Дълга разходка и кърмене

  • 2 441
  • 41
Здравейте майки,
Ето и поредния ми въпрос:

Напоследък времето започна да се стопля и искам с бебка да се разхождаме на вън за по дълго време,но досега винаги сме се прибирали като стане време за кърмене. Гледам как други майки,които хранят с АМ,колко им е лесно,само правят сместа и дават шишето. А аз бързам да се прибирам. Пробвах да се изцеждам и да и давам на вън от шише,но тя не го иска и почва да плаче.
Майки,споделете как протичат за вас по дългите разходки и кърменията.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Прибираме се от разходка след 1.30-2часа за да ядем........ Cry Ние сме на 3 месеца и съм кърмила само 2пъти навън за този период -но то беше едно търсене и обикаляне за да намеря най скришното место  Embarassed (не че го намерих де........) Абе срам си ме е, въпреки че сега сме с повече дрехи а пък лятото незнам. Може би ако се прави по често се свиква Simple Smile но моята принцеса така или иначе спи по 30 мин и не иска да седи повече в количката започва да реве...... Cry
Виж целия пост
# 2
Миналата година по същото време и аз се вълнувах от този въпрос  Thinking След няколко бързи разходки и супер тежка количка, която трябваше да качвам и свалям сто пъти на ден по стълбите, твърдо реших, че ще кърмя навън  Crossing Arms Първите два-три пъти ми беше странно, срамувах се т.н., но пък ми даде пълна свобода да се прибирам, когато си искам  Grinning След два месеца в кварталната градинка бях като отвързана  Crazy За дрехите - няма значение с колко ката дрехи си, винаги може да се кърми дискретно и то не на най-скришната пейка  Peace Можеш да пробваш пред огледалото и да видиш, какво всъщност се вижда. Обикновено хората се срамуват повече и от теб, започват да гледат настрани  Rolling Eyes Храненето с АМ не е предимство - ти няма нужда да носиш определени количества вода, мляко, шишета.
Виж целия пост
# 3
Кърмя навън. И аз в началото имах задръжки, но сега нямам проблем. Покривам бебето с одеалце и дори аз забравям, че кърмя  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
И аз кърмех навън, вече сме големи и не ни се налага. В началото се притеснявах, но след това всичко отмина. На практика нищо не се вижда от гърдата - вижда се как си гушкаш бебето.
Веднъж дори една баба се напъха в нас, за да ни види - била бивша акушерка и много се радвала да види сучещи бебета  Grinning
Виж целия пост
# 5
Аз кърмех навън.В началото се притеснявах,но после свикнах.Не е толкова страшно. Wink
Виж целия пост
# 6
също както момичетат преди мен отговарям- винаги се кърмехем навън колкото пъти трябва . Дискретно се намятахме я с оделаце я с чаршафче, така че който не иска да разбере какво правим няма и да разбере ...
Виж целия пост
# 7
На мен рядко ми се налага да кърма пред хора, но когато стане - прикриваме се я шал, я с пелена или с жилетката ми. Старая се да съм винаги с риза или блуза с V-образно деколте, за да не се разсъбличам много, винаги когато знам че ще се наложи да кърмя. Още повече че Чочо често като му се доспи иска да суче.
Виж целия пост
# 8
Още от раждането на бебче все ни се налага на вън да се кърмим хич не съм къщна мама  Mr. Green ! Та и в България и тук, в магазини, самолети, паркове, кафета ние се кърмим та дори и в катедрала ми се наложи  Laughing - като е гладно детето какво?!.... нахранвам го  Wink  ! Мога да кажа че се притесняват повече, хората които те виждат да кърмиш повече от самата теб така че смело за мен е голямо удоволствие кърменето на вън и в хубаво време още повече !
Виж целия пост
# 9
     Дори на нас ни е по-лесно, вадим гърдата и готово. Аз кърмя навън и не се притеснявам, само гледам да е на по-спокойно място(без много шум), за да не се разсейва детето. Това си е съвсем естествено, ние как се храним навън... Нали нашите деца нямат друга храна, а гърдата е само прибор.
 
... Мога да кажа че се притесняват повече, хората които те виждат да кърмиш повече от самата теб така че смело за мен е голямо удоволствие кърменето на вън и в хубаво време още повече !
  newsm10
Виж целия пост
# 10
Кърми си навън, няма по лесно нещо от това. Ако имаш колежки кърмачки наоколо е по лесно да стартираш. Ако ти е неудобно има няколко варианта, слагаш бебето в слинг, хем не се разсейва, хем е дискретно. За мен вършеше работа и това, че ходех облечена с боди и блуза. Вдгам блузата нагоре, бодито надолу и другото го скрива бебето  Grinning. Практически изглежда сякаш просто съм го гушнала.
Сети се колко е досадно да се мият и стерилизират шишета, да се топлят води и бъркат прахчета, не им е чак толкова лесно на майките хранещи с АМ. А ти си имаш всичко, лисно достъпно с идеална температура, възползвай се.  Hug
Виж целия пост
# 11
Само един път съм кърмила навън и то не беше в моят град,а в по-голям.Тук така и не се престраших  Blush Но виждам,че живееш в Лондон.А там и мисленето  на хората е по-различно,така че смело се хранете навън  Hug
Виж целия пост
# 12
Всички ни е било срам в началото,но после се свиква  Peace
Няма нищо по хубаво от майчиното мляко!
Виж целия пост
# 13
Свиква се, ще видиш. Особено пък лятото ми е било най-лесно. Можеш да мяташ нещо тънко отгоре - одеалце, пелена, или да си вземеш слинг.
Виж целия пост
# 14
Аз си кърмя навън и не се притеснявам. Но имам много приятелки, които се притесняват да кърмят навън. Миналата година купих 4 парео шала от продавалника. Една приятелка им изряза и поръби на машина дупка като за глава в средата и станаха 4 красиви пончо-шала. Раздадох ги на притеснителните приятелки и цяло лято си кърмехме заедно Grinning Направи си или си купи едно тунко пончо и проблема е решен Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия