Бъбречно заболяване ли е?

  • 735
  • 7
Здравейте,
искам да попитам това бъбречно заболяване ли е и какво следва да направя:
От около 15 януари имам тъпа поясна болка в ляво - понякога се усилва. Преди 2 години имах бъбречна криза с изхвърляне на камък- болката в началото беше подобна,после стана естествено силна криза и си помислих че отново ще получа такава, за да не се стига до там взех мерки - малко Неуренал, Но-шпа, Бусколизин, чайове,вода и така - болката ту се появяваше, ту изчезваше. Но напоследък забелязах,че болката се усилва при движение, разходки - започва да ме боли- не се ли движа,вкъщи ли съм в покой не ме боли- това взе да ме безпокои.Понеже е от ляво, под ребрата си помислих за някакъв друг проблем и реших да отида на ехография на коремни органи - докторката не спомена за проблеми други,каза че изхвърлям песачинки и така ще ме боли тъпа болка - да вземам горните медикаменти- който бях почнала да вземам сама,каза че легенчетата ми са увеличени. И от тогава се влача така с тази болка и със страха да излизам на разходки,за да не ми стане зле,а аз обожавам движението и разходките.
Въпроса ми е възможно ли е да е някакво друго бъбречно заболяване или нещо друго- трябва ли отново да отида на ехография или други изследвания. Все пак вече 2 месец се влача така. Вчера забелязах че и до магазина да отида който е на 500 метра и обратно и започва да ме боли.
Виж целия пост
# 1
Да ти вземат посявка за изследване,така ще се разбере дали е от бъбреците.
Виж целия пост
# 2
Какво значи "легенчетата ми са увеличани" - има задръжка на течност ли?
Консултирай се с нефролог, най- простите неща, които могат да насочат има и ли не бъбречно заболяване са - кръвна картина, обикновена и стерилна урина, обзорна рентгенография на бъбреци, мехура и уретера /да не се бърка с "цветна снимка"/и  ехография.
За съжаление не всеки, който се пише ехографист, наистина прави изследването както трябва и дава точна информация.
Виж целия пост
# 3
Щом нямаш подобрение, потърси втори и трето, ако трябва, мнение.
Виж целия пост
# 4
Днес си пуснах кръвна картина,още не знам резултатите. За съжаление не можах да пусна стерилна урина, т.к имам зацапващо кървене от вчера- вече трети път получавам такова,но то е свързано с гинекологичен проблем - имах фоликуларна киста- ходих на 3 гинекологични прегледа и ми изписаха дуфастон,но още не съм почнала да го пия,заради схемата му.
Днес или утре пак ще ходя на ехография.
Днес не ме боли и като отидох на личния лекар все едно нищо ми нямаше, как да убедиш доктора че те боли - вече може да си мислят че си измислям.
Ще видим.
Виж целия пост
# 5
А личния лекар ми опипва, удря отзад в бъбреците- не усетих болка, само в областа на уретера ме заболя.
Виж целия пост
# 6
ами може наистина да имаш някое камъче, което да е застанало в уретера и да не можеш да го изпишкаш. Като си в движение ти запушва напълно уретера и ти се раздува бубрека от задръжката на урина, а като си в покой явно успява да се отпуши. Моят съвет е час по-скоро да отидеш на уролог, а през това време пий 3 пъти дневно но-шпа, бусколизин и спазмалгон.
Виж целия пост
# 7
За успокоеие - доколкото съм информирана, бъбречните заболявания /изключвам камъчета и песечинки/ не болят, откриват се случайно. Като излязоха резултатите от урината, не ти ли казха дали има песъчинки?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия