За ваксините на набор 2001

  • 628
  • 8
Синът ми ще бъде в първи клас.Джипито ми каза през август да го заведа ,че имало да му поставя 3 ваксини преди да тръгне на училище.Моята комшийка пък твърди,че не било редно,защото ваксините трябвало да му ги сложат в самото училище заедно с другите деца???!!! Реших да ви попитам вас дали знаете нещо по въпроса-кои са тези ваксини и кой трябва да ги постави? Личният лекар на сина ми не е педиатър,та ме щраква съмнението-да не би да стане някаква грешка...
Виж целия пост
# 1
незнам такова нещо
за първи път чувам на някое детенце в училище да се слагат ваксини
там има само мед.сестра

както ти е казало джипито така направи Peace

незнам какви са точно ваксините,потърси в имунизационния календар ,но
всички деца се ваксинират от джипито,а при постъпване в училище до  определен период трябва да се занесе картона от детската градина и бележка и картон от джипито с нанесените ваксини
Виж целия пост
# 2
Ваксините се слагат от Личните лекари на децата.
Виж целия пост
# 3
Ваксините се слагат от Личните лекари на децата.

Да. Нашата лекарка каза, че се слагат при навършени 7г, а не преди да тръгнат на у-ще. Констанца 7 ще навърши декември, т.е. 3м след като е започнало у-щето.
Виж целия пост
# 4
Ваксините се слагат от личните лекари при навършване на 7 г. на децата.Нашето GP дори смята да ни прати някъде другаде да сложат ваксината на дъщеря ми/поне така спомена/ , понеже била специфична.
Виж целия пост
# 5
На Дияна още не са й слагали ваксини. Аз имам път към личната и ще попитам. И ваксини се слагат само от личната лекарка.
Помня, че имаше подобна тема и за градината. По градини и у-ща има мед. сестри и лекари, но ваксините се слагат от личните.
Виж целия пост
# 6
И мен ме интересува кои са ваксините.
Не искам да ги слагаме.
Виж целия пост
# 7
И мен ме интересува кои са ваксините.
Не искам да ги слагаме.

И аз така, но не знам как бихме се разминали с ваксините.
Виж целия пост
# 8
На нас ни е още рано за първи клас, но днес от мед. сестра в детската разбрах, че освен БЦЖ-то, сега на първолаците слагат и комбинираната - ДТК и Полиомиелит  newsm78 newsm78 newsm78
Аз лично не съм 100% сигурна, че е така Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия