От къде пазарувате качествени зеленчуци ?

  • 3 336
  • 37
До преди известно време , не си давах сметка какви зеленчуци си хапваме .Сега след като забременях се питам , дали има зеленчуци ,който са " екологично чисти " или поне не са пълни с нитрати ?
Сега идва времето на пресните марулки , репички , домати и др. , но как човек да си купи като знае , че са пълни с нитрати и други гадости .
Е , не че аз не съм си хапвала , но се чудех дали има места от където пазарувате и сте изпитали вече качеството на зеленчуците , защото в  нашата държава няма , никакъв контрол за тези неща . 
Виж целия пост
# 1
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace
Виж целия пост
# 2
Правя като Блонди thumbsup
Виж целия пост
# 3
 Вместо фитнес - копане. Произвеждаме си ги.
Виж целия пост
# 4
Пазаря от Кауфланд.
Виж целия пост
# 5
Доверявам се на произведеното в градината на баща ми. Иначе, ако купувам от пазарите, предпочитам от клекналите баби, които нямат сергии. Техните зеленчуци не са с гигантски размери и впечатляващ външен вид, но е сигурно, че имат по-малко нитратно съдържание, най-малкото, защото нямат пари за скъпи препарати и тор.
Виж целия пост
# 6
От градината на баба  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
В "Пикадили" и "Елемаг" има отделен щанд с био плодове и зеленчуци. Скоро им започва сезонът (в "Пикадили" последния път, като ходих, имаше само краставица).
Виж целия пост
# 8
от зеленчуковия пазар в квартала.
Виж целия пост
# 9
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace
Ама как 90%?
От целия зеленчук или от обелената(рязаната) част?
Няма как да разбера колко са качествени-избирам ги по външен вид.
Доверявам се на произведеното в градината на баща ми. Иначе, ако купувам от пазарите, предпочитам от клекналите баби, които нямат сергии. Техните зеленчуци не са с гигантски размери и впечатляващ външен вид, но е сигурно, че имат по-малко нитратно съдържание, най-малкото, защото нямат пари за скъпи препарати и тор.
От бабите пък най-ме е страх да вземам(и не вземам).Живея във Варна и квартала ни половината е с къщи-почти във всяка се отглежда нещо прахолясало и близо до пътя.И като видя бабата на ъгъла да продава дребнички плодове и зеленчуци изобщо не си мисля,че е дошла от близкото село...
Виж целия пост
# 10
Имаме си вила и оттам майка ми си сее марули ,лук пресен и стар,картофи  имаме малини  абе да не изреждам почти всичко е оттам .Иначе от  близкото пазарче .
Виж целия пост
# 11

 Peace

Може да погледнеш и тук!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271334.0
Виж целия пост
# 12
от пазара, от определен търговец. цени редовните клиенти и винаги ми дава само пресни и заслужаващи си плодове и зеленчуци
Виж целия пост
# 13
Белиш, режеш и киснеш половин час в голямо количество студена вода. 90 процента от нитратите падат  Peace
Ама как 90%?
От целия зеленчук или от обелената(рязаната) част?
Няма как да разбера колко са качествени-избирам ги по външен вид.
90% от всички нитрати.Ти нали си махнала горната част. Laughing Peace
Виж целия пост
# 14
Единият вариант са щандовете с био продукти(Пикадили, ХИТ- младост), другото, което правя,но само като имим време също така ги кисна в студена вода, но вътре има 2 лъжички сода за хляб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия