Моля за съвет относно зехтина

  • 429
  • 4
Първо искам да се извиня,защото без да искам пуснах темата в Майки-бъдещи и настоящи,но тук май е по-сигурно,че ще получа отговор на въпроса си.От 2 дни давам на Ива зеленчуково пюре-засега от морков и картоф.За уточнение,на този етап мисля да и ги готвя аз.Досега е пила само сок от ябълка и морков.Дадох и и банан 2 пъти,но нещо не и понесе.Та:мога ли да слагам зехтин в пюрето.Знам ,че трябва да има някаква мазнина,а още не ми се иска да и давам краве масло.А може би е достатъчна само кърмата,която прибавям към зеленчуците?
Виж целия пост
# 1
Можеш да слагаш по малко зехтин в пюретата, това беше съветът и на моят апедиатърка като започнах захранването на Гого на 6 месеца.
Виж целия пост
# 2
Според мен можеш и е по-добрия вариант пред кравето масло, както всъщност смяташ и ти. И сигурно е излишно да казвам, но най-подходящ ми се струва Extra Virgin.
Аз понякога като съм слагала кърма в пюрето, не съм слагала мазнина. Мисля, че не е грешка, стига само детенцето да го харесва и да го яде  Grinning .

П.П. Чувала съм да препоръчват и за масло (олио) от пшенични кълнове, но аз лично не съм използвала такова. Просто още една идея  Grinning
Виж целия пост
# 3
Спокойно слагай зехтин в зеленчуковите пюренца, даже е препоръчетилно. Мазнината играе важна роля при усвояването на мастноразтворимите витамини. Аз добавям зехтин дори и да съм разредила с кърма пюрето, не е грешно и по двата начина. Масло дадох чак на девет месеца, когато захраних с попарата.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви,момичета.За днешното пюре сложих по 2 капчици на 50-60 гр. ,само да го пробва.От утре ще съм по-смела Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия