Маслена торта без печене

  • 2 158
  • 5
Ето и една от любимите ми торти   chef

Продукти
250 г краве масло, 200 г пудра захар, 100 г разтопен шоколад, 3 яйца, 100 мл прясно мляко, 100 г орехи (1/2 смлени и 1/2 счукани), 250 г натрошени бишкоти или пандишпанови трохи.

Приготвяне
 Маслото се разбива със захарта до побеляване. Прибавят се едно по едно яйцата, шоколадът, млякото, орехите и натрошените бишкоти или трохи. Всичко се разбърква и се изсипва в намокрена тортена форма. Притиска се леко и се оставя да престои в хладилника 24 часа. След като се извади от формата, тортата се поръсва със смлени орехи.
Виж целия пост
# 1
Звучи супер, а и лесно, ама да ти кажа мен малко ме е шубе от суровите яйца... и особено за малкия...  Confused
Виж целия пост
# 2
мерсиза лесната рецепта Hugама само да те питам-дали не става с яйчен прах,че и аз като госпожа блондинката имам малко дете и много избягвам сурови яйца,освен ако не са домашни де.дано да можес яйчен прах newsm78
Виж целия пост
# 3
Като бяхме малки ,майка ни правеше подобна торта ,но не слагаше яйцата и я оформяше като таралеж. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Звучи супер, а и лесно, ама да ти кажа мен малко ме е шубе от суровите яйца... и особено за малкия...  Confused


Недей да му даваш, ако се притесняваш от яйцата. Пък може и леко да я запечеш, колкото да минат топлинна обработка.  Wink

мерсиза лесната рецепта Hugама само да те питам-дали не става с яйчен прах,че и аз като госпожа блондинката имам малко дете и много избягвам сурови яйца,освен ако не са домашни де.дано да можес яйчен прах newsm78

Не съм пробвала с яйчен прах.  newsm78Нямам идея дали ще стане същото. Пробвай и сподели  Grinning
Виж целия пост
# 5
Много приятна рецепта,аз мисля че и без яйца ще се получи  Peace Ще се пробва тези дни.
Благодаря за рецептата   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия