Има ли шанс да се открие откраднат телефон и как?

  • 13 126
  • 26
Привет днес ми откраднаха телефона от чантата.Много ми се ще да си го открия понеже ми е много личен подарък,а и имам доста информация в него,както и снимки на малката модела е nokia 7372.

Благодаря на всички предварително
Виж целия пост
# 1
Има съвсем реален шанс, трябва да имаш документи за телефона - в тях е описан имей на телефона и доказват, че  този апарат е твой. Отиваш и подаваш жалба в полицията, ако се заемат сериозно до седмица ще открият GSM-ти, стига крадците да го включат и да го използват.
Мой приятел си намери телефон без карта и се притесняваше да го използва, а ние неговите приятели му се смеехме и се чудехме какъв е проблема, намерил си го е човека, не го е откраднал. Е, сложи си картата в апарата и след около 10 дни извикаха приятелят му (с него беше говорил най-често по телефона) в районното да им даде координати на притежателят на въпросната карта, тъй като този GSM апарат е обявен за издирване. Нашият човек отиде, предаде апарата, издадоха му документ, че го е предал доброволно и до там. И на мен не ми се вярваше, но се оказа, че в много такива случаи полицаите си свършват работата и има доста открити откраднати GSM апарати.
Виж целия пост
# 2
Подкрепям горенаписаното Peace
На мен ми върнаха един апарат за 1 месец. За нещастие дъщеря ми преди 3 дни си изгуби нейния и отново съм подала жалба, ще видим този път какво ще стане.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти много за отговора.Сега като стане детето и хуквам към полицията пък дано да имам късмет.Ако не здраве да е.
Виж целия пост
# 4
Има много случаи на открити телефони. Сега чакам късметът да ни споходи и нас. На 07.02. сме подали жалба, понеже откраднаха телефона на дъщеря ми, но още не са се обаждали.

Брат ми ми разказа, че на негов познат от полицията са му звъннали и са го поканили да предаде телефона, в противен случай ще го счетат за откраднат. Телефонът е бил купен от оказионен магазин.
Виж целия пост
# 5
Авторката виждам, че си от Бургас. Да те успокоя, че бургаската полиция действа. Начинът е както са ти казали по - горе. Преди година и половина на моя приятелка и откраднаха телефона. Аз доста и се смях, като каза, че е подала жалба в полицията.
Но... върнаха и го чак от Стара Загора. Доста я разкарваха, но все пак телефона пак си е при нея.
Виж целия пост
# 6
Много ви благодаря момичета.Надеждата последна умира.Надявам се да си го върна и то не толкова заради материалната колкото за сантименталната му стойност.
palavata_monahinq само да те попитам мила в кое РДВР трябва да подам жалбата.Откраднаха ми го в морската градина от чантата на бебешката количка?
Виж целия пост
# 7
Много ви благодаря момичета.Надеждата последна умира.Надявам се да си го върна и то не толкова заради материалната колкото за сантименталната му стойност.
palavata_monahinq само да те попитам мила в кое РДВР трябва да подам жалбата.Откраднаха ми го в морската градина от чантата на бебешката количка?
Честно казано , в момента не мога да се сетя дали тя отиде в най - близкото районно или там, където е регистрирана, на нея и го откраднаха от кафе, около Тройката. Моя съвет е да отидеш в най - близкото, което е до теб, предполагам, че така ще ти е най- удобно и те ще те насочат какво да правиш. Simple Smile
Сега и звъня да я питам, но не вдига, ако се свържа до 10-15 мин. ще ти пиша по-подробно. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Мерси мила.На мен най-близко ми е първо районно,но адресната ми е чак в МЕДЕН РУДНИК,а и тук май имам един познат следовател ще потърся и него,но за момента съм вързана в къщи,защото дребоса спи и няма как да изляза.
Виж целия пост
# 9
Elia, подала е жалба в първо районно, обаче няма спомен дали е станало случайно, че подала точно там или защото адресната и регистрация е там.
Съжалявам, че не мога да ти помогна с повече инфо. Sad
Виж целия пост
# 10
Мерси мила.На мен най-близко ми е първо районно,но адресната ми е чак в МЕДЕН РУДНИК,а и тук май имам един познат следовател ще потърся и него,но за момента съм вързана в къщи,защото дребоса спи и няма как да изляза.
Наистина питай го, той няма начин да не знае. Simple SmileСамата аз не мога да преценя логически къде би трябвало да подадеш. Simple Smile Късмет! Hug
Виж целия пост
# 11
Аз също я подадох в Първо РПУ, там ми беше най-близо. Адресната ми регистрация не е в центъра, но нямаше проблем.
Носи си копие от гаранционната карта или фактурата - там, където се вижда ИМЕЯТ. Иначе ще се наложи да ходиш 2 пъти.
Виж целия пост
# 12
На мен ми откраднаха октомври месец телефона-нокия 7373,подадох жалба  в полицията като се свързах и с мой близък,който работи там,но .....още няма резултат,незнам дали ще има,вече го забравих Sad беше ми много мъчно и напълно те разбирам какво ти е  HugТелефона ми беше подарък от съпруга ми и беше на 2 седмици. Явно не съм го забравила,пак ми се насълзиха очите Embarassed
Виж целия пост
# 13
Момичета благодаря на всички,но всяко зло за добро.На мен днеска не ми беше ден и това си е.
Като стана малката я метнах в количката и право в районното,но по пътя тъпъта количка взе че се счупи и криво ляво стигнахме до полицията.Там ми казаха,че трябвало в някво друго районно да подам жалба,понеже зависело от района,но има и добри хора.Полицая като ме видя с дете и със счупена количка извика патрулка хората ни натовариха закараха ни в другото РПУ пуснах жалбата и после ни закарах адо вкъщи.Сега вече ми е смешно,кога ли пак ще ми се случи полицейска кола да ме разнася като такси.
Благодаря на всички
Виж целия пост
# 14
Здравейте,дами!Скоро се регистрирах във форума и реших да ви дам една информащия по повод откраднати мобилни телефони.
Какво да направите ако ви откраднат мобилния?Трябва да намерите серийния номер на телефонния апарат.За да го направиш,просто маркирай *#06#.БЕЗ ДА ИЗБИРАТЕ,и на екрана ще се появи серийния номер на на телефонния апарат.
Запишете си този номер и го пазете на сигурно място.В случай,че ви откраднат мобилния,обадете се на вашия мобилен оператор и му дайте този номер.Това ще позволи телефонът да бъде блокиран напълно,дори и крадецът да смени СИМ-картата.
Вероятно няма да си върнете телефона,но поне ще сте сигурни,че никога няма да го използва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия