Как да постъпя?

  • 1 123
  • 11
Вече 2-ра нощ някои ни човърка по колите. Вчера сутринта на мъжа ми са свалили тасовете на колата, спаднали са 2 гуми  и са се опитали да му свалят предната броня. На моята кола са развъртяни винтилите за да спаднат гумите, но винтилите са оставени долу до гумите. Днес сутринта на мъжа ми са развъртяни винтилите, а на моята кола са събрани огледалата.
Понеже подозирам, че това е работа на една тайфа съседски деца, на който се скарах сериозно преди три дни за това, че всеки ден на обяд почват да крещят под прозореца да викат приятелката си, която живее над нас (4 ет.) и събуждат детето.
Не знам как да постъпя и се надявам да ми дадете добра идея.
Първо да уточня, че става въпрос за една компания момичета на по 15-16 г. Познавам родителите на момичето над нас, но с тях не мога да се разбера нито с добро, нито с лошо. Молила съм ги да не крещят под терасата, има бебе, което събуждат - не става, карала съм се - не става. Последнят път   (преди 3 дни) просто отворих прозореца и казах, че следващият път няма да се карам, а направо ще се обадя в полицията. Отговора беше :'няма да се повтори.' и се почна с човъркането по колите. Именно затова подозирам тях, защото нямаме врагове, живеем с спокоен квартал, колите ни седят под терасата винаги и не сме имали проблем с разбивания и т.н. Но подчертавам подозирам , защото не съм ги видяла.
Моля, кажете как бихте постъпили на мое място, защото наистина не знам какво да правя?

Виж целия пост
# 1
Не можеш да си сигурна, че са съседски
деца, докато не го видиш с очите си и не
го чуеш с ушите си. Може да са си някои
най-обикновени закъсали наркомани или
пък някои цигани. Но може даже и мъжът
на любовницата на твоя мъж да отмъщава.
Всичко е възможно. Побий се навън и дебни.
Хубаво е да не си сама, а да има и свидетели.
После е лесно. Ако не ти хрумне нищо, питай.
Виж целия пост
# 2
...купи си една торба чакъл , една прашка и дежурете на терасата с мъжа ти... когато някой се появи - откриваш огън  Sunglasses
Виж целия пост
# 3
Liske, казах, че подозирам, кой е, но не съм сигурна.
Живеем в спокоен квартал, наркомани не се срещат. Мъжът ми няма любовница, ние сме щастливо младо семейство Simple Smile. Подозирам децата, защото не сме конфликтни личности и сме в добри отношения с хората, а това, което е направено по колите си личи, че е за да ни стане гадно, а този, който го е направил няма друга полза, освен да види, че ни е гадно.
И да, не твърдя със сигурност, че са те, но смятам да се убедя, и тогава - какво?
Виж целия пост
# 4
Оплакваш се на пазителите на реда.
Хубаво е да снимаш вандалството, за
да имаш какво да покажеш, а да не те
сметнат за поредната луда, щото не им
се занимава. Така че, подготви се и успех!
Виж целия пост
# 5
А може да е намек,че сте си оставили колите на мястото на друг?И такива неща стават.
Виж целия пост
# 6
Намажете с нещо тасовете и болтовете,така че да имат поражения по ръцете.Чиста работа.Другия начин е съпругът ти да ги набие.
Виж целия пост
# 7
Liske, говорих с един приятел, който е полицай и той ми каза, че ако са непълнолетни, най-много да предупредят родителите. Нищо повече, така че ако искам аз да предупредя родителите.
Когато се скарах с децата ми беше 'прекипяло' и бях убедена, че постъпвам правилно, защото това  положение не се търпи. Сега си мился, че ако си бях мълчала, нямаше да пускам такава тема.
Въпросът е дали има смисъл да се занимавам или да си купиме помпа за гумите?! Ако предупредя/т родителите има вариант да стане добре, ама има и такъв да стане зле.
Чудя се!, Откакто живееме тук си спираме колите на едно и също място, дори имаме нови съседи с кола и сме се разбрали да спираме така, че и за тях да има място и всички да са доволни.
Зюмбюла, категорично изключвам боя, като решение.
Виж целия пост
# 8
според мен дежурете поне една нощ да видите кой е. ако дойдат пак, и на мен ми намирисва като да са децата, аз бих отишла при родителите. едва ли всичките са олигофрени, все с някои ще се разберете да се скарат на децата. ако пък никой повече не дойде, още по-добре, две нощи стигат.

правилно ли прочетох, че са момичета newsm78
Виж целия пост
# 9
КАСИС, правилно си прочела - момичета са. Познавам родителите на момичето, което живее над нас, но няма да мога да се разбера с тях и едва ли има смисъл да се опитвам. Преди време майката си тупаше, цедеше килима, миеше балкона върху прането на всички под нея. Молила съм я да се разберем... просто като иска да прави това и имам пране да слезе да ми каже да го събера и да си свърши работа. Но - не. Казва няма проблем и до следващия път. Аз препирах, простирах и накрая се качих и се скарах, а тя ми каза - "викай колкото искаш, ти си отдолу и ще търпиш'. След тези думи реших, че няма смисъл да се занимавам с тях. Всички съседи под техния апартамент се принудихме да си направим навеси.
Родителите на другите деца не познавам.
Честно казано, иска ми да им е минал мерака за приключения и да престанат, но се притеснявам да не се увлекат.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на тези, които ми отговориха. Ето как решихме проблема:
Вчера споделих със съседката под нас какво се е случило и тя се оплака, че на нея са и хвърлили яйца по прозорците понеже им се е скарала да не вдигат шум. Каза, че майката на едното момиче и е колежка и снощи ходихме в тях. Момичето си призна, че те са виновни и за колите и за яйцата и след като и обясних спокойно, колко е лошо това, което са направили, тя обеща да каже на компанията си да престанат и да не създават повече проблеми. Доволна съм, че момичето наистина разбра, че не трябва да правят такива неща. Сутринта нямаше проблем, дано и занапред е така Simple Smile
Виж целия пост
# 11
много се радвам, че сте се разбрали. ама все не мога да повярвам, че всичко това е направено от момичета. боже, а аз така се радвах, че имам момиче Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия