Лечение на разширени вени

  • 17 102
  • 30
Преди седмица бях на преглед при съдов хирург във ВМА, тъй като то около година и половина имам изпъкнали резширени вени и много болезнени.След направения преглед ми назначиха детралекс, еластични чорапи и повече движение, което за мен ще е добре тъй като цял ден стоя. Препоръчаха ми и оперативно лечение с лазер, което обаче може да стане след 1 година и не се поема от здравната каса. Въпроса ми е ако някой си е правил подобна операция да сподели и добрите и лошите страни.
Виж целия пост
# 1
Да побутна темата малко напред.
Виж целия пост
# 2
Аз имам същия проблем, но все още не съм предприела мерки. Изключително болезнини са тези разширени вени, засега само мажа с едно мазило от билки, което единствено до някаква степен облекчава, но в никакъв случай не е лечебно. Доколкото знам лечението на този проблем е единствено и само оперативно. Ще следя темата!
Виж целия пост
# 3
Преди време оперираха баща ми от разширени вени - напълно успешно. Доколкото разбрах от лекарите тогава, това е единствения вариант за лечение.
Виж целия пост
# 4
По въпроса за операцията има две мнения - според част от лекарите това е единственото решение, според други - проблемът се задълбочанва така, започват отоци, появяват се нови вени. Някой опериран няма ли да се обади?  И аз съм пред дилемата операция или мъки  Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 5
И аз съм с такъв проблем ще следя темата.
Виж целия пост
# 6
И мен ме интересува тази операция.
Виж целия пост
# 7
До колкото виждам има много с такъм проблем като моя. Жалко е, че няма много варианти за лечение. Ще ми се да чуя мнения, защото се притеснявам много.
Виж целия пост
# 8
Някоя оперирана мама няма ли да се обади  Cry
Виж целия пост
# 9
Някоя оперирана мама няма ли да се обади  Cry


Да и аз това питам,имам същия проблем и се чудя какво да правя.Братовчедка ми ще я оперират в София след един месец и се надявам да получат от нея по-вече инфо.Че вече не се търпи....
Виж целия пост
# 10
Здравейте, аз съм оперирана от разширени вени, бях на 22 години и според лекарите моята случка е наследствена......и действително още от съвсем малка имам спомени за вечната синина на кракът ми която в последствие изпъкна и започнаха болките. Минаха 3 години от операцията и в момента около оперирания участък имам малки разширени капилярчета, не болят но за мене са неприятни на външен вид. Появи се на същия крак и нова разширена вена и то скоро след операцията но за годините които минаха тя действително не се е превърнала в нещто страшно но все пак ще отскоча до хирурга който ме оерира - др. Петров. Операцията беше на принципа на липосукциятя ( както се изрази хирургът) мисля че се казваше веносукция и беше в болницата по сърдечносъдова хирургия, 3-та градска (надявам се че не бъркам името ) самата операция е безобидна, опойката е от кръста на долу, нямах проблеми и когато се прибрах, единственото нещто което може да ви се стори досадно е възстановителния период- 1 месец лежане......определено се чувствам по-добре и немисля да оставям новите проблеми
Виж целия пост
# 11
Извинявам се за закъснялото включване. Аз съм на 27 г. и на 22 си правих операция на вените. Първо мн. е важна точната диагноза.Преди операцията от 15 - годишна имах изпъкнали вени и бр. им се увеличаваше. Мазала съм се с всичко от бабини деветини до най скъпите кремове, пила съм и лекарства - но нищо не ми помогна. До 20 -тата ми год. всичките ми вени от коляното надолу се виждаха вече. Сега за лечението - има 2 варианта: 1. Склерозиране - това е при по- лек стадий и еденични вени, с инжекция се вкарва разтвор във вената и тя се прибира. Безболезнено е и вената изчезва; 2. Операция - при мен със упойка от кръста надолу ми направиха разрези един до слабините и един в долната част на крака и от единия край ми извадиха цялата вена по дължина. По страшно звучи отколкото беше. Възстанових се за 1 седмица. М да ви дам инфо. и за лекари при нужда. Извинявам се за дългия пост Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Сега има по нов метод, при който вената явно не се вади, ами се обгаря с електорд.Така ми обясниха във ВМА.Операцията струва 1000лв. Ще ми се дами, които скоро са правили такъв вид операция да се включат.
Виж целия пост
# 13
и аз имам проблем с вените и когато отидох на хирург ми казаха, че съм за операция. Но и аз чух за този метод във военната болница в Сф. Някой знае ли повече информация за там или някакъв сайт, защото не искам да се подлагам на операция  newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 14
И аз се подложих на склерозиране на огромна и грозна вена преди около 1 година. Поставяха ми общо 10 инжекции във вената в продължение на половин месец. Болезнено е след поставянето на инжекцията. Болката беше по целия крак и аз специално не можех да стъпвам на крака си известно време. Трябваше да ходя постоянно (през деня) със пристегнат със ластичен бинт крак  Confused През нощта не. Сега вената ми я няма, но останаха няколко синини по крака ми, където е влизала иглата. Струва ми се обаче, че май се появяват нови венички по надолу по крака ми  Rolling Eyes за което не съм много сигурна, възможно е и да си въобразявам.
Иначе за операция - братовчедка ми си прави във Варна. Имаше ужасно грозни крака (заради вените). Сега вените ги няма - от операцията мина вече година и половина и не са се появили нови вени. Подробности около операцията не знам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия