Варицела

  • 1 248
  • 7
Днес в офиса дойде детето на колежката, болно от Варицела. Аз съм карала, като малка, но мъжа ми не. Питането ми е: възможно ли е да го заразя, как да го предотвратим, може ли да има някакви последствия за него?
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Мъжът ти в същия офис ли работи? Ако не работи в същия офис, ти не можеш да се заразиш, защото имаш имунитет. В такъв случай, латентно може да носиш вируса на варицелата /варицела зостер/, но на теб само може да ти избие херпес. Ако имаш херпес, то тогава мъжът ти може да се разболее от варицела. Единственото, на което може да разчита, за да не се разболее, е силният му имунитет.
Виж целия пост
# 2
Доколкото ми е известно, херпес не може да ти избие. Става въпрос за херпес зостер, който е от същия тип вирус. Който веднъж е имал варицела, го носи в организма си, но не се разболява от него при повторен контакт с варицела, а при силно намалели защитни сили.
Що се отнася до повторния контакт с варицела, съществува много, много слаба вероятност да не си си изградила добър имунитет и да я караш пак, тоест това е начина да заразиш съпруга си.
Иначе е почти абсурдно.
Виж целия пост
# 3
Прочетох мненията по-горе за варицелата, защото имам подобен въпрос. Разликата е, че се притеснявам за бебка, която е едва на 10 дни. В детската градина има варицела и. въпреки че баткото я преболедува миналата година се безпокоя дали може да е само преносител на болестта и да има опасност и за малката?
Виж целия пост
# 4
Аз се консултирах и с лекар и той ми каза, че е по-добре децата да боледуват като малки, защото по леко минава болестта, даже понякога нарочно ги заразявали за да си изградят имунитет. А моя мъж каза, че не е карал. Аз се усъмних в това, тъй като той е израстнал по детски градини и домове и на практика е невъзможно да не е боледувал.
Виж целия пост
# 5
Доколкото ми е известно, херпес не може да ти избие. Става въпрос за херпес зостер, който е от същия тип вирус.
Напротив - може. Мнението на lea е коректно.
Виж целия пост
# 6
Аз се усъмних в това, тъй като той е израстнал по детски градини и домове и на практика е невъзможно да не е боледувал.
Що пък да е невъзможно? И аз израстнах по детски градини, но не знам какво е шарка.
В детската градина на децата има варицела, за това отворих темата.
Виж целия пост
# 7
Зависи от детската градина. Аз говоря за градина от типа седмична или по-точно - дом за сираци, където родителите оставят децата си през седмицата, а събота и неделя си ги взимат ако искат и ако могат.  Все пак говоря за края на 70-те, началото на 80-те. При тези обстоятелства на отглеждане, няма начин майка му да знае дали е боледувал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия