диагноза Бронхиална астма

  • 24 340
  • 68
Преди дни на сина ми му поставиха диагнозата и от тогава съм в несвяст. Прочетох много неща, говорих с препатили, но след многото информация усещам, че нищо още не знам.
   Значи, първият ми въпрос е има ли някой от вас, който е бил заради тази диагноза на Трявна или Сандански, в санаториум или на квартира. Интересува ме редът за постъпване в санаториум, но според нещо, което прочетох и в което не съм сигурна, там приемат деца от 4 годишна възраст. Питам тук, защото личната ни лекарка е изглежда супер неориентирана, защото не може(или не иска) да ми отговори на тези въпроси.
   Ако някой е бил на квартира в някое от въпросните места, моля да сподели впечатления, препоръки и въобще всичко, дори ако има много доволни може да оставите телефонни номера за връзка.
   Другото, което разбрах днес от една майка и в което още не съм сигурна е, че евентуално имам право на някакви помощи или е по програмата Личен асистент, не можахме да се доразберем съвсем с нея, но тя ми каза, че първото й дете е страдало от това и е получавала някакви пари.
   Получих съвети и да заведа детето си на изследвания в София, тъй като диагнозата му поставиха във Велико Търново на базата на взет назален секрет. Струва ми се излишно влаченето на детето по повече болници и лекари, след като изследванията и на другите места ще покажат пак това. Страшно много искам да не е така, но след всичко изчетено дотук разпознавам симптомите у детето си и много ме е яд на личната ни лекарка, на която досега много се доверявах и която много късно ни изпрати за тези изследвания. дори след като се върнахме при нея с поставената диагноза продължава да твърди, че при нас не е много сигурно и "тя си мислела, че сме щели да се излекуваме бързо".
   Предварително благодаря на всички ви. Ако се сетя за още нещо, ще питам пак.
Виж целия пост
# 1
О, каква е тази диатноза, поставена само по назален секрет? Или не съм те разбрала правилно. Такава диагноза не се поставя така - има редица необходими изследвания.
Виж целия пост
# 2
И още нещо - и аз те съветвам да заведеш детето в София, в Клиниката по детска пулмология в "А лександровска болница".
Виж целия пост
# 3
Цитат на: elin_a
Преди дни на сина ми му поставиха диагнозата и от тогава съм в несвяст. Прочетох много неща, говорих с препатили, но след многото информация усещам, че нищо още не знам.
   Значи, първият ми въпрос е има ли някой от вас, който е бил заради тази диагноза на Трявна или Сандански, в санаториум или на квартира. Интересува ме редът за постъпване в санаториум, но според нещо, което прочетох и в което не съм сигурна, там приемат деца от 4 годишна възраст. Питам тук, защото личната ни лекарка е изглежда супер неориентирана, защото не може(или не иска) да ми отговори на тези въпроси.
   Ако някой е бил на квартира в някое от въпросните места, моля да сподели впечатления, препоръки и въобще всичко, дори ако има много доволни може да оставите телефонни номера за връзка.
   Другото, което разбрах днес от една майка и в което още не съм сигурна е, че евентуално имам право на някакви помощи или е по програмата Личен асистент, не можахме да се доразберем съвсем с нея, но тя ми каза, че първото й дете е страдало от това и е получавала някакви пари.
   Получих съвети и да заведа детето си на изследвания в София, тъй като диагнозата му поставиха във Велико Търново на базата на взет назален секрет. Струва ми се излишно влаченето на детето по повече болници и лекари, след като изследванията и на другите места ще покажат пак това. Страшно много искам да не е така, но след всичко изчетено дотук разпознавам симптомите у детето си и много ме е яд на личната ни лекарка, на която досега много се доверявах и която много късно ни изпрати за тези изследвания. дори след като се върнахме при нея с поставената диагноза продължава да твърди, че при нас не е много сигурно и "тя си мислела, че сме щели да се излекуваме бързо".
   Предварително благодаря на всички ви. Ако се сетя за още нещо, ще питам пак.

Проверете си личните съобщения моля...
Виж целия пост
# 4
Елина, аз съм от Велико Търново - кой педиатър постави диагнозата на детенце? Струва ми се несериозно само на база назален секрет да поставят такава диагноза на детенце. Виждам, че си от Горна Оряховица, ние ходим там в болницата на прегледи при доц. Илиян  Илиев - алерголог, педиатър. Има договор съз Здр. каса и можете да отидете с направление. Прави кръвни, серумни изследвания на нашата дъщеричка, заради алергии. Но,имай впредвид, че най-големият кошмар на мен като майка на алергично дете е именно диагнозата "астма" - на алергична основа. Препоръчвам ти този педиатър, работил е и в София, преподавал е в МА.
От личната педиатърка на детенце не съм доволна и сега /1 юни/ ще я сменя. Не че вече има някакво значение, но не мога да си позволя да водя детето си при човек, който ми заявява: "Знаеш ли покрай вашия случай колко литература прочетох! За мен е най-естествено даден специалист да чете, аз като не знам нещо си сядам на д-то и чета!
Ако искаш пиши ми на лични - ще ти дам тел. на алерголога.
За Трявна - също мислим да ходим на лято - има много изгодни оферти в Интернет, ние сме си резервирали цяла вила на 2 етажа - лукс, за по 25 лв. на вечер. На хотел явно няма да можем да отидем, защото трябва да готвя на детенце специални манджички.
Лек ден!
Виж целия пост
# 5
Не педиатър, а детски пулмолог ни постави тази диагноза. Както вече писах, реакцията на нашата лична лекарка беше по мое мнение доста късна. Става дума за това, че кашлицата ни продължи месеци и не се повлия от Кетотифена, който пихме повече от два месеца. А пулмологът е д-р Кьолиева мисля се казваше от Търновската болница за белодробни заболявания.
Вали, мисля че след като лекувате алергия(поне с такова впечатление останах), може би при нас нещата са по-различни, но ти благодаря за информацията и съветите. мисля да потърся и д-ра, за който ми пишеш. Нямаш представа колко различни съвети получавам тези дни, но съм готова да опитаме всичко. сигурна съм, че като майка ме разбираш. Няма нищо по-важно от здравето на децата. И да, ще съм ти благодарна, ако ми изпратиш и някакви телефони, на които да го открия.
А за Трявна, и аз прерових нета и виждам, че цената е горе долу като тази, която вие ще платите, по 28 лв. за двустайна стая в двузвезден хотел. Повече ме интересуваше ако има някой, който е по-запознат с условията в Санаториума там или в Сандански, защото по-ще ни е по джоба.
А за смяна на личната ни лекарка на тоя етап не мисля, защото иначе тази е уж много добра, много е мила, а и в крайна сметка може да попадна както се казва от трън на глог, че и на по-лоша.
Виж целия пост
# 6
Защо не опитате на "Люляците" - Габрово. Аз не съм веща в това заболяване, но миналата есен бяхме там с приятелско семейство, чийто дете има такъв проблем. Приятелката ми твърди, че от тогава детето почти не пие лекарства и се чувства много добре. "Люляците" са на 800 м. височина, но чистотата на въздуха е близка до озона и е за такива заболявания. Освен това медицинския екип са детски педиатри, условията са чудесни и е към НОИ. Личната лекарка може да хоспитализира детето за лечение там и за него ще бъде безплатно, а ако се осигуряваш - за теб е 8 лв. на ден с включени 5 процедури.
Виж целия пост
# 7
В балнеохотел Люляците не се приемат по програмата на ной деца.Тя е валидна само за работещи.Подходящ санаториум по програмата на здравната каса е  в гр.Трявна или Сандански.Там се лекуват и малки деца.
Виж целия пост
# 8
Здравей, elin_a!
Преди всичко бих те посъветвала да отидеш при още някой специалист, защото досто често прибързано се поставя диагноза бронхиална астма. Пиша това от личен опит. Нашият бивш личен лекар постави такава диагноза на сина ни само от един преглед със стетоскоп и то - не особено щателен  #Splat ! Изпрати ни по спешност в едно интензивно отделение, а пък там щяха да умрат от смях! На нас не ни беше особено смешно и си сменихме лекаря! Зная и други подобни истории именно с тази диагноза и затова те съветвам да потърсиш и друго мнение. Ако можеш да дойдеш до пулмологията в "Александровска" може би ще е най-добре. Но при всички положения потърси мнението на още някого!
Успех!
Виж целия пост
# 9
Цитат на: ани1
В балнеохотел Люляците не се приемат по програмата на ной деца.Тя е валидна само за работещи.Подходящ санаториум по програмата на здравната каса е  в гр.Трявна или Сандански.Там се лекуват и малки деца.

Аз писах, че детето се хоспитализира там, а възрастния с него е по НОИ /ако си по майчинство също имаш право/.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички за съветите! Пиша какво е развитието при нас(т.е. какво научих), ако евентуално мога да бъда полезна на някой със същите проблеми.
   1) От говореното със специалисти и препатили, разбрах че почивката в Сандански или отиването до санаториума в Трявна(но именно там, защото бил на високо, а ако почивате в града, нямало да има смисъл, защото детето щяло да диша пак вредни газове), е почти задължително.
   2) За поне двете мнения, да, извикахме и частен лекар, консултирах се и онлайн с лекар специалист, и това, което разбрах, е , че на тази възраст просто няма как да се направят необходимите изследвания, за да бъде абсолютно сигурна диагнозата, но аз съм на мнение, че ако не се вземат незабавни и навременни мерки, положението може да се усложни. Така че в момента ние взимаме предписаните ни лекарства, както и прилагаме "бабини рецепти", и много се надявам да постигнем някакъв успех. Това, в което можем да бъдем абсолютно сигурни, е, че детето ни има алергия, както и сигурна предразположеност към развитието на астма. Така че аз съм се заела да направя всичко по силите ми, за да пресека симптомите, докато не е станало късно, и това е, което може да се направи на този етап. Така че
3) Ходенето до Александровска било напълно излишно, защото на дете на две годинки нямало как да му се направят необходимите изследвания.
4) Относно обезщетенията, понеже не получих отговор тук, във форума, предполагам, че или няма хора със същия проблем, или просто са непросветени по тези въпроси. След обикаляне наляво и надясно, разбрах, че дете с такава диагноза трябва да мине през РЕЛК, където трябва да получи 50%, след което с този документ тр. да се обърне към социалните служби. Пиша това, като се надявам да бъда полезна на някой със същата диагноза.
  Засега това е. Ако имаме някакво развитие, пак ще пиша, и ще се радвам и др. хора да се включат по темата с полезни съвети.
Виж целия пост
# 11
Елин-а, набързо няколко отправни точки:
- Санаториумите имат интернет страница  
http://www.bgholiday.com/pro/home.nsf?Open

- в Трявна, Сандански и Свети Влас със сигурност приемат деца /поне 2004 год./

Преди бе необходимо да имаш направление от личен лекар и вариянтите са два - звъниш направо в санаториума да провериш за свободни места и дати или отиваш /уф, не знам как се казва - офис на всички санаториуми/ май във всеки окръжен град го има и проверяваш къде има свободни места.

Поздрави
Виж целия пост
# 12
Елина, мъжа ми е бил там като дете /в Трявна/ спомените му са просто отвтратителни. Бил е 4 поредни години цялата лятна ваканция, като затвор. Избягва да ми говори много за това. Но съм чела епикризите му и картона му, който е колкото Война и мир, приет с една диагноза, проведено лечение с куп лекарства, изписан със същата диагноза - бронхиална астма и точка. Единствено леко подобрение е имал от въздуха в Сандански без лекарства поне е можел да диша.
 А опитвали ли сте с хомеопатия?
Виж целия пост
# 13
AFRODDITA Пуснато на: Сряда 18 Май , 2005 17:44    Заглавие:  

--------------------------------------------------------------------------------
 
Елина, мъжа ми е бил там като дете /в Трявна/ спомените му са просто отвтратителни. Бил е 4 поредни години цялата лятна ваканция, като затвор. Избягва да ми говори много за това. Но съм чела епикризите му и картона му, който е колкото Война и мир, приет с една диагноза, проведено лечение с куп лекарства, изписан със същата диагноза - бронхиална астма и точка. Единствено леко подобрение е имал от въздуха в Сандански без лекарства поне е можел да диша.
А опитвали ли сте с хомеопатия

 Първо, минало е време и предполагам, че и там, като почти из цяла България, има промени. Относно лекарствата, разбрах, че на толкова малки деца като моето им правят някакви нагревки и процедури, които не смятам, че ще навредят. А след като мъжът ти е прекарвал цялата си лятна ваканция там, разбирам защо го е чувствал като затвор. Е, и ние все още не сме били там и не мога да говоря от опит, но разбрах, че правили ремонти и не било чак толкова лошо. Ето и малко copy & paste информация:

Държавната белодробна болница в Трявна единствена в страната е специализирана за лечение на деца от 4 до 18 години с туберкулоза и хронични неспецифични заболявания (бронхиална астма, муковисцидоза, синобронхити и бронхообструктивни състояния).
В болницата са обособени три самостоятелни пулмологични и едно фтизиатрично отделение.
Болничните стаи са построени изцяло към терасите, остъклени, с добра възможност за проветряване и слънцегреене. В специализираните кабинети и лабораторията на болницата се извършват необходимите изследвания за диагностично уточняване на проблемни белодробни заболявания при децата. Държавната белодробна болница в Трявна е достатъчно добре снабдена със съвременни медикаменти (включително и чрез хуманитарни помощи от чужбина), което позволява лечението на болните деца да съответства на приетите международни терапевтични режими.
Болницата предоставя добри възможности за рехабилитация при деца с хронични белодробни заболявания. Има два салона за лечебна физкултура, кабинет за физиотерапия, спортна площадка в болничния парк.
Към Държавната белодробна болница в Трявна е разкрито и болнично училище, децата се обучават по специални програми.
В лечебното заведение работи екип от здравни специалисти, които даряват знанията си на децата, за да се радват те на по-добро здраве и качество на живот.
Построена някога по волята и със средствата на царското семейство, болничната сграда съчетава особеностите на архитектурния стил Баухаус и тревненската архитектура. Околността й, подобно на английските паркове, е засадена с борове, липи и канадски дъбове.
Трявна се намира на 450 метра надморска височина. Разположението й по дължината на дефилето, на двата бряга на Тревненската река, е естествена защита от въздушни течения и ветрове. Свежият въздух, влажността от реката и липсата на мъгли в района са преимущества на климата, който има изключително благоприятно влияние върху пациенти с белодробни заболявания.
Централното местоположение на Трявна открива възможност за посещаването й от всички посоки.

Източник: novinar
Виж целия пост
# 14
Аз от дете съм с диагноза бронхиална астма.

За да се постави тази диагноза са необходими множество изследвания и то детето трябва да е над определена възраст.

Като дете ходехме на почивка в Сандански за по 3 седмици месец Септември на квартира. Лекарите препоръчват там да се ходи или м. май или м. септември.

Лекарят, който ме наблюдава повече от 10 години е доц. д-р Петко Минчев, който е шеф на Детската белодробна клиника в София. Ако решиш мога да ти дам телефонът му, за консултация и евентуално да отидете на преглед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия