Мами във Ванкувър

  • 610
  • 1
Здравейте,
Бременна съм в 6 месец и получихме дългоочакваните визи. Ще пътуваме в края на март 2008. Може ли някой да ми каже след колко време ще получа здравната си карта за безплатно здравеоопазване? А дали има сайт на които да получа по подробна информация какво трябва да направя като пристигна във Ванкувър?
Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравей viarag!
Поздравления за предстоящото малко щастие!
Погледни този сайт: http://www.dennymarkova.com/bg/new.php
Има един сайт на българите във Ванкувър: www.vanbg.com
Здравните влизат в сила 3 месеца от пристиганет. В самото начало се ходи да се подадът документи за СИН номер, здравни карти.
Както ми идват сметките когато се получи картата,тогава трябва и да е раждането. Как стои въпроса в този случай незная. Обикновено има изследвания, които правят. Ако не те е гледал канадски доктор през бременноста, може да искат да назначат изследвания. Почти инаги процедурата е като те гледа личния доктор, ако не е специализиран, то те праща към 7миа месец в клиника с израждащи доктори. През следващите 2-3 месеца може да те гледа определен доктор, но в деня на раждането в болницата да изражда друг. Зависи кой е на смяна.
Къде ще отседнете? Имате ли познати/приятели тук?
Доколкото си спомням аз пътувах с медицинска застраховка от БГ, която ме покриваше 3 месеца.
Другият вариант е застраховка Visitors to Canada, която се прави до 24 часа от кацането тук.
Дали покрива раждане и изследвания в този случай - трябва да се пита, тъйкато това е сигурен разход за застрахователите.
Ако имаш някакви въпроси можеш да ми пишеш на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия