За пънчетата на кладницата

  • 3 706
  • 8
Абе хора, аз че нищо не разбирам от гъби - така си е, ама чак толкова пък Confused Купих си за първи път гъби кладница. Сестра ми ми каза, че понеже било по-дебелички, ставали за паниране. Проверих у форОмо Laughing, той също си каза тежката дума - панирах ги. Не станаха зле, с изключение на пънчетата. Те бяха като сурови, жилави и същевременно воднисти Sick
Въпросът ми е - аз ли нещо обърках технологията или просто пънчетата на кладницата не се ядат?
Виж целия пост
# 1
Незнам за кладницата, но аз  по принцип пънчетата на гъбите ги махам, независимо пресни или мариновани. А и по-лесно щеше да я панираш без пънче  Wink
Виж целия пост
# 2
Незнам за кладницата, но аз  по принцип пънчетата на гъбите ги махам, независимо пресни или мариновани.

И аз винаги ги махам, миришат ми на пръст.
Понякога ги накълцвам на ситни парченца, запържвам в масло и правя супа, така стават.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
знаех си ooooh!
Виж целия пост
# 4

 Hug  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Махали се. Аз скоро купих за пръв път такива гъби и нямаш представа, добре че видях една позната и й казах, та тя ме предупреди, че трябвало винаги да се махат.
Виж целия пост
# 6
И аз от горчив опит разбрах, че се махат - бях ги приготвила панирани, но пънчетата станаха воднисти и развалиха цялата вечеря (не че не ги изядоха...)
Виж целия пост
# 7
За любителите на гъбени ястия ето един много хубав сайт.
http://1001gabi.com/
Голямо разнообразие на рецепти. Peace
Виж целия пост
# 8
Когато се панират, пънчетата се махат.
Но в тази топла салата се използват:

"Кладниците(700 гр) се нарязват на парчета зедно с пънчетата, слагат се в тава с маслко (едно малко пакетче).
След двайсетина минути им се добавя сол, пресен лук и пресен чесън, допича се за 5 минутки на изклщчена фурна."

А знаете ли че тези дървесни гъби все по-често се гледат не на дървета, а на памук?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия