Покачване на теглото след тренировка-случвало ли ви се е?

  • 2 431
  • 5
Вчера не за първи път забелязах покачване на теглото с около 1-1,5кг след тренировка, което продължи и днес. Цял ден бях на плодове и кисело мляко така че едва ли е от храна. И друг път съм го забелязвала та се чудех нормално ли е и на какво се дължи newsm78
Моля споделете ако имате подобен опит.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
И при мен е така.Аз като съм на диета,първите 6-7 дена не смея да помръдна,да не огладнея...А като започна редовно да спортувам, дънките започват да ми стават по-тесни в краката.Там трупам мускулна маса много лесно.
Виж целия пост
# 2
IrkaMisirka "трупаш" мускулна" маса  Wink
Виж целия пост
# 3
Dess  аз май друга маса качвам  Joy
А иначе от около година не бях се размърдвала но покрай темата с упражненията на Синди Крауфорд се зарибих и в събота ги направих от първия диск. Освен покачването на тегло имам разлика и в походката - като робокоп съм  Embarassed Но днес смятам да опитам пак да се размърдам но с каланетика а и май само с нея не съм забелязала да наддавам. Ще си продължа с диетката и упражненията пък да видим какво ще покаже смотания ми кантар!
Виж целия пост
# 4
До ИркаМисирка,
здр.искам да кажа че може да се качва кантара от това че скоро ще ти идва.Тогава в организма на жената се задържа вода.И при мен е така, а ако не е това незнам какво ще да е друго, на мен специално когато ям плодове кантара не слиза а се качва. #Crazy
Виж целия пост
# 5
Основна грешка, която правят повечето хора е, че се теглят всеки ден. Разлика от 1- 1.5 винаги може да се получи по какви ли не причини (например току що сте пили повечко вода). След тренировка мускулите леко набъбват, заради притока на кръв, следствие на натоварването им. Това в никакъв случай не е мускулна маса!!!
Най-добрият вариант да се следи теглото е да се теглите 1 път седмично, в един и същ ден, в един и същ час. Тогава можете да добиете по-реална представа как сваляте килограми.
Когато се ядат повечко въглехидрати (включително и плодове), организмът също задържа течности. Оттам може би също се получава покачването на теглото.
Най-вероятната причина, обаче, е че мускулите тежат повече от мастните натрупвания. Когато започнат да тренират, повечето хора покачват теглото си за сметка на обиколките. Стегнатото тяло тежи повече, но изглежда по-добре - прибрано, нищо не виси, не се тресе и не изскача над плитките дънки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия