Какавидите?!

  • 1 602
  • 19
Провокирана от последните теми свързани с децата от Могилино,и всички други изоставени деца...А и за тези които по някакъв начин са отблъснати от обществото,било то заради недъг,заради расова дискриминация,бедност и др.

Чел ли е някой "Какавидите",от поредицата на научната фантастика,нямам спомен от автора -имена не помня по принцип...Дали защото бях в такава възраст-7-8 клас,но тя ми направи силно впечатление...И тогава се чувствах част от тази книга,и сега разбирам защо...Нашето общество отхвърля различните,не зависимо какво ги отличава...Защо?!

Темата я пускам за да се опитаме да разберем кои са нещата които ни сближават,а не тези които ни разделят!

Кои за вас са трите основни неща които ви правят щастливи?!
Кои са красивите неща за вас?!
Кое ви кара да обичате?!
От какво имате истинска нужда?!
Кои неща ви пречат да бъдете пълноценен?!
Кой е най-ценният момент в живота ви?!


Аз ще отговоря малко по натам!Поздрави!!!
Виж целия пост
# 1
Джон Уиндъм. Една от любимите ми книги, един от любимите ми автори. Тя не е само за отхвърляне...Поне не точно. Има и други неща, които могат да се открият в нея, макар че това е най-очебийното.
А сега отговорите:

Кои за вас са трите основни неща които ви правят щастливи?! - четенето, заниманията с деца, семейството ми (родът ми)
Кои са красивите неща за вас?! - ъъъ, не знам, зависи от много неща...
Кое ви кара да обичате?! - нищо, това просто е част от мен
От какво имате истинска нужда?! - Истинска? Предполагам от нищо, животът ми си е добре сега, мога и така да си продължа...Липсва ми дете, но не ми е "нужда" да го имам....
Кои неща ви пречат да бъдете пълноценен?! - не работя това, което искам. Всъщност, не знам какво искам да работя.
Кой е най-ценният момент в живота ви?! - не знам, не мога да определя...може би първата среща със съпруга ми...
Виж целия пост
# 2
"Денят на трифидите" е също негова. Там има също много добри примери за нещата които сближават хората, и тези които ги разделят.
Аз се радвам, когато има такива които се държат непринудено, не робуват на предразсъдъци, с колкото може по-малко комплекси ... хора обичащи живота.
Виж целия пост
# 3
Харесвам книгата.  За мен е книга за копнежа, за търсенето на място и други, за затварянето. И за отчуждението, за отхвърлянето.
Кои за вас са трите основни неща които ви правят щастливи?! -семейството ми, любовта, фактът, че съм жива
Кои са красивите неща за вас?! - животът, слънцето, морето, децата
Кое ви кара да обичате?! - човешката ми природа, другият, добротата, силата
От какво имате истинска нужда?! - от повече необременени хора, по-малко лъжи, лицемерие
Кои неща ви пречат да бъдете пълноценен?! - нищо, поне така си мисля, чувствам се добре
Кой е най-ценният момент в живота ви?! - раждането на детето ми

Виж целия пост
# 4
Еовин благодаря ти за името!!!
Виж целия пост
# 5
Кои за вас са трите основни неща които ви правят щастливи?!
Кои са красивите неща за вас?!
Кое ви кара да обичате?!
От какво имате истинска нужда?!
Кои неща ви пречат да бъдете пълноценен?!
Кой е най-ценният момент в живота ви?!


Да са здрави и добре най-близките ми. Да съм в пряк контакт с Природата. Да стават нещата според разбиранията ми.
Всичко природно, чисто и невинно.
Нуждата и чистотата.
От обич, топлина, присъствие и ласкателство.
Простотията и злобата, когато искам не искам имам допир с тях. Непреодолими са и ужасно ненужни.
Не е само един, нито първи, нито последен, нито ще го споделям точно тук  Blush
Виж целия пост
# 6

Филмът Чоки съм гледал, и Денят на трифидите съм чел.
Впечатляващи са и различни. Въпросите ми са трудни.
Виж целия пост
# 7
Кои за вас са трите основни неща които ви правят щастливи?!
Любовта, музиката, книгите.
Кои са красивите неща за вас?!
Познавам ги по това, че изпълват душата ми.
Кое ви кара да обичате?!
Простотата и искреността.
От какво имате истинска нужда?!
Истинска нужда имам от възможността да се развивам във всички посоки.
Кои неща ви пречат да бъдете пълноценен?!
Комплексите ми.
Кой е най-ценният момент в живота ви?!
Мисля, че този момент ми предстои. Засега... преоткриването на свободата заедно с любимия.
Виж целия пост
# 8
Да отговоря и аз:
1.Децата,усмивките им,хубавите мигове...и много други...
2.Изгревът,залезът,пеещата птичка,децата...
3.Мъжът ми,децата,животинките...Пролетта... Wink
4.От всичко изброено по горе.
5.Злобата,безчовечността,материализмът...убиват всеки ден частица от мен.
6.Всеки момент в който се смеем със семейството си...
Виж целия пост
# 9
  Тази книга съм я чел толкова отдавна, че имам само спомен за корицата. Крак с 6 пръста ми се върти. Може би греша тотално. Нищо не помня.
Виж целия пост
# 10
  Тази книга съм я чел толкова отдавна, че имам само спомен за корицата. Крак с 6 пръста ми се върти. Може би греша тотално. Нищо не помня.
Егати аз скоро я препрочитах и представа си нямам как изглежда корицата  Joy Но се разказва в началото за момиченце с 6 пръста, да  Peace Така че не грешиш книгата.
Виж целия пост
# 11
.....Нашето общество отхвърля различните,не зависимо какво ги отличава...Защо?!

Според мен грешиш. Не обществото, а единицата в него ги отхвърля индивидуално. Общоприето, прилично и законно е да се отнасяме с тези хора като с равни и нормални.
Постоянно се организират кампании за повишаване търпимостта към болни, недъгави, неравностойни. Обществото има вградената култура на най-висшите си представители. То се стреми към хуманност, демократичност и равноправие.
Проблемът е, че болшинството от индивидите, изобщо не са достойни за обществото.
Виж целия пост
# 12
.....Нашето общество отхвърля различните,не зависимо какво ги отличава...Защо?!

Според мен грешиш. Не обществото, а единицата в него ги отхвърля индивидуално. Общоприето, прилично и законно е да се отнасяме с тези хора като с равни и нормални.
Постоянно се организират кампании за повишаване търпимостта към болни, недъгави, неравностойни. Обществото има вградената култура на най-висшите си представители. То се стреми към хуманност, демократичност и равноправие.
Проблемът е, че болшинството от индивидите, изобщо не са достойни за обществото.
Може би си права!И точно за това пуснах темата,за да разбере всяка единица от нас,какво е ценното...В крайна сметка истинските неща в живота ни сближават,а повърхносттните ни раздалечават...И ако сме повече раздалечени,значи сме и повърхнастни...
Виж целия пост
# 13
Кои за вас са трите основни неща които ви правят щастливи?! - семейството ми, дома ми, приятелите ми
Кои са красивите неща за вас?! - звездите, музиката, морето
Кое ви кара да обичате?! - вътрешна потребност да дарявам обич
От какво имате истинска нужда?! - от мир със себе си
Кои неща ви пречат да бъдете пълноценен?! - вътрешната ми борба
Кой е най-ценният момент в живота ви?! - раждането на тримата ми сина
Виж целия пост
# 14
Всичко съм чела-Какавидите,Трифидите,Чоки.Бла бла бла,няма ли някой да пусне тема,която да ме разтърси!Едно и също.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия