Грис откога и как?

  • 1 942
  • 19
Бебето ми е на 10 месеца и 1/2 мога ли вече да предлагам грис и как да го приготвя? Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Можеш съвсем спокойно да предлагаш, ако си въвела глутен. Точна рецепта не мога да ти кажа, защото винаги правя на око, но то си пише на самите пакети. Варя го, добавям АМ, докато все още е топло, но все пак да е спаднала температурата поне до 60 градуса. След това настъргваш ябълка, намачкваш банан или какъвто плод си избереш и добавяш.
Виж целия пост
# 2
Ако си въвела глутен,няма проблем да даваш.
Аз го правш така:
2 с.л грис смесвам с непълна чаена чаша вода и слагам да заври(по рецепта трябва да се завари водата,но почти винаги се получават бучки и започнах така да го правя).Оставям да поври от 3 до 5 мин или докато стане достатъяно гъст(имай предвид,яе като изстине се сгъстява още).След като изстине слагам 2 л. АМ и настъргвам някакъж в плод(най-често банан).
Виж целия пост
# 3
Ето така го направих аз и стана чудесно Simple Smile
150мл вода,2 супени лъжици грис.Гриста се сипва в студена вода,слага се на горещя котлон и се бърка докато се сгъсти.Става за секунди.Като се сгъсти,сипах 30 мл АМ и 3 резанчета намачкан банан. Simple Smile Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
аз правя по същия начин ,но с царевичен грис и слагам настъргана круша и АМ.Бебо много го харесва
Виж целия пост
# 5
Моята педи ми каза от 8 ми месец,че мога да започна да давам!
Значи щом си въвела глутен нямаш ядове Hug Peace
Виж целия пост
# 6
Можеш. Аз го сварявах с вода, добавях малко захар, масло и АМ след охлаждане и това е.  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Да, можеш. Аз го давам с някакъв плод и АМ обикновено.
Виж целия пост
# 8
Ще пробвам.Въвела съм глутен.Но незнам дали 2 лъжици ще му стигнат,моя бебо е гладник от новороден  Laughing
Виж целия пост
# 9
Ще пробвам.Въвела съм глутен.Но незнам дали 2 лъжици ще му стигнат,моя бебо е гладник от новороден  Laughing
Той набъбва и от 2л излиза една пълна купичка.А и като се добави плод,става още повече  Peace
Виж целия пост
# 10
Извинявам се за глупавия въпрос, но какъв точно е този грис,който варите? newsm78
Аз досега съм ползвала безмлечна царевична каша на Милупа, на която пише ГРИС. Тя съдържа и ориз и тапиока, без глутен.Иначе сме го въвели този прословут глутен, така че моля ориентирайте ме за гриса,който ползвате Praynig
Виж целия пост
# 11
Можеш!
Виж целия пост
# 12
didka_2 , аз давам съвсем обикновен пшеничен грис. Ето го.
Виж целия пост
# 13
Мисля, че дадох грис към деветия месец. Правех го с АМ и плодово пюре.
didka_2 и аз давам обикновен грис, не съм купувала специален за бебета.
Виж целия пост
# 14
отдавна си въвела глутена предполагам,значи може Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия