Стандарти на СЗО за ръст, тегло и обиколка на главата

  • 16 892
  • 9
http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

Мойта докторка нещо ме разтревожи като каза че малкия, много бързо растял, особено главата и се поразрових... оказа се че сме си "баш тамън"
но не по остарелите таблици в БГ а по актуалните на Световната здравна организация.Аз си ги разпечатах -4бр.: ръст/възраст; тегло възраст; обиколка на главата/възраст и ръстБ/тегло и смятам по тях да си отбелязвам растежа и занапред.
Чудя се само дали да не отида с тях на следващия преглед... ей така да й намекна, да се самоактуализира
Виж целия пост
# 1
Отивай,много ясно!
Как може да са такива патки повечето/да не кажа всички/.
Виж целия пост
# 2
Носи ги разбира се. И аз го направих на една консултация, че ми писна да ми показват таблици от `73 година.
Виж целия пост
# 3
а ти що връзваш?Свиркай си и толкова-тя нека си дудне Whistling
Виж целия пост
# 4
оф то че не следи активно май стана ясно....ами  никак не е лоша като цяло, в смисъл че е толерантна към различното ми мнение, когато си го имам... и аз излиза че също не мога да я виня че си има мнение... офффф макарче са й стари таблиците, болшинството лекари карат по тях именно, не мога да й кажа че изостава, щото поне не е против, като й кажа че ще захраня късно например..
само дето може и да е за хубаво но си се презастрахова малко- когато е за изследвания, консултации със специалисти и точно диагностициране, това презастраховане си е супер, тя не се прави на господ, но когато става дума за даване на лекарства ... е това е обратната страна на монетата...

То и лекари няма идеални... пък аз държа да е в течение как го гледам, иначе как ще го лекува адекватно...

Чудя се как ей така деликатно някак да й го поднеса...

Давайте идеи...как да не излезе че й давам акъл...

 
Виж целия пост
# 5
О,ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ЩЕ ОТИДЕШ ТРЯБВА ДА И НАТРИЕШ НОСА С ТЕХНИТЕ СТАРИ ТАБЛИЦИ.............АМАН
Виж целия пост
# 6
Естествено е да се зачита и мнението на педиатър, но след като актуалните таблици на СЗО паказват, че няма проблем, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 7
Отиваш и казваш, че някой роднина е попаднал на тях (в интернет или другаде) и са ти ги разпечатили, за да видиш как се развива бебчо и че се е оказало, че според тях е в нормите...но се чудиш защо така се разминават със старите. Ако не е кон с капаци, а е готова да приеме новите стандарти, сама ще си вземе бележка. Насила не можеш да я накараш да си промени мнението...Но ти поне ще си спокойна, че си се развивате нормално Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Стандартите са много относително нещо. Зависят от раса,генетична предиспозиция. Моят съпруг е индиец.Аз се бях притеснила,че дъщеря ми е дребна.По нашите таблици е много под нормата за възрастта си.Обаче, когато мъжът ми провери в неговия индийски учебник по педиатрия се оказа,че ръсът и килограмите й напълно съответстват на техните норми.


Как може да са такива патки повечето/да не кажа всички/.
Ами като се разболее детето ти ( не дай си боже  Praynig ) ,го лекувай сама.Не ходи при тази "патка" педиатърката .
Виж целия пост
# 9
Точно заради тези стари таблици, като родих, обявиха сина ми за болен от цитомегалия. Бил съвсем извън стандарта! Пък той се роди 4.400 кг. и баща му е с голяма глава. Вземаха му кръв от вената сигурно 5 пъти и то още нямаше месец! #2gunfire Тъпчеха го с много силни лекарства, от които постоянно спеше! Докато не попаднах на лекар, който работи във Франция и е по в час за какво става дума! Сина ми вече е на 8 год., все така си е с голяма глава и да ми е жив и здрав, развива се абсолютно нормално!
Така че, свърши тази услуга на личната му лекарка и и дай новите таблици, за да не пострада някой, който и има безгранично доверие!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия