Улцерозен Колит

  • 29 751
  • 22
Здравейте на всички,на мен ми поставиха  диагноза "улцерозен колит" преди 2 дни.Още съм в стрес,защото с мъжът ми искахме да си имаме дете.Сега постиянно ме успокоявя,че след като оздравея,ще си направим едно хубаво бебе.Е,да обаче това което чета страшно ме притеснява и ме е страх ,че никога няма да мога да имам дете..само това немога да приема.Моля посъветвяйте ме,възможно ли е забременяване и износване на ЗДРАВО дете с тази болест,че ще се побъркам вече,а съм само на 28г.Има ли майки с такава болест?Лекарите не препоръчват забременяване,защото настъпвали усложнения при бременноста,но иначе за какво живееш ако си нямаш детенце?Ние пробвахме 5-6 месеца и не се получи,след което се разболях и сега се разкъсвам от притеснения -ще бъда ли някога майка?
Виж целия пост
# 1
Здравей, Pepsinka! Аз съм с диагноза Крон  и също се интересувам от бременност при заболявания като нашите. На 29 съм. Първо искам да ти кажа да не униваш! Това е най-лошото, което можеш да направиш за себе си и мечтата си за бебе! Радвай се , че имаш съпруг, който те подкрепя! Помни, че нищо не е невъзможно, само имай вяра! Може да опитате за бебе, когато си в ремисия.  Аз в момента също търся мнения от специалисти какви са рисковете и какво крие една такава бременност. Ако разбера нещо ще споделя с теб. Опитай се сега да се успокоиш и гледай от хубавата страна на нещата. Всичко е пред теб! Смело напред и не губи надежда нито миг!   bouquet
Виж целия пост
# 2
А какво е Улцерозен колит и Крон?
Виж целия пост
# 3
А може ли да споделите какви бяха оплакванията ви и какви изследвания ви направиха за поставянето на диагнозата?От дете имам проблеми с колита и почти няма ден в който да не съм надута като балон. В Бургас рядко обръщат внимание на пациентите си и възнамерявам да отида на специалист гастроентеролог в София.
Виж целия пост
# 4
Улцерозен колит или ХУК - хроничен улцерозен колит и Крон много си приличат. Знам, че симптоматиката е сходна. А за Крона - представлява автоимунно заболяване, което се изразява във възпаление на лигавицата на червата - по- често на дебелите. Когато е налице криза има чести изхождания, фибрилитет и силни болки в областта на пъпа- поне при мен е така - и това отшумява за седмица. Диагностицира се като се прави колоноскопия - изследване на червата отвътре със специален апарат и се взима биопсия. Повече за Крон можеш да прочетеш наhttp://www.puls.bg/cat/101/bolest_na_kron_issue_66.html. Тук пише подробно. Крона лесно рецидивира.
А за лекари в София мога да ти кажа - доц. Спасов в "Св. Иван  Рилски", Клиниката на професор Чернев в Александровска болница - търси асистента му др Янков, Има добри специалисти и в болница " Доверие" в Овча купел . Това е от мен , дано съм ти помогнала поне малко. Поздрави
Виж целия пост
# 5
Момичета не се притеснявайте за улцерозния колит. Имам позната, която забременя и роди живо и здраво момиченце с тази болест. Беше на 32 години и лекарите също й бяха казали, че не трябва да забременява, но тя забременя, когато беше в ремисия и нямаше никакви проблеми през бременността.  Grinning
Виж целия пост
# 6
здравейте и от мен.от година съм с този проблем.бях се позакрепила и дори започнах пак да се храня пълноценно.пих 10 месеца салофалк 500 като постепенно намалявах дозта до пълното му спиране.после половин година нямах проблеми и сега пак започна.много съм отчаяна.направо незнам как ще я карам така.почти нищо не мога да ям.също така имам ерозивен гастрит- в момента пия париет и за сега има много добър ефект.миналата година лекувах и хеликобактерна инфекция.успешно,но сега пак ме посъветваха да си повторя теста.чакам да минат празниците.моля ви,ако някой има опит с тази болест да ми пише.
Виж целия пост
# 7
Здравейте, едва сега влязох във форума и прочетох за притесненията ви относно ХУХК и бременност. Аз от почти 5 години съм с тази диагноза. Сега съм на 35 и имам детенце на 2 години-живо и здраво. Нямах усложнения по време на бременността и смятам, че си заслужава човек да опита. Важното е да вярвате, че в крайна сметка всичко ще завърши добре, да не го мислите много-много и да имате добър лекар за консултации. Шансът за забременяване е както при здравите жени , така че няма място за отчаяние. Дори и да се обостри колита по време на бременността, може да се приложи лечение, защото когато майката се чувства добре и бебето също е добре. Успех!
Виж целия пост
# 8
Здравейте, аз също съм болна от улцерозен колит от 10 години,сега съм бременна.Моля те пиши ми докато беше бременна пиеше ли таблетки ,спазваше ли някаква диета?Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 9
Във форума на Зачатие (www.zachatie.org/forum) пише едно момиче с ник FreshBreeze. Тя има момченце на 4 месеца при същата диагноза. Можеш да се обърнеш към нея.
И помни - няма невъзможни мечти. Бори се! Късмет.
Виж целия пост
# 10
Момичета искам да споделя с вас че преди години и аз бях с диагноза ХУК, и поради други здравословни причини трябваше изцяло да променя начина си на хранене. Бях на диета 2.5 години, и от тогава вече нямам никакъв колит, нямам проблеми изобщо. А проблеми със забременяването имам, но те не са от УК, а от ендометриоза и много лош мъжки фактор. Моят УК беше толкова зле, че ми се е случвало да не мога да стана от леглото и даже една крачка да направя, превивах се от болка и беше страшен ужас.

Каква ми беше диетата, абсолютно нищо пържено, само варено или печено пилешко или гъше, или телешко месо, никакви кашкавали, само от време на време обезсолено сирене, кисело мляко, никакво прясно мляко, чай само билков със съвсем малко лимон, и захар или малко мед, никакви кафета, никакви газирани напидки, никакъв алкохол, сокове само 100% натурални разредени с малко вода. Салата можеше но само с малко сол, без олио и без оцет или лимони. Плодове всякакви, зеленчуци всякакви, ядях много супи, и беше много важно да ям нещо поне всеки 3 часа, и това да е солидна храна, а не като солети или само парче ябълка. Никакво масло и други мазни неща като майонеза, свинско месо абсолютно не, никакви ядки. Нищо друго не промених от начина си на живот, и мисля, че беше тази толкова строга диета дето ми помогна с колита, но всъщтност диетата беше поради други причини. Сега като се сетя какъв ужас беше  ooooh! лекаства никакви не ми помагаха  ooooh!
Виж целия пост
# 11
Здравейте отново,колита ми в момента леко се е изострил,но това не е най-голямата ми болка.От миналата година имам пиелонефрит и до момента лекарите само закрепват положението и нищо.Вчера пак бяха на лекар,стерилната и обикновенната урина са ми чисти,но възпалението на бъбреците си стои.В момента съм нито болна,нито здрава,не съм за антибиотик,но и немога да забременея.Предполагат,че възпалението на бъбреците идва от улзерозния колит,който така или иначе неможе да се излекува напълно,а има моменти на обостряне само.Незнам какво да правя,подържам си диетата добре,но въпреки това борбата ми за дете като чели се усложнява,преди с колит,а сега вече и с бъбреците.Много ми е тъжно  Sad
Виж целия пост
# 12
Здравей отново Pepsinka!И аз се радвам че си ми отговорила,на 32 години съм вече и доста се притеснявам дали ще мога да забременея.На теб колоноскопия ли ти правиха като ти поставиха диагнозата или ректоскопия?На мен ми правиха ректоскопия и също ми казаха че колита е в лека форма,първо лежах в болницата 8 дни и пих едни таблетки сулфасалазин от които си докарах гастрит и сега лекувам стомаха си освен другите проблеми...Не останах въобще доволна от лечението си в болницата -нула внимание и никакво подобрение.Започнах да се лекувам едва след като ме изписаха при друг лекар на частно и вече имам известен напредък.Аз имах много силни болки в ставите и поддържах висока температура-това изчезна от инжекциите метилпреднизолон които слагах 8 дни.Още имам кръв но малко...Преди 2-3 месеца бях се обринала страшно ,което също има връзка с улцерозния колит.Забравих да ти пиша че започнах да получавам сърцебиене и мислех че е от щитовидната жлеза,изследвах си всички хормони,направих си и ехография на жлезата, но не беше там проблема.
За бъреците аз засега имам само песъчинки,възпаление нямам,но ще ти кажа на мен какво ми изписаха-НЕОРИНАЛ.Ти пила ли си го?Изцяло е на от билки. На упътването пише че е и за пиелонефрит и възпаление на бъреците.Знам че се пие дълго време-6 месеца и има голяма полза.Попитай някой лекар ако досега не си го пила или потърси информация в интернет.И аз мисля че има някаква връзка между възпалението на бъбреците и улцерозния колит.
При теб проблема наистина се е върнал от многото антибиотици,което е много лошо.Аз мисля че не е достатъчно да си само на свещички,настоявай и за таблетки салофалк и инжекции а може и клизми салофалк за да имаш по-трайна ремисия.Имам още какво да споделям но ще го оставя за друг път.Невалиден ти е имейла а лимита ти за лични съобщения е изчерпан.
Чао за сега и пиши!
Виж целия пост
# 13
Здравейте,Може ли да се забременее без проблеми при диагноза Улцерозен колит или проктит?Не се ли пият някакви лекарства, които могат да уврейдат плода??
Виж целия пост
# 14
При всеки е различно. Аз съм на 32 години, на 29 ми поставиха тази диагноза. Месец май 2008 забременях, но се наложи да прекъсна бремеността.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия