Разстояние между комин и аспиратор?

  • 7 407
  • 10
Правим ремонт на кухнята- изнасяме я на приобщена тераса. По план се пада печката да е в най- отдалечената от комина част. Нямам възможност да променя проекта, понеже става много далеч за ВиК-то, та се чудех колко е максималното разстояние от аспиратора до комина, на което ще работи ефективно и колко "чупки" може да прави въздуховода? Ако се окаже, че не мога да използвам комина може ли да се пробие отвор в стената на бившата тераса и направо да се изкара от там тръбата на аспиратора? В момента при нас е необходимо около 5м тръба от аспиратора до комина, с 2 завоя на 90градуса newsm78
Виж целия пост
# 1
При нас е 4 метра разстоянието от аспиратора до комина, тръбата е скрита в окачения таван, няма никакъв проблем, Иначе варианти много, въпросът е да намериш свестен майстор и да не те е страх, ако се наложи да се пробива тук и там, понякога и да се разбива. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ами всъщност с мъжа ми си правим повечето неща сами... финансите не ни позволяват да използваме майстори. Той се научи да прави окачени тавани (хихи, научи е силно казано- прочете в интернет и така ми направи тавана в коридора и в банята Heart Eyes) и намери къртач с който да пробием дупка, така че за изпълнението не се притеснявам. Само ефективността ме плаши...
Виж целия пост
# 3
  Е то общото съпротивление на въздушният поток зависи и от дължината и отвора на комина. Най голяма съпротива оказват чупките. Аз монтирах аспиратор на външна стена и направо пробих отвор и изкарах тръбата. Отвън е закривена надолу и е дълга полвин метър, за да не прави тяга през зимата. Има и мрежичка против разни животинки, желаещи да живеят в аспиратора. Само си монтирайте обратна клапа. Иначе ще духа навътре, при вятър. Коминът може през зимата да прави тяга от разликата в температурите и да ви изсмуква топлият въздух денонощно.
Виж целия пост
# 4
За най- добра ефективност  се препоръчва до 2м. прав път.
Това ми обясниха на мен ,когато аз правих ремонт.
Все пак  послушай и  хора с опит.
щом казват и на повече от 2м. и с чупки.......
Успех!
Виж целия пост
# 5
аспиратора трябва да е мах на 60 см. от печката, иначе не тегли като хората...
Виж целия пост
# 6
Щом сте на тераса, можеш да го изкараш направо навън.
Виж целия пост
# 7
ЗеФс ти е обяснил много точно как  да станат нещата. Само може да е малко неприятно за съседите, но какво да се направи. Все пак това е начина аспирацията да ти е най - ефективна. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Ами първоначално и ние мислехме направо да го изкараме навън, но като разглеждахме аспиратори в Техномаркет, консултантът ни каза, че ако не се включел в комин му се намалява мощността с 40%... Мислех днес да се обаждам в ЛексГруп да питам, понеже с тези 2 бебета съм закотвена вкъщи, но щом вие казвате, че не е проблем да се изкара навън, значи така ще е!   bouquet
Виж целия пост
# 9
Ами първоначално и ние мислехме направо да го изкараме навън, но като разглеждахме аспиратори в Техномаркет, консултантът ни каза, че ако не се включел в комин му се намалява мощността с 40%... Мислех днес да се обаждам в ЛексГруп да питам, понеже с тези 2 бебета съм закотвена вкъщи, но щом вие казвате, че не е проблем да се изкара навън, значи така ще е!   bouquet
Irka_s не е проблем да се изкара по този начин. Simple SmileОгледай кооперациите, около вас колко домакинства са го направили по този начин. Неприятното е, че като минеш отдолу, ако са на нисък етаж цялата миризма те обгръща, а и в повечето случаи съседите винаги знаят какво готвиш. Simple Smile
По-важното е да си вземеш мощен аспиратор, а не както аз направих, сама отидох да си го купя и си избрах най - красивия, но за сметка на това най - малко ефективния. Grinning
Виж целия пост
# 10
консултантът ни каза, че ако не се включел в комин му се намалява мощността с 40%...

 Вие казахте ли на управителя да го уволни? Ще ми ходи дрогиран на работа......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия