Висока температура-много съм притеснена?

  • 9 412
  • 86
Малкият ми син две нощи подред вдига висока температура-около 39,5, а от днес вече и през деня е с температура постоянно.Направо изгаря.Лекарката засега не вижда конкретна причина,казва,че може би е вирус.Пуснахме стерилна урина,но ресултатът ще е готов чак в четвъртък.Чудя се как да издържим дотогава.Миналата седмижа свършихме един антибиотик-цефзил,заради диагноза-ангина.
Утре ще правим и кръвни тестове.
Много се притеснявам,защото явно има някъде инфекция ,но все още нямаме диагноза.Само се моля да изкара нощта по-спокоен,защото ме е страх,да не направи някакъв гърч.
Исках да попитам,някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?От какво може да е ?Нямаме други оплаквания-само висока температура.Няколко пъти сутрин и сега,преди да заспи,ми казва,че го боли гръбчето.Дали не са бъбреци?
Виж целия пост
# 1
Не искам да те плаша, но не е зле да видят дали няма усложнения след ангината - бронхит, пневмония... Кашля ли?
Моят син навремето 2 пъти прави усложнения след ангина и то след лечение с цефалексин. Виждам, че вашият антибиотик е от същата група. Просто на него не му действаше и стигна до пневмония. Оттогава, щом се е налагало да пие антибиотик, съм настоявала да не е цефалексин, а от друга група.
Не съм лекар, но според мен, щом вдига температура, значи все още има някакво възпаление, което трябва да се лекува.  Thinking
Виж целия пост
# 2
Възможно е и да са бъбреци. Пие ли вода, пишка ли, има ли урината странна миризма и цвят - можеш да го заведеш на детски уролог, но по това време на денонощието - в Пирогов ако сте от София. Ако изкарате нощта - консултирайте се със специалист - той ще ви каже какво в кръвта и урината да се изследва.

Но при бъбречни проблеми температурата обикновено няма общо с часовете от денонощието, така че вероятно не са.
Виж целия пост
# 3
Аз знам ,че гърба боли когато има нещо на белите дробове .По-добре направете снимка за пневмония .Може и да греша но по-добре го обсъди с лекаря.Успех  bouquet
Виж целия пост
# 4
Вени- най- добре направете контролна снимка наистина.
Дано се окаже  фалшива тревога. Praynig


Виж целия пост
# 5
Явно има някакъв вирус,защото синът ми и той е с мн.висока т-ра/39,5/в момента. Thinking
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми в петък изведнъж вдигна 39 и 2. Събота и неделя постоянно подържаше високата температура и ние и давахме температуропонижаващи. В понеделник правихме кръвна картина и утайка - бяха нормални. Температурата постепенно се нормализира. Няма други симптоми - нито кашлица, нито хрема, нито налепи - само леко червено гърло.
Днес е добре. Още не се е събудила, но спа малко неспокойно и сякаш гърлото я дразни.

Но при вас, след като е имал преди това ангина и е пил АБ явно антибиотикът не е подействал. По-добре направете допълнителни изследвания. Пиши как сте!
Желая ви бързо възстановяване   bouquet
Виж целия пост
# 7
И моето дете беше така осем дена. Първо пи цевзил, който въобще не му помогна и сега пие още Аугментин. Надявам се, че нещата са се стабилизирали. Утре ще я водя на контролен преглед, защото вече и свършва антибиотика. Добре е наистина да му направят на детенцето изследвания, комшийчето беше така известно време и после лежа в болницата с пилонефрит. Дано да не е това а да е от антибиотика. СКорошно оздравяване.
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички за отговорите.Ние изкарахме добре нощта.След като му дадох панадол и после течен аналгин(защото пак беше вдигнал 39,6),после се успокои и е спал цялата нощ без температура.Не кашля,няма сополи,пишка нормално.Направо се чудя какво е това.Сутринта дадохме кръв и сега ще чакаме резултатите.Е,кисел е много,но поне пи много вода и тази сутрин закуси.
Всички болни дечица да оздравяват,защото е много жално детенце да ти боледува.
Виж целия пост
# 9
Вени- стискам палци всичко да е наред с Алекс Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Вени- стискам палци всичко да е наред с Алекс Hug Heart Eyes

Мерси,Гери!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Вени, благодаря за пожеланието.АЗ цяла вечер не съм мигнала.И сега продължава да дига т-ра-38,5.
Виж целия пост
# 12
Единият вариант е наистина да е с вирусна инфекция, която така или иначе ще вдига Т-та на детето.
Другият вариант е да има усложнения след ангината.
Виж целия пост
# 13
Според мен има вирус. newsm78 Thinking
Виж целия пост
# 14
Дъщеря ми до миналата седмица също имаше някаква вирусна инфекция - антибиотици и всичко останало... Ако продължи повече от седмица при положение, че приемате антибиотик - тогава трябва да се мисли за нещо друго.
Само ми се иска да споделя за бързото ни справяне с ужасяващата температура от 40.1С
Първоначално при 39.7 правихме мокар чаршаф - спадна до 38.6С, но ефекта беше по-добър при 40.1С - с потапяне във вана със хладка вода - вода с температурата на здраво тяло - около 37С - за около 10-15мин престой там тем. беше спаднала на 37.8С
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия