рецепти при разтройство

  • 2 556
  • 17
какво готвите на деца с разтройство
Виж целия пост
# 1
Май зависи колко силно е разстройството и колко голямо е детето.
Миналата седмица щерка ми (на 1г и 3м) беше с отчайващо силно разстройство и ни спаси само лечебната Хумана. Давах и само от нея, на каша, по 3-4 мерителни лъжички на около 2 часа.
Иначе, оризова вода се пие, доктора ми каза ориз и моркови сварени, сухар, малко сирене, чай от шипка. Нищо мазно. Пак ориз с малко бяло, чисто пилешко месо, сварени или на фурна.
Виж целия пост
# 2
оризова вода.
давам да хрупа сухари, варени картофи без никакви подправки, но нямат вкус и не ги харесва.
Виж целия пост
# 3
Виждам,че детенцето ти е малко и опасността от обезводняване е много голяма.Не питай нас,а педиатъра си,той знае най-добре.
Виж целия пост
# 4
Нищо не готвя - давам лечебна Хумана.
Виж целия пост
# 5
Сварен ориз с моркови, варени картофи, печена ябълка, сухари, солети и течности, но без сокове.
Виж целия пост
# 6
Сварен ориз с моркови, варени картофи, печена ябълка, сухари, солети и течности, но без сокове.
Това, но без картофите- те подуват стомаха. Класиката е слизеста супа от ориз или оризова вода и супа "Моро"- от моркови. Течности и чай без захар в големи количества. И нищо сладко.
Виж целия пост
# 7
Когато моите деца бяха по-малки много помагаше чаена лъжичка сурово нишесте,разтворено в няколко капки вода.А колкото по малко храна поема докато е болно подобре.Моят съвет е да не го насилвате да се храни обилно докато стомаха не затегне.
Виж целия пост
# 8
Варен ориз, препечени филийки със сирене, обелена ябълка, чай от шипки
Виж целия пост
# 9
Когато моите деца бяха по-малки много помагаше чаена лъжичка сурово нишесте,разтворено в няколко капки вода.А колкото по малко храна поема докато е болно подобре.Моят съвет е да не го насилвате да се храни обилно докато стомаха не затегне.
И аз съм давала сурово нишесте, разтворено в малко вода - изпитано е - действа. Също подкрепям и това, да не се дава много храна - така по-бързо се изчиства организма. Зависи колко е голямо детето, но ако е по-големичко - само препечена филийка с малко сиренце е достатъчно.
Виж целия пост
# 10
Когато синът ми беше на годинка , лежахме в болница заради повръщане и разтройство , позволяваха ни единствено обикновени бисквити и солети , след болницата лечебна хумана и после наново захранване  Peace
Виж целия пост
# 11
Чай от джоджен, непосладен; сухари, солети.
Виж целия пост
# 12
Варен ориз и чай от шипки е менюто ми за разстроените.
Виж целия пост
# 13
ако кърмиш  само кърма, като ти гледай да ядеш запичщи неща. Боровинки, оризова вода
Виж целия пост
# 14
Виждам,че детенцето ти е малко и опасността от обезводняване е много голяма.Не питай нас,а педиатъра си,той знае най-добре.

ние бяхме на 2 години когато последно си спомням да сме имали такъв проблем и тогава я оправих с чай от нар, т.е. кората на нар - остъргваш я и я сваряваш във вода(докъто си пусне цвета) да заприлича на чай, слагаш си му захар ако иска детето и така го пие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия