От каква възраст качихте детето на "високо" легло

  • 4 390
  • 24
не става въпрос за втория етаж на двуетажно легло, а за легло на 1.20м височина.
Предстои ни да купуваме такива и ми се иска да знам дали 3годишния ми син е готов за него,за бебето ясно,че има време Simple Smile
Вие кога сожихте децата си в такова легло?
Какво бяха опасенията ви и какво трябва да знам за този вид мебели?
Виж целия пост
# 1


 Синът ми е на 3г.6м., но не бих рискувала да го сложа да спи на втори етаж.Често го чувам как тупка от леглото спейки и ходя да го търся по земята.

 Дори и малката преграда на двуетажното легло не би ми дала спокойствие.
Виж целия пост
# 2
Ще гледаш да има предпазна рамка за да не пада. Дъщеря ми от 3 годишна спи на голямо легло, но не е толкова високо и слагах отначало столове, защото често падаше.
Виж целия пост
# 3
На 2 години и 3 месеца-той сам си поиска.НО купихме къса предпазна решетка/за всеки случай/.
Виж целия пост
# 4
На 2 годинки му купихме такова легло и нямаме проблеми. Но той не се върти през нощта, почти не мърда, може би това трябва да е определящо при решението ти
Виж целия пост
# 5
на 2 години беше. много му харесваше да се катери по стълбите. леглото е обезопасено и е точно на 1,20 м от пода
Виж целия пост
# 6
От две годишен, синът ни спи на втория етаж.
Виж целия пост
# 7
на 4 годинки се качи на 2 етаж на двуетажно легло, но не е падала и преди това от ниско
има си предпазна решетка, не е имало инцидент
според мен си зависи от детето
Виж целия пост
# 8
не става въпрос за втория етаж на двуетажно легло, а за легло на 1.20м височина.

Извинете за неграмотността, но какво е това легло, и защо да предстои да се купува такова? EmbarassedЗа легло на 2 етажа ли става въпрос, те не са ли много по високи?
Ние още спим в кошарата, само, че сме махнали преградата.Сложили сме горната пръчка на 20 см от долната, ако се върти насън да не падне, понеже е сам в стаята. Мислим и за нормално легло, но чак догодина.
Виж целия пост
# 9
Легла на два етажа не харесвам, не мога да си представя друго с височина 1, 20 м.
Иначе спи на голямо легло от момента, от който навърши година и половина.
Виж целия пост
# 10
Става въпрос за легло от този тип
 
Виж целия пост
# 11
Легла на два етажа не харесвам, не мога да си представя друго с височина 1, 20 м.
ами отдолу има гардероб и голям кош за играчки, рафтове. самият матрак е на височина 1,20. не е като на втори етаж
Виж целия пост
# 12
Моите деца бяха съответно на 4.5 и 5.5 г. Но не заради малката им възраст не предприехме тази крачка по-рано, а от чист мързел. Техните легла са на 1.60 м. от пода, имат предпазна решетка /ниска/ и досега само по някоя възгланица или одеало са се изтърсвали отгоре. Ако детето ти спи спокойно, мисля, че няма да има проблеми, още повече, че леглото, което си показала ми се  вижда доста добре обезопасено.
Виж целия пост
# 13
Представих си нещо именно като на снимката, дадена от авторката. Дали отдолу ще е друго легло или друга част от мебелировката- не ми допада това. Страхувам се, особено при малко дете. Предпочитам стандартните ъглови легла.
Големият ми син е на 8 години и още го намирам на пода понякога. Малкият е на т.нар. "вътрешно ъглово легло"- това, което частично е "затиснато" от другото. Нарочно е така, да пада по- рядко. Леглата са ниски, няма и половин метър от пода.
Гледам малкият син, близо две годишен е и определено веднага би прескочил первазчето на така дадения втори етаж.
Виж целия пост
# 14
Има ли вариант първо да опитате с нормално високо легло без предпазни прегради? Децата обикновено бързо се научават да спят без да падат. Моите момичета се отърваха от досадните прегради между първата и втората си година (всъщност, едната малко по-рано, защото прескачаше преградата) и почти не са имали среднощни падания.

А не е лошо и да сложите 2-3 дебели възглавници на пода, за всеки случай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия