Любов <-> омраза

  • 3 646
  • 49
Всички сме чували че разстоянието от любовтта до омразата или обратно било само една крачка. Или пък че любовтта и омразата са всъщност едно и също чувство само че противоположно насочено. Гледали сме по филмите как любов става омраза или пък как омразата прераства в любов.
Мислите ли че това съществува и в реалния живот. Вие имате ли примери при които да се мразели някой и след  това да се влюбите в него. Или обратно - да сте обичали лудо някой, но след това да се го мразели искрено и дълбоко.
В действителния свят омразата преминава ли в любов понякога или това е само кино измислица
Виж целия пост
# 1
Борисе, Борисе, до кога чадо с тез въпроси...
Всичко е субективно и нюансирано, ако така мога да се изразя...
И не всичко може да се дефинира и обясни, а ти да не си тръгнал да пишеш алманах на чувствата:)

И все пак, скромното ми мнение е че всички силни и ярки чувства, на пръв поглед контрастни, понякога се преливат, от любов може да намразиш, толкова да обичаш някого, а в даден момент не омраза, а по-скоро силен гняв да изпитваш, но това е пак, защото всъщност го обичаш...
Като изгаряне и замръзване си представям аз, реакцията на организма е една и съща...
Виж целия пост
# 2
еster много точно го е казала  Thinking
Виж целия пост
# 3
Мислех си, че поне за мъжете е ясно кога едното измества другото. Когато извадиш късмет с мацето - обичаш го, когато ти се дърпа - мразиш го или тръгваш да търсиш друго.  Ако е нередовно се объркваш дали да мразиш или да обичаш.  Laughing
Виж целия пост
# 4
Борисе, Борисе, до кога чадо с тез въпроси...
Всичко е субективно и нюансирано, ако така мога да се изразя...
И не всичко може да се дефинира и обясни, а ти да не си тръгнал да пишеш алманах на чувствата:)

Е какво им е на въпросите бе. Нежна и чувствителна душа съм. Мразя и любя едновременно.  Simple Smile
На теория на всеки е ясно как става. Въпроса ми беше вие на практика изпитали ли сте любов и омраза към един и същ човек или обратното - някой много да сте го мразели а изведнъж да сте открили че всъщност той не е такъв човек и да се влюбите в него например...
Виж целия пост
# 5
Не знам дали е същото, но мъжът за когото се омъжих, ми беше много неприятен в началото.  Избягвах го до колкото бе възможно, беше клиент. 
Виж целия пост
# 6
Нямам какво да кажа след Естер.
Виж целия пост
# 7
Да допълня, че от силна омраза към един човек взех, че се влюбих болезнено в него. А наистина го мразех.
Виж целия пост
# 8
НЕ!
Виж целия пост
# 9
Случвало ми се е от любов да изпитам омраза. Но то не е точно омраза, а по-скоро гняв от това, че обичаш даден човек толкова, а той в един момент започва да не те разбира, пренебрегва, наранява и т.н. От това, че каквото и да правиш, какъвто и да станеш, каквото и да промениш, все е грешно, все си останал неразбран, недооценен.
От омраза към любов не съм правила преход.
Виж целия пост
# 10
Един, дет мноог го обичах и ми отрови животеца, после дори нямах нерви да го мразя. Просто нищо, празнота. Тва изпитвам, кат се сетя за него.
Виж целия пост
# 11
Един, дет мноог го обичах и ми отрови животеца, после дори нямах нерви да го мразя. Просто нищо, празнота. Тва изпитвам, кат се сетя за него.


И да добавя : остава ми само надеждата никога повече да не го срещна.
Виж целия пост
# 12

В действителния свят омразата преминава ли в любов понякога или това е само кино измислица

Хич даже не е измислица, много си е реално и дори често срещано. Както и обратното.
Виж целия пост
# 13
Аааа, не, АХ Не Mr. Green Не ми пука, и да го срещна, ще го подмина. Що рев съм изревала, ужас, ужас.....ОМраза- либов- не съм имала такава трансформация на емоции.
Виж целия пост
# 14
Изобщо не искам да го срещам. Дори се беше получило. Около 2 години не бях виждала въпросния. Сега по-често го засичам, но се справям някак. И не е защото се будят някакви чувства у мен, просто ми е неприятен за гледане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия