Киселото мляко - За или Против

  • 746
  • 7
До вечерта на 1 май моето бебе, което е на 6 месеца и 2 дни бе на кърма. Вечерта за пръв път му дадох НАН 1 тъй като нещо стана с мен от гърдите ми вместо мляко започна да излиза синкава вода сигурно признак за това , че кърмата ми спира. Той започна да повръща и получи диария, също така се задавяше по време на пиене. С една дума не прие много добре адаптираното млякол Няколко приятелки ме посъветваха да мина на кисело мляко и така на 9 май започнах да му давам кисело мляко с една непълна лъжичка (супена) захар. Бебчо го прие добре и въпреки, че на тази възраст в книгите пише, че трябва да пие само сутрин и вечер преди лягане той пие  и на обяд, понякога и след обяд.
 Преди време на една от консултациите попитах педиатърката дали мога да му давам кисело, а не адаптирано мляко и тя категорично ми забрани.
Та питам аз правилно ли постъпвам като му давам кисело мляко, след като всички знаем колко полезно е то? Thinking
Виж целия пост
# 1
Темата е обсъждана много пъти Grinning ! Ако искаш пусни търсачката и чети.
Аз бих те посъветвала да пробваш с друга марка адаптирано мляко. Бебчетата си имат вкусови предпочитания Grinning .
А иначе киселото мляко наистина е полезно, но за по-големи дечица. Сега го препоръчват основно за след годинката. Преди това можеш да го даваш просто, за да разнообразиш храната и да опитате нов вкус. Между 6 месеца / на колкото сте вие/ и 1 годинка млякото се препоръчва да е полуадаптирано / при Нан това е 2-ката/.
Ако, в краен случай бебето не иска адаптирано мляко - не е болка за умиране Grinning ! Ще му даваш кисело мляко, няма да го държиш гладно я. Само гледай да е ниско маслено - за сравнение на адаптираното мляко маслеността е 1,5 %.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Здравей, има доста информация за киселото мляко, потърси из форума.
Аз ли4но на вашата възраст давах понякога кисело мляко (следобед с плод), иначе НАН.  Ад. мляко е по-полезно според мен, и не се налага допълнително подслаждане. Но аз не кърмих много.
Добре дошла във форума Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Благодария и на двете.
Но сега след като свикна с киселото мляко пак ли да му сменям начина на хранене?
Виж целия пост
# 4
Като цяло киселото мляко е много полезен продукт, но е подходящ за дечица над 10-11 месеца. Има случаи, когато се преминава по-рано на кисело мляко, един такъв случай е дъщеря ми - просто отказа адаптирано под всякаква форма и така минахме на кисело. Много го харесва и няма проблем, няма да се пробвам пак с адаптирано, защото след като няма проблем считам за по-удачно да не и сменям за щяло и нещяло режима на хранене. Има дечица, на които киселото мляко обаче не понася и затова с него трябва да се внимава. Ти преценяваш. Има много информация - пусни търсачка, виж закованата тема с най-често обсъждани въпроси  Wink
Виж целия пост
# 5
Благодария ти Пандора и аз съм на същото мнение.
Виж целия пост
# 6
За киселото мляко съм и подкрепям мнението на Пандора
Виж целия пост
# 7
Да ти кажа и на мен не ми дава лекарката и не знам докога ще издържа да я слушам. Братовчедката на мъжа ми има бебе 1 месец по-малко от моето и му дава кисело мляко откакто е навършило 40 дни. А пък тя е аптекарка а съпруга й - фелдшер та са наясно с млеката.  И направо ми се чудят защо продължавам да си давам парите за адаптирано. А като добавим и това че първо тя е на 45 години а той наближава 60, това им е първо дете и му треперят, и второ купуват мляко от разни млекари и квасят та не е ясно колко е проверено, значи май не е толкова опасно колкото се опитват да ни внушат лекарите. Започвам да се убеждавам че получават нещо от фирмите вносители за да ни накарат да пием формули.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия