Алтернативни методи за лечение на трета сливица

  • 148 532
  • 211
Откриха и на нас трета сливица-огромна. Детето е на 3 години и половина.
Има ли някой който да е спестил операцията на детето си?
Как и с кави средства се преборихте?
А операцията как минава?
Болезнена ли е?
Колко често боледуваха децата Ви преди да вземете това решение?

Ох ще се радвам да прочета всичко написано и всички съвети от Вас.
Виж целия пост
# 1
Щом е огромна и ако на детето му пречи в смисъл такъв ако боледува често по добре я махайте. На дъщеря ми беше възпалена , но 1 към 2 степен и се оправи, но във вашият случай не знам кое е по добре... Посъветвай се с още един лекар.
Виж целия пост
# 2
На нас ни се размина.
При дъщеря ми - преди две или три год.: трета сливица - втора степен голяма, чести отити, намален слух. УНГ искаше да я махаме. Оправи се с хомеопатия, преди хомеоп. й правиха и физиотерапия /нагревки/.
От есента - малкия: запушен нос по време на сън, хъркане, дишане през устата. Бяхме на УНГ - пак втора степен, казаха че не е за вадене, сега се лекуваме с хомеопатия. Има ефект.
И двамата не са боледували често, ходили са на ДГ.
Ако има вариант да не се маха, е много по-добре. Това не е един излишен орган, а освен това тази операция, като всяка, крие и  рискове...
Успех!  Peace

Виж целия пост
# 3
Здравей bendji2710, радвам се, че сте си решили пробрема с хомеопатия, но какво означава това. Третата сливица изчезна? А слуха възстанови ли се? И това за колко време лечение? Питам те, защото и ние сме с такъв проблем и също се лекуваме хомеопатично. Хомеопата ме уверява, че ще се оправим(а аз му имам доверие) , но искрено се притеснявам докато се лекуваме да не му се промени челюстта, защото диша само през устата. Виждала съм деца излекувани с хомеопатия, но те просто не си затварат устичката, вече по навик от постоянното дишане през устата ли,  незнам?
Виж целия пост
# 4
При дъщеря ми -за едно лято. Май започнахме, първо с нагревките - 10 дни, после, щото не видях ефект я заведох при хомеоп. и пи хомеоп. до есента. Есента пак бяхме при УНГ на контролен преглед - чуваше вече нормално, тя никога не е дишала през устата, не й е пречела за дишането, та не знам...Просто вече беше нормална, не увеличена, а преди това беше голяма и запушваше евсхтатиевата тръба и оттам не чуваше.
При малкия - от септември: хомеоп. какво ли не смени, и продължаваше да му е запушен носа, декември поиска да го заведа на УНГ, хомеоп. предположи, че има увелич. трета сливица, но искаше да го види УНГ, все пак. След УНГ, хомеоп. му изписа подх. лек., на 28.01- започнахме лечението и към 8.02 вече си дишаше нормално, но отвреме на време пак се запушва за малко, продълж. лечението, хомеоп. каза, че е продължително.  Peace
Виж целия пост
# 5
Щом е огромна и ако на детето му пречи в смисъл такъв ако боледува често по добре я махайте. На дъщеря ми беше възпалена , но 1 към 2 степен и се оправи, но във вашият случай не знам кое е по добре... Посъветвай се с още един лекар.
Не знам степентта, но си мисля че е някаква мания тази операция. Сещам все повече майки, които правят, са направили или ще правят такава операция.
Да разболява се често, но хомеопатката ни твърди че ще се справи.
Виж целия пост
# 6
, но хомеопатката ни твърди че ще се справи.

за колко време?
Пела, дъщеря ти прави ли чести отити?
Виж целия пост
# 7
И ние сме с хомеопатия .Но сме още малки за 3-та сливица -така поне ми казаха. Но дишането през устата хъркането и т.н. си го имахме от това лято насам като с времето все повече се усложняваше . Леквахме го основно с конституционното му, но последния път и с него не стана. Не знам дали ще се усложняват нещата с възрастта, но всеки така ми казва. Освен това и таткото е имал много проблеми с третата сливица и до сега има трудно дишане когато спи. В момента не съм "за" ваденето й, но ако се усложнят нещата не знам какво ще мисля тогава.
Виж целия пост
# 8
Ще споделя личния си опит  Peace

На големия ми син такава операция направихме на 4 год. и нямаше нищо общо с мания, мода или пр.....последната година беше станало страшно:две пневмонии и много тежък отит, вследствие на което намаля слуха в дясното ухо/това ме увериха, че се възстановява с времето, надявам се да е така..поне на този етап ми се струва, че всичко е наред,но не съм правила нова аудиограма/. Лекарят ме увери, че повече не може да се чака и трябва веднага да се махне,послушах го и я отстранихме. Операцията е с пълна упойка задължително, за да се изчисти хубаво. Възстановяването е бързо, обикновено на другия ден вече всичко е ОК, но си има режим на хранене. След операцията ми казаха, че сливицата е била толкова голяма, че е запушвала и двете уши.....По-късно разбрах, че болна сливица вече не е необходима, тя само пречи и уврежда сърце, мозък....
След операцията се смени изцяло симптоматиката на боледуване, минава много по-бързо и по-лесно, но не твърдя, че 100% е от това, защото все пак детето расте и укрепва Peace

Малкият ми син върви по същия път и най-вероятно ще повторим процедурата.
Виж целия пост
# 9
Може и да има деца, при които да е наложителна тази операция, но в повечето случаи се преувеличава, съзнателно се плашат родителите и лекарите УНГ гледат да изкарат някой лев...
Не се търсят алтернативи, заблуждават се родителите, че е крайно наложително махането й и не се казват възможните негативи при една операция! Не при всяко дете минава така лесно! Не при всяко дете после има подобрение, при някои има влошаване. А ако точно твоето е от другите? Родителите трябва да са наясно, че има риск и да са готови да го поемат! Naughty

Винаги трябва да се търси още едно, две мнения и то от УНГ, които не са пряко заинтересовани от операция, т.е. при евентуална диагноза от тях, че е за вадене, няма те да я вадят!  Wink

И аз говора от личен опит!!!  Peace
Виж целия пост
# 10
, но хомеопатката ни твърди че ще се справи.

за колко време?
Пела, дъщеря ти прави ли чести отити?
Шани, за АЛИСИА е?
Иска да дойде лятото...
Прави сополи, на втория ден луда кашлица, на трети-четвърти отхрачва и после спират сополите, а кашлицата продължава поне още една седмица (отхрачва). Не слиза на долу и няма усложнения, не вдига температура и през цялото време е весела и играе, а у дома дори беснее.
Виж целия пост
# 11
аха, разбрах те, Пела.
Всичко й е в носоглътката и в трахеята.
Виж целия пост
# 12
Трета сливица се лекува успешно с продуктите на Аквасорс
Виж целия пост
# 13
Трета сливица се лекува успешно с продуктите на Аквасорс
Как и с кой продукт?
Идвете ми деца пият постоянно зелена енергия и коластра, а при заболяване увеличавам дозата 3-4 пъти.
Виж целия пост
# 14
аха, разбрах те, Пела.
Всичко й е в носоглътката и в трахеята.
Лекарката ни смята и го твърди постоянно, че и двете боледуват "отлично". Не се влошават, а аз мисля че като си останат у дома побесняват и шуреят лудо. Сега като е хубаво времето ги изкарвам на двора и с мъка ги пребирам за да спят на обяд. Искат дори и на двора да се хранят и вообще не им се прибира. Ако не кашляха всичко щеше да е о,к.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия