какво се сервира на прощъпулник

  • 14 734
  • 13
предстои ни прощъпулник на детето и искам да ви попитам с какво се посрещат гостите? Някои ми казаха- само мезета и салати други-без салата, а само хапки пилешки и кашкавалени.Ако имате идеи ще съм ви благодарна,
Виж целия пост
# 1
Ами зависи какви гости ще каниш.
На нашия прощъпулник бях поканила 2-3 приятелки с децата им. Имаше задължителната питка, мезета, ядки и за пиене. Децата минаха само с царевични пръчки  Laughing
Какви салати, какви маси ще слагаш изобщо?!
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за отговора-ще каним само бабите и  дядовците и нашите кумове.Но свекърва ми казва ,че трябва даже и обяд да сложа-в смисъл на ястие.А и аз мисля кат теб-ядки и мезета и готово.
Виж целия пост
# 3
Много зависи от това кой ще поканиш.Приеми го като по малък празник.Аз не зная да има нещо конкретно за масата.
Виж целия пост
# 4


   Бях направила предястия, салати, основно ястие, питка, толумби и сладки.Като ще е празник и ще има гости, да бъде както трябва Simple Smile
Виж целия пост
# 5
И на мен ми предстои да правя пристъпулник, но ме интересува по скоро как да направя питката и задължително ли е майката да я направи  newsm78. И много са прави останалите - зависи какви ще са гостите. Като ще са бабите и дядовците направи им това, което те посъветват  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Майката трябва да омеси и опече питката. Ето рецептата на jena:

"1 яйце,1 кофичка кисело мляко ,1ч.лъж.сода бикарбонат,1ч.лъж.сол,1/2ч.чаша вода и брашно колкото поеме.Оформя се кръгла пита и се набожда с вилица.Пече се при силна фурна."

Повечето форумки като че ли предпочитат питата-хризантема на Хонда.
Виж целия пост
# 7
Ние правихме миналата седмица прощъпулник, бяха бабата и дядото и други близки, но понеже имахме предвид да е следобедно, въобще не съм готвила за тежки софри с първо, второ трето. Напротив, даже не бяхме на маса, а тип коктейл го бяхме направили, на блок-маса, който каквото и когато иска да си слага.

Аз лично предпочетох да направя една малка питка по рецептата и схемата на Vache, която в момента, убийте ме, не мога да я намеря, ще търся по-задълбочено, ето така изглежда (беше много удобна за търкаляне Grinning):



Отделно свекърва ми беше направила питка тип "роза" или не знам точно как се казва, с усуканите парчета. А аз от 2 пакета многолистно тесто направих охлюви с тиква, банички с яйце и сирене, солети с шунка (около дълго тясно парче шунка се увива лента от тестото и така се пече, много е ефектно), както и още един сладкиш. Естествено, имаше няколко плата с меса и сирена и... това беше. То следобедното парти преля във вечерно  Simple Smile, но мисля, че никой не остана гладен.

От всичко друго, което приготвих, май в суматохата съм направила снимка само на охлювите с тиква:




Това беше нашият прощъпулник. Извън темата, девойката се прояви като една делова дама и взе калкулатора на баща си (но не обикновен, а най-сложен бизнес калкулатор, който смята лихви и т.н.) и мобилен телефон.   Grinning
Виж целия пост
# 8
Нищо специално не знам. Имаше само задължителната питка, направих Болярската по рецепта на Биляна. Иначе имаше салати, ордьоври, пържоли, картофи, нищо странно и конкретно.  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
ами аз знам само, че е задължително да има питка-слънце омесена от майката,и аз така направих за моя малък красавец.иначе зависи от гостите,аз бях поканила приятелки и бях направила богата шведска маса Simple Smileама всеки край си има свои обичаи все пак ,така че винаги е според зависи Hug
Виж целия пост
# 10
Зависи от гостите. PeaceАз се бях подготвила стабилно...всичко за една вечеря  за гости. PeaceПитката само е задължителна.
Виж целия пост
# 11
искам да питам за близнаци колко питки се правят на прощапулник
Виж целия пост
# 12
искам да питам за близнаци колко питки се правят на прощъпалник

Според ме за всяко дете  се прави по отделна питка.Нали детето трябва да стъпи на питката преди да бъде опечена.А и може децата да са проходили по различно време.
Виж целия пост
# 13
благодаря за съвета
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия