Официално събитие/коктейл/прием

  • 2 854
  • 2
Здравейте момичета,
Няма да ви питам какво да облека, защото май само с това съм наясно.  Laughing
Налага ми се да организирам нещо като коктейл/прием не много официален т.е. без медии, но съм нова в това и доста затруднена.
На въпросното събитие трябва да присъстват фирмите, с които общуваме главно, а поводът е откриване на строителна площадка(работя в инвестиционна компания) и нов офис.

Някой има ли опит в това?
На коя кетъринг фирма да се доверя?
Колко време предварително трябва да е обявена датата?
Как и какви покани трябва да изпратим?
След като събитието ще се състои в новия ни офис какъв вид храна и питиета са подходящи?
Какъв час се обявява обикновенно за такъв тип коктейли - 18-19ч.?
Колко време продължават по птинцип?

Доста въпроси станаха май, но ще съм благодарна ако някои може да ми отговори...
Виж целия пост
# 1
С това се занимавам. Наеми ме.

Изпращат се официални печатни покани. В зависимост от формата, може да е важно да получите потвърждения. Секретарките на гостите се прозвъняват предварително.
Аз бих се доверила на Red Devil или Party Service
Ако е коктейл, поръчай хапки и храни, които се ядат с ръце.
19 ч. е по-добре, 18 си е на ръба на работното време.

Започнах да пиша преди повече от половин час.
Публикувам го едва сега, че дебнах един министър...
Виж целия пост
# 2
Според мен трябва седмица преди датата поканите да са разпратени - в предишният ми офис практикувахме така. Такъв тип малък коктейл не би трябвало да започне след 19-19.30, предполагам, че ще имате някаква презентация и не може да карате гостите ви да седят до 12 вечерта на бизнес-коктейл.
 Ако го организирах аз бих наблегнала на рибите, суши (но това си е моя страст, не е част от задължително меню) не забравяй, че в момента са пости и трябва да има и хапки за вегетарианци. Малки хапки, чаша вино - бяло,червено, шампанско  и това е .
Поканата зависи от целта - защо се събирате, кога, в колко, какъв е дрес-кода, някаква смешка за накрая. Ако държите после прозвънете поканените, за да сте сигурни колко хора са получили поканата и колко ще успеят да дойдат.
На самото парти осигурете хора , които да се грижат за гостите, извън персонала на кетъринг-фирмата, може да сложите рецепционист с  купа за визитки, после ще видите кой е дошъл по тях.
Цялата работа не би трябвало да се проточи повече от 2-3 часа.
 Кетъринг фирми има много, не смея да препоръчвам , обаче, защото при мен може да са се справили, при теб да не успеят - поискай да ти пратят мейл с примерно меню за еди колко си човека и сравни в зависимост от бюджета ви. Ако имаш ограничение на средствата направо им кажи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия