Пълнени чушки с яйца и сирене

  • 6 602
  • 26
Предлагам ви една много лесна рецепта:

Пълнени чушки с яйца и сирене

10 чушки
4 яйца
200 гр. сирене
брашно
50 гр. олио

Яйцата се разбъркват и към тях се добавят сиренето натрошено, олиото и брашно,колкото да стане нито много рядко нито много гъсто.
С получената смес се пълнят чушките.Поставят се в намазана с олио тава , леко изправени за да не изтече сместа от чушките.
Пекат се до готовност.

 
Виж целия пост
# 1
Обожавам ги тези чушки. Освен това мога да ги правя и през зимата, след като открих, че в Метро продават 2кг. за 4 лв., при това хубави, големи и преобладаващо червени, които предпочитам през зелените.
Виж целия пост
# 2
Ммммм обожавам ги и аз! Ще си купя чушки и ще направя! Благодаря за подсещането!   bouquet
Виж целия пост
# 3
Обожавам ги тези чушки. Освен това мога да ги правя и през зимата, след като открих, че в Метро продават 2кг. за 4 лв., при това хубави, големи и преобладаващо червени, които предпочитам през зелените.

Може да се замразят във фризера сурови чушки - страхотно е за тази цел!  bouquet
Друг е въпроса, че при замразяването една част от полезните вещества се губят, но пък като сметна, че чушките са домашни от село без нитрати - с удоволствие си ги хапвам!  chef

Сетих се също, че аз понякога оставям капачето на чушката(т.е дръжката) за да не изтече сместа или пък слагам коричка хляб или доматче!
Виж целия пост
# 4
... слагам коричка хляб или доматче!
PeaceСъс залък хляб стават страхотни - поема от мазнинката и се препича  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Това за парченцето хляб е страхотна идея! Дано не забравя да я приложа другия път като правя  Peace
Виж целия пост
# 6
Ада попитам в тавичката наливате ли вода или само мазнина?
Виж целия пост
# 7
Само мазнина се слага.
Аз ги бланширам и ги слагам в пликчета и във фризера и цяла зима си имам домашни чушки.
Виж целия пост
# 8
мерсиза хубавата рецепта.може дае традициоона и лена,но си прзнавам че до сега не съм правила такива чушки Embarassed
Виж целия пост
# 9
Може и да ги панирате с яйце и галета. стават прекрасни чушки бюрек.
Виж целия пост
# 10
Може и да ги панирате с яйце и галета. стават прекрасни чушки бюрек.
Ха така!   bouquet Ама не използваш ли печени и обелени чушки за бюрек?Аз за бюрек само белени правя...
Виж целия пост
# 11
Ами за печени и белени става въпрос, да.
Може да се напълнят сурови чушки - сирене, яйца, магданоз, малко чер пипер.
 Понякога нарязвам в сместта домати на дребно и отгоре на отвора едно колелце домат.
Запичам във фурната.
Виж целия пост
# 12
Вкуснотия Hug
Виж целия пост
# 13
по моя роден край-Плевен тази рецепта е традиционна, много са вкусни чушките Peace
Виж целия пост
# 14
 smile3501Рецептата е страхотна! Опитайте и с извара вместо сирене [вкусът е същият]. newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия