Рецепти за ястия със сурова риба тон?!?

  • 3 683
  • 5
Това е въпросът ми. Снощи ми донесоха две риби, изпържих известно количество, вкусно беше, но бих предпочела и друг начин на приготвяне. Ако някой има идея какво да я правя, било то готвене или мариноване, моля, да сподели! В момента съм я сложила във фризера и чакам предложенията ви! Благодаря предварително на всички ви за отделеното време!
Виж целия пост
# 1
на скара, намазана леко със зехтин и с няколко капки лимонов сок. отвътре трябва да остане розова, т.е. само отгоре леко да я хване огъня.

има доста вярианти> може да си направиш спагети и сос с рибата и сметана. или да направиш огретен с нея...
Виж целия пост
# 2
На пара с ароматни треви , лимонче......  и залята после със сос от сметана и горчица.И нали знаеш , риба без вино е отрова Naughty
Виж целия пост
# 3
Рибата тон е много постна и суха риба, пърженето сигурно я е изсушило още повече. Аз бих я нарязала на кубчета и мариновала със зехтин, сок от лимон/лимета, сол, черен пипер за около половин час. После нареждаш на шишове, изпичаш бързо на скарата. Бих сервирала с картофена салата и някаква друга салата с майонезен или чеснов сос.
Ако я задушиш на пара, можеш да я поднесеш върху зелена салата, отново с чеснов или майонезен сос... или пък със задушени зеленчуци. Задушена може после да се използва и за затворени студени сандвичи.
Можеш и да я залееш при поднасянето с доматен сос, приготвен с повечко чесън и да гарнираш с варен ориз.
Виж целия пост
# 4
Момичета, страшни сте!!!   Hug   Благодаря ви от сърце за чудесните идеи!!!    bouquet   Имам достатъчно количество, така че ще пробвам и на скара и на пара, а и маринована ми звучи просто чудесно!!! Още веднъж благодаря, че се отзовахте!!!   Peace
Виж целия пост
# 5
Пастет, става страхотен от риба тон.Добре,че ме подсети ще купя за да направя...Ммммм
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия