност ли е решено zа Европа?
Виж целия пост
# 6
Биба, на дъщеря ми немския паспорта е издаден през Април 2006 година, няма чип, специално погледнах. Кориците му са меки, та не е толкова трудно да се разбера. Не са и взимали също никакви проби, материали и отпечатъци, които да се вградят някъде. Само погледнаха дали е същото бебе от снимката.
Виж целия пост
# 7
Биба, погледнах паспорта. Така както е покаzано на линка, който си дала не виждам и ненапипвам чип, нито чипче.
ВсъЩност и ти и Омега давате пример с детски паспорти (на деца под 12 години), има логика в тях да няма чипове, все пак става дума zа деца, а Амарена предполагам повече се интересуваШе от документите zа самоличност на пълнолетните, zатова и zа тях каzах_ те са с чип от 2005г..
А теzи данни, като отпечатъци, ириси и други глупости, се иzискват най_вече от Америка и европейците се дърпат, дърпат и накрая пак се съгласяват, иначе няма да ги пуснат да стигнат zа където са тръгнали Wink

Вяра, и твоете детенце има време докато стане на 18 Wink Peace
Виж целия пост
# 8
Биба, погледнах паспорта. Така както е покаzано на линка, който си дала не виждам и ненапипвам чип, нито чипче.
ВсъЩност и ти и Омега давате пример с детски паспорти (на деца под 12 години), има логика в тях да няма чипове, все пак става дума zа деца, а Амарена предполагам повече се интересуваШе от документите zа самоличност на пълнолетните, zатова и zа тях каzах_ те са с чип от 2005г..
А теzи данни, като отпечатъци, ириси и други глупости, се иzискват най_вече от Америка и европейците се дърпат, дърпат и накрая пак се съгласяват, иначе няма да ги пуснат да стигнат zа където са тръгнали Wink

Вяра, и твоете детенце има време докато стане на 18 Wink Peace


Да, за пълнолетните питам..Спомням си, че още докато живеех в Германия, Ото Шили много се натискаше да го въведе това. Явно е факт вече. Какво съдържа чипа като информация / на тези от 2005.г/ и само в задграничните документи ли е или и в личните? Те не бяха ли едно зелено картонче? newsm78/
П.П. Сега видях, че си ми отговорила горе..Това е много смущаващо, защото Германия е високотехнизирана, а личните карти нямат чип, а ние тук сме на светлинни години..и искат да ни слагат..Какво целят?
Виж целия пост
# 9
Какво съдържа чипа като информация / на тези от 2005.г/ и само в задграничните документи ли е или и в личните? Те не бяха ли едно зелено картонче? newsm78/
Аz писах по_горе, но пак Ще повторя Wink
На чипа са zапаметени снимката и всички данните, които са вписани в паспорта (име, рожденна дата, номер, цвят на очи, коса и т.н.), отпечатъците били планираниране zа есента на миналата година, неzнам дали са ги въвели наистина, но обикновено като планират такива работи ги иzпълняват.
Това е само zа паспорта, в личната карта няма такива екстри....
Виж целия пост
# 10
Паспортите на децата и моя (австралийски) са издадени миналата и тази година. И трите са с вградени чипове в средните страници. Чипа се напипва, има предупреждение да не се прегъват тези страници (макар че това би било трудно, защото са твърди като корица). Не знам каква информация носи чипът, но ме съмнява да има отпечатъци и подобни, защото никой не е взимал такива нито от мен, нито от децата.
Виж целия пост
# 11
Не знам каква информация носи чипът, но ме съмнява да има отпечатъци и подобни, защото никой не е взимал такива нито от мен, нито от децата.

Щом чипът е там, те могат да допълват информация. Четох го в официалния сайт на Сименс.
Виж целия пост
# 12
Не знам каква информация носи чипът, но ме съмнява да има отпечатъци и подобни, защото никой не е взимал такива нито от мен, нито от децата.

Щом чипът е там, те могат да допълват информация. Четох го в официалния сайт на Сименс.

Сигурно могат... някакъв проблем ли има в това?
Виж целия пост
# 13
Не знам каква информация носи чипът, но ме съмнява да има отпечатъци и подобни, защото никой не е взимал такива нито от мен, нито от децата.

Щом чипът е там, те могат да допълват информация. Четох го в официалния сайт на Сименс.

Сигурно могат... някакъв проблем ли има в това?
За някои  хора е проблем. В първия си постинг препращам към темата, в която дискутираме. Ако се интересуваш, можеш да погледнеш. Peace
Виж целия пост
# 14
новите ли4ни карти в Испания са с 4ип..., но старите продължават да  важат, до датата на изти4ането им...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия