Моля за рецепта за карамелова торта!

  • 8 011
  • 27
Здравейте момичета,


Искам да ви питам за рецепта за карамелова торта..... много обичам карамел, и ми се ще да направя торта с вкус на карамел, може би кремчето да е с карамел, може и целувки да има, нещо такова ми се ще.  След известно време ще майсторя, и сега още мисля каква да е тортата, че искамда е по-различна..... досега съм правила с муса на танита и шоколадова, и двете станаха много вкусни, но сега искам карамеееел!!!
 Моля помагайте с рецепти, отгоре пак ще си я покрия с марципан варна, но си мисля да я оформя като някакво животинче...... още мисля
Виж целия пост
# 1
Аз я правя с кроасани. Подреждам ги в тава (но не с шоколад, а с шампанско или ванилия като пълнеж) и след това заливам със смес за крем-карамел и пека на водна баня. Но животинското оформяме с карамелена торта не го знам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Блонди, тази рецепта е много вкусна наистина. Но аз искам торта с блатове, като крема между тях да е скарамелов вкус.... ама не се сещам как да го направя...... освен сметана с малко карамелизирана захар, ама не знам да не се пресече...... затова сигурно има рецепта, ама като не я знам....
Виж целия пост
# 3
Продават се готови карамелизирани и концентрирани сиропи за всякакви подобни щения със силен карамелизиран вкус  Hug
Виж целия пост
# 4
сиропи..... може би имаш в предвид топинг, или какаво? За тях не се бях сетила, сигурно ще се получи добре.
Виж целия пост
# 5
Ето: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,610.msg23630.html

Страшна е Crazy!!!
Виж целия пост
# 6
Топинг ли, сироп ли, де да знам вече. В тубичка, гъсто... По мое време му казвахме сироп  Crazy
Виж целия пост
# 7
Карамелова палачинкова торта като в "Двете фукли"

Торта с котешко езиче и карамел

Този сладкиш с карамел също е много вкусен, ако не си го пробвала http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.msg1257444#msg1257444
Виж целия пост
# 8
Хубав крем с карамелов вкус се получава, като се разбие 300 гр сметана с една кутийка варена сгущенка. Лошото е, че трябва да си вари човек кондензираното мляко, никой не написа, че някъде продават в България.

И още едно си изрових из архивите -  от 50 гр масло, 70 гр захар и 400гр сгущенка неварена /една кутийка – тази вече я има у нас/ става хубава карамелена смес – захарта се карамелизира в съд, добавят се маслото и сгущенката, кипва се, после се намалява огъня и се вари с бъркане около 5 мин до леко сгъстяване, да се отделя от стените на съда. Охлажда се, но да бъде топъл, и се смесва с разбити течна или заквасена сметана. Със заквасената се усеща лека киселинка.
Виж целия пост
# 9
labrex, някъде мернах една торта "Трюфел". Беше дала линк към руски сайт. И под нея имаше една торта "Наполеон". Та, ако може преводче (да ми простиш нахалството  Embarassed). А ти правила ли си тая торта Трюфел, че и от нея ми потекоха лигите eat
Виж целия пост
# 10

Какво е сгущенка?  Embarassed

Кондензирано мляко продаваха доскоро в ДСНК на Шипка.
Виж целия пост
# 11
labrex, някъде мернах една торта "Трюфел". Беше дала линк към руски сайт. И под нея имаше една торта "Наполеон". Та, ако може преводче (да ми простиш нахалството  Embarassed). А ти правила ли си тая торта Трюфел, че и от нея ми потекоха лигите eat

А сещаш ли се къде си го видяла тоя линк  newsm78 Заради Наполеон-а, защото те са разни варианти. Иначе ще ти го преведа, само да го открия.


Какво е сгущенка?  Embarassed

Кондензирано мляко продаваха доскоро в ДСНК на Шипка.

Сгъстено кондензирано мляко, подсладено, тъмно на цвят, точи се като карамел и има подобен вкус. Като се свари кутийка подсладено кондензирано мляко се получава вареното.
Виж целия пост
# 12



мом4е6ка мама, ако ти харесва тази торта ще ти напиша рецептата  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Аз я правя с кроасани. Подреждам ги в тава (но не с шоколад, а с шампанско или ванилия като пълнеж) и след това заливам със смес за крем-карамел и пека на водна баня. Но животинското оформяме с карамелена торта не го знам  Rolling Eyes
Става и с козунак. Ако остане от Великден.
Виж целия пост
# 14
labrex, някъде мернах една торта "Трюфел". Беше дала линк към руски сайт. И под нея имаше една торта "Наполеон". Та, ако може преводче (да ми простиш нахалството  Embarassed). А ти правила ли си тая торта Трюфел, че и от нея ми потекоха лигите eat

 curly sue, погледни дали не е някоя от тези:
Торта Наполеон
Пак тя.
И тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия