Слънцезащитен крем-как се употребява?

  • 742
  • 5
Здравейте,имам малко бебе и излизам на разходка навън сутрин и следобяд.Използвам защитен крем с фактор 25.Крема го нанасям сутрин преди да изляза и след това се гримирам и така оставам за цял ден.Днес обаче доста се поизпекох и се замислих дали след известно време кремът вече не е ефективен и пак трябва да се нанася.Вие какво правите?По колко пъти на ден нанасяте предпазващ крем?Ако го нанасяте многократно по колко пъти на ден се гримирате и разгримирвате?
Виж целия пост
# 1
има едно основно правило -
в зависимост от SPF фактора е и времетраенето

тоест с колкото по- голям фактор се намажеш, толкова по-дълго време минава до следващото мазане...


това е
Виж целия пост
# 2
аз ползвам крем с защитен фактор 60 и сутрин след намазването му се гримирам и така карам целия ден, е трябва и да се пазиш до колкото можеш
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Eli===
Моля по- компетентните за отговор  Stuck Out Tongue

Дневния крем, които ползвам е без слънцезащита (това е мед.козм. и нямат слънцезащитни кремове). Мога ли да слагам в/у него слънцезащитен от друга марка ?
 Rolling Eyes


да
Виж целия пост
# 4
Аз съм чела, че слънцезащитния фактор се дели на 8. Полученото число, показва часовете, които може да се излагате активно на слънце.
Например 25:8=3часа и малко.
Виж целия пост
# 5
На моето мляко Soladerm  пише да се намаже 15 минути преди излизане, да се повтори след 2 часа и след изкъпване. Но това не допуска никакво изгаряне и затова може би трябва толкова начесто
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия