Прехвърляне на партиди - НЕК, Топлофикация ...

  • 20 366
  • 6
Днес трябва да прехвърля партидите
от НЕК, Топлофикация и Софийска вода
на мое име.
Моля, който скоро се е занимавал с това
да ми пише какви документи трябва да занеса
и къде ?
Дали съществува център за работа с клиенти,
в който да стане всичко наведнъж или трябва
да обикалям София ?
Виж целия пост
# 1
Трябва да обикаляш на три места. За Софийска вода и ЧЕЗ се прави в някой от центровете им (провери ги в страниците на съответните дружества). За Топлофикация не знам точно как е районирането, но аз трябваше да ходя в ТЕЦ Земляне (май така се казваше) - в посока към централни гробища. Работното им време беше гадно - стил от 7,30 до 16 ч или нещо подобно. ЧЕЗ имат такъв център на Сливница (не помня номера). Софийска вода имат в Зона Б-5 и работят до към 19 часа.
Навсякъде трябва да носиш копие от нотариален акт за собственост или друг документ, на чието основание прехвърляш собствеността. При смърт на родител носиш смъртен акт, удостоверение за наследници и копие от нотариален акт за собственост на родителя + последна платена фактура или бележка. Удостоверенията за наследници трябва да са скорошни (не помня точно, но от порядъка на не повече от месец назад). Ако ще прехвърляш няколко имота трябва да носиш съответния набор документи за всеки от тях.
И накрая, брой по средно 15 лв на прехвърляне в ЧЕЗ и в Софийска вода. За Топлофикация е безплатно Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Хаха, център за работа с клиенти... Оптимистка  Mr. Green
Направи си 3-4 копия на нотариалния акт, с който си придобила имота (съответно документа, установяващ, че ти си собственик). Ако акта се води на името на мъжа ти - вземи си копия и от акта за брак.
1. Ток - проучи кое ви е регионалното Енерго (поне преди беше така - ходих в Енерго София юг). Плаща се такса. Сега с ЧЕЗ може и да е различно, де...
2. Топлофикация - отиваш пак в регионалната Топлофикация (Земляне, Север, Запад и т.н.). Там нямаше такса, но пък ми се върти някакво приемно време... Звънни по телефона - най-сигурно е.
3. Вода - във всеки Център на Софийска вода, независимо от местоположението му. Формуляр ти дават на място. Няма такса.
Навсякъде ти прибират копие от документа за собственост.
Инфото ми е от преди 2 години.
Виж целия пост
# 3
А на мен от преди два месеца.  Peace
За ЧЕЗ гарантирано можеш да отидеш в който и да било център и таксата е около 15 лв.
Между другото в ЧЕЗ търсят под воля теле, така че вземи наистина абсолютно пълен набор от документи.
За Софийска вода мисля, че беше към 10 лв.
Виж целия пост
# 4
Много благодаря  Hug
Явно наистина съм голяма оптимистка и
май май половин ден няма да ме оправи,
както бях планувала  Sad
Абе живеем в България все пак - защо ли
се учудвам  newsm78
Виж целия пост
# 5
Сетих се и още нещо. Ако имотът има двама съсобственици (говоря за придобиване по наследство, но не знам как стои въпроса при семейна съсобственост) искат нотариално заверена декларация от другия собственик, че няма нищо против партидата да се води на твое име Shocked Това пак от ЧЕЗ.
Виж целия пост
# 6
  Удостоверението за наследници важи 6 месеца.  Peace
  Аз лятото ги правих тия процедури и за прехвърляне на партида за ток платих по 40 лв на електромер. (а са 3 в имота  #2gunfire) Но това в провинцията, явно в София е по-евтино.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия