Хранителен режим при алергия

  • 1 998
  • 4
Помагайте. Мъжът ми е поставен на диета, поради токсико-алергична реакция на организма му. Питах дерматолога като как трябва да го храня и отговорът беше- картофи. Да, ама само картофи може ли? При условие, че трябва да се спазват някои правила, включително и при хранене? Варих, пекох, пасирах, правих на супа картофи и вече съм изчерпана откъм идеи. Освен да започна пак да варя, пека, пасирам...
Ще съм ви благодарна, ако някой сподели диети и/или рецепти.
А ако е имало някъде назад тема с подобно съдържание, дайте линк.
Благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Виж тази рецепта дали ще стане?
Виж целия пост
# 2
Благодаря, labrex   Hug, ще махна бульоните, че в тях има алергенти.
Виж целия пост
# 3
Предполагам, че босилек, чубрица, риган не са забранени, така че те ще овкусят фрикасето и без бульончетата. А пък ако са разрешени черния или бял пипер съвсем ще е добре.

Не знам към какво е алергията, но погледни и тези рецепти, за деца са, но ще станат и за възрастни.
Виж целия пост
# 4
Уф, там е работата, че доктора ми връчи два списъка- единият с разрешени, другият със забранени храни. Зарадвах се, но като се зачетох- 70 на 100 от изброените неща фигурират и в двато списъка. Луда работа. Обадих се да попитам защо така и ми отговори, че храните са по принцип за алегрии, като нашия случай е най-тежкия с най-много ограничения. Ще приготвя, пък да видим. Благодаря още веднъж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия