ЦЕЛУЛИТЪТ - така любим на всички ни

  • 20 196
  • 131
Здравейте мацки ,
искам в тази тема да си поговорим за целулита и кой как се е преборил с него ?
Ще разкажа в моя случай как е - още не съм го преборила - но поне правя нещо Mr. Green
 Та - първо бях 61 кг. и драстично отслабнах /на нервна почва/ със 7кг. за 20 дни., после драстично качих 10кг.
Почнах да се замислям за диети , но освен да ходя гладна, да си лягам и да ставам пак гладна - ефект няма.Появи ми се целулит по корема , паласките Mr. Green, крака -бедра, ханш и ръце-бицепса. Гледката е тежка за мен. Нещата които направих и се надявам да са от полза Sad:
1.Пия по 3-4 литра вода на ден.
2.Купих си кремове против целулит - Гернетик
3.Записах се за пакетна процедура - ролков антицелулитен масаж в Белийз.
4.ходя пеша по 30 мин. на ден - бърза крачка.
ще кажа за резултатите след месец- сега съм 64 кг/170см.
Моля споделете  вашата мъка в борбата с преодоляване на целулита. #2gunfire
Виж целия пост
# 1
Мила Hug използвай също и сместа от кафето след като го свариш( като си в банята се натъркваш едно хубаво в/у проблемните зони до леко зачервяване на кожата и после го отмиваш)-това е основната съставка във всички кремове против целулит Flowers Sunflower
също знам че е хубаво да консумираш ориз, защото и той спомага за премахването на целулита, а и измива шлаките от организма nuts
Виж целия пост
# 2
БРАВО!!!!!!!!!!Взела си страхотни мерки и аз вярвам,че ще постигнеш резултати!Това, което правиш за мен е достатъчно.Само че трябва постоянство.Веднъж постигнала целта си, не трябва да спираш.Преди година и половина бях унищожила целулита с подобни на твоите мерки, но претърпях операция, отчаях се и се отпуснах.Спрях всичко.Не само, че качих кг, но и целулита си го върнах.Сега трябва да започна отначало...
Виж целия пост
# 3
БРАВО!!!!!!!!!!Взела си страхотни мерки и аз вярвам,че ще постигнеш резултати!Това, което правиш за мен е достатъчно.Само че трябва постоянство.Веднъж постигнала целта си, не трябва да спираш.Преди година и половина бях унищожила целулита с подобни на твоите мерки, но претърпях операция, отчаях се и се отпуснах.Спрях всичко.Не само, че качих кг, но и целулита си го върнах.Сега трябва да започна отначало...
Ми ще се подкрепяме , и ще го изтребим  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
ДАДЕНО! Grinning
Виж целия пост
# 5
Здравейте момичета,и аз имам този проблем.Първо бяха килограмите,но успях да ги сваля с японския чай "ИНХУА",сега моя приятелка ходи на антицелулитна програма с вендузи.За 6 пъти ходене гледам,че има голям резолтат,мисля и аз да утида макар,че са ми малко скъпички:1 ПРОЦЕДУРА Е 15ЛВ. а пакетната е 15 процедури 150лв. Дано и аз да имам такъв бърз ефект!!!! newsm44
Виж целия пост
# 6
Само да напомня на любителките на масажи с утайки от кафе... Кофеинът, който е съставка на много от кремовете против целулит, е разтворим във вода. Т.е. след като сте направили кафето, в утайката вече почти няма кофеин. Може да се масажирате с нея, обаче боядисва банята и ще трябва да чистите повече, отколкото, ако се масажирате със сол или със захар например.  Crazy

Успех в масажите - иначе са много полезни за целулита. От опит го казвам  Peace
Виж целия пост
# 7
Здравейте момичета,и аз имам този проблем.Първо бяха килограмите,но успях да ги сваля с японския чай "ИНХУА",сега моя приятелка ходи на антицелулитна програма с вендузи.За 6 пъти ходене гледам,че има голям резолтат,мисля и аз да утида макар,че са ми малко скъпички:1 ПРОЦЕДУРА Е 15ЛВ. а пакетната е 15 процедури 150лв. Дано и аз да имам такъв бърз ефект!!!! newsm44


Наистина има ефект от вендузките, но ужасно много боли.Един масажист ми каза, че ги продавали по аптеките и може сама да си правиш тези процедури, ако ти се виждат скъпи.Така можеш да регулираш и силата.

Какъв е този чай Инхуа, за който всички говорите?Какво съдържа и на какво влияе?Открехнете ме и аз да го пия!Pls
Виж целия пост
# 8
Здравейте! И аз в доста теми го срещнах този чай Инхуа и ми е интересно какъв е ?Има ли някакви странични ефекти? Изобщо как действа? Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 9
От днес започнах масажи с това и това, сигурна съм, че ще има ефект, но трябва постоянство и време.
Поръчах си  антицелулитен вакуумен масажор, иначе вакуумни вендузи могат да се слагат и в домашна обстановка.
Виж целия пост
# 10
От днес започнах масажи с това и това, сигурна съм, че ще има ефект, но трябва постоянство и време.
Поръчах си  антицелулитен вакуумен масажор, иначе вакуумни вендузи могат да се слагат и в домашна обстановка.



Моля те сподели впечатления за вакуумния масажор, защото ако има добър ефект искам и аз да си го поръчам   Peace
Предварително благодаря !     bouquet
Успех на всички в тази битка   Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
здравейте,
и аз почвам борба с целулита. купих си антицелулитен гел на shiseido и тъй като имам и килца да свалям активно почвам със спорта- фитол. другия месец може и с масажи да почна, но се чудех дали да не пробвам LPG? фитнес центъра в който ходя има и козметичен център и ще го посетя в най-скооро време за информация. но определено не искам нещо болезнено.
Виж целия пост
# 12
Първо-правилен хранителен режим,което включва минимум мазнини.
Второ-много движение и у-ния.
Трето- масаж с цитрусови масла.
 Peace
Виж целия пост
# 13
Как да лекуваме целулита?

Процедурите за лекуване на целулит са строго индивидуални. Желателно е да се започне със серия от изследвания, които да установят каква е причината за появата му - дали е неправилно хранене, липса на движение, склонност към него, отпусната кожа или друго. Най-често се предписва подходящ режим на хранене, който е добре да бъде подготвен от специалист по диетично хранене.
Избягвайте приема на:

    * газирани напитки
    * алкохол
    * мазни и сладки неща
    * консервирани храни.

Важно е да спрете приема на сол, тъй като тя вкарва вода в областите под целулита и го кара да изглежда още по-зле. Пийте поне по 3 литра вода на ден. Естествено, това само да ограничите приема на храна няма да е достатъчно, така може да свалите от килограмите и гърдите си, но целулитът би останал. Определено ще се наложи да промените някои навици от начина си на живот, но целулитът изисква време и търпение. Другото, което често се предписва, е много движение. .. Препоръчителните спортове са плуване, фитнес, бягане, ходене и каране на велосипед, по възможност на открито. Ако работата ви изисква да седите седнали и обездвижени, поне на половин час си намирайте причина да ставате за малко раздвижване. След работа направете 5 минутна почивка с високо вдигнати крака в случай, че в областта на целулита имате лениво кръвообращение, което изследванията биха показали. Препоръчва се редуването на студен и топъл душ. Така кожата се стяга, а кръвообращението се стимулира. Добре е докато се къпете на променлив душ да масажирате поне областите на поява на целулит.

... Всички сме виждали десетки реклами за кремове против целулит, които за съжаление не го премахват. Те действат стягащо на кожата като съдействат за това целулитът да не е чак толкова видим. Особено жените са фенки на резките диети, с които трябва да се внимава. Рязкото покачване или сваляне на теглото провокира тялото ви да се съпротивлява на себе си, така то започва да се запасява с хранителни вещества и то точно там, където може да се образува целулит.

Няма да Ви лъжем. Борбата с целулит е много трудна, често непосилна за повечето жени, но това не означава, че трябва да се отказвате. Подходете към правилния начин, за да имате по-трайни и бързи ефекти. Задължително се посъветвайте с лекар, за да установите дали нямате лошо храносмилане, бъбречна недостатъчност, ендокринни смущения или вземате неподходящи контрацептиви
Електростимулация и електролиполиза са доста ефективни методи, по-известни като “целутрон”.
С помощта на електрически ток и електромагнитно поле се заставят да работят дори най-трудно достъпните групи мускули. Подобрява се формата на мускулите и бедрата, укрепват мускулите на предната коремна стена, портокаловата кожа и целулитните неравности изчезват. Колкото по-дебел е слоят мазнина, толкова импулсите трябва да са по-слаби. Пълните жени преди процедури трябва да отслабнат.

Ултразвуково въздействие - става все по-популярно, тъй като резултатът се появява след 3-4 сеанса. Ултразвукът разбива мастните клетки, разрушава подкожните ръбове, помага на биологично активните вещества да проникнат под кожата по-дълбоко. Добре е процедурите да се съчетават с приемане на диуретични средства, както и с консумацията на сокове от моркови, цвекло, краставица, ябълка, зеле, целина портокал. Анти-целулитните гелове и кремове са особено подходящи за допълване на ефекта при жени, които в работят в седнало положение или изправени.

Мазотерапия - включва серия от инжекции, които укрепват стените на кръвоносните съдове и подпомагат абсорбирането на течностите, стимулира премахването на мастните натрупвания и предотвратява задържането на вода. Забележими резултати могат да се очакват след 10-15 сеанса.

Лимфодренажен апаратен масаж - благоприятства потока на лимфата, чието прекомерно количество в междуклетъчното пространство предизвиква отоци и задържане на течности, този метод обаче е противопоказен за жени със сърдечни проблеми.

Лазер-ултразвуковата методика постига разкъсване на биохимичната връзка между целулитните клетки и така се улеснява резорбацията им през стените на кръвоносните съдове. За улесняване на процеса терапията се комбинира с антицелулитни масажи и един от най-ефикасните методи - акупунктурата.

Диетите, които се препоръчват се изготвят за всеки пациент индивидуално от специалист- диетолог и се съобразяват с възрастта, физиологичното състояние, начина на живот и т.н. Целта е да се постигне видим резултат с възможния минимум лекарствени средства.

В медицински и козметични центрове се предлагат още:

Масажи и компреси с водорасли (целулитните участъци се налагат с компрес от затоплени водорасли, след което се облъчват с инфрачервени лъчи за усилване на кръвообращението). Водораслите съдържат витамини, микроелементи, минерални соли и белтъчини. Тангенторната баня с водорасли се прави в специална вана с устройство за насочване на струите, която се напълва с хладка морска вода (37°С) или с обикновена вода с прибавени активни съставки. Тангенторното устройство раздвижва водата, образуват се множество мехурчета, които раздвижват лимфата в цялото тяло. Това успокоява подутите крака и съдейства за намаляването на целулитния едем (общо отичане на тялото вследствие натрупан целулит). Кръвта също се раздвижва, мускулите се масажират и тонизират, заздравяват се стените на кръвоносните съдове, кожата става гладка и красива.

Пневматичните ботуши са ефектна процедура. Около краката по цялата им дължина се увиват специални “ръкави”, които се надуват, притискайки крака, и веднага след това отдуват. Когато бедрото е притиснато, прасецът е отпуснат, и обратно. Целта на процедурата е да се активизира изтласкването на кръвта и лимфата, за да не се застояват в кръвоносните съдове по краката.

Охлаждащият лосион, който е на базата на камфора, може да се прилага на цялото тяло. Компреси, напоени с него, се налагат на целулитните участъци и се снемат, когато лосионът се поизпари. Това предизвиква понижаване на температурата на кожата с 2 градуса и въпреки малко неприятното усещане за студ подобрява кръвната и лимфната циркулация, тонизира кожните тъкани и спомага за отделянето на отпадъците.
Виж целия пост
# 14
Здравейте!
И аз започвам борбата с целулита. Записах се на процедури с масажи. Ще се насилвам да пия повече вода, защото тя определено липсва в менюто ми. Ще спра и газираните напитки. Иначе спортувам много отдавна, но явно трябва да правя и процедури паралелно със спорта. Ще следя темата и ще докладвам за моите резултати  Peace. Успех на всички с тази не лека борба  Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия