ПОМАГАЙТЕ!Отказва да суче

  • 327
  • 2
Синът ми е на 4м.и 15дена.От раждането е на КЪРМА+АМ(за съжаление съм с нарушен пролактин и не съм правила опити да увеличавам кърмата си)Суче по около 60мл.предиобед,а към следобед около 50мл.(правихме пробно кърмене за ориентир)
Проблемът е от 2дена-отказва да суче,засуква и 2мин.след това започва да се върти,свива,пуска гърдата и не иска да засуче отново,даже при 3-4 опита да го накарам да суче започва да реве с пълно гърло,дори посинява.Успокоява се като му дам шишето.За съжаление кърма изцедена от шише не иска да пие.
Мислех,че са колики,но сутрин колики няма,а отказва да суче,мляко имам(проверих,като изцедих),не съм яла нищо по-различно от друг път,за да е по-различен вкусът,нямам все още цикъл,за да е променен вкусът на кърмата.Дори стигнах до там,че намазвам зърното с АМ,но и това не помага.
Не мисля,че с биберон му е по-лесно,защото дохранвам с АМ-Фризовом,което е много гъсто  и върви много по-трудно от кърмата.
Незнам какво да правя,а искам да продължа да го кърмя по-дълго,защото преди 15дена беше на антибиотик и искам да е на кърма(макар и малко като количество)колкото се може по-дълго.
Кажете какво да правя?Помагайте!
Виж целия пост
# 1
Опитай да му дваш да суче когато е сънен, когато не е много гладен (може след хранене с АМ например), за приспиване или на събуждане. Пробвай да му предлагаш по-често от 2 пъти на ден.
Прочети и статиите в библиотеката за преодоляване на кърмаческата стачка, може да ти помогнат.
Детето захранено ли е? Ако да, тогава може да слагаш изцедената кърма в пюретата и кашите, защото е жалко да я изхвърляш.
Успех! Hug
Виж целия пост
# 2
Здравей!
Аз имах такъв проблем, когато бяхме на 20 дни някъде. Много плаках и ревах, по едно време мислех да отбивам, дори. Писах във форума, поддържаха ме жените, звъннах по телефона на Христинка - една от мамите, листнати в списъка на помагащите на кърмачките. Момичето 20 минути ми говори и дори в един момент мислех да се откажа от всичко, имах чувството, че не ме разбира, но с НЕВЕРОЯТНИ усилия за 2 дни успях да изпълня всичките й препоръки. Основните бяха - кърми, кърми, кърми и махни всички биберони. Ама всички! И без дохранвания! Изпълних ги някак си с яд и гняв, понеже малкия ревеше през цялото време. След два дни, всичко премина, а той пак засука. Евала на Христинка! Много съм й благодарна.
Мамите ще ти дадат много полезни съвети. Гледай да ги спазиш - от опит са! Hug
От мене - кърми по-често и махни бибите...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия