Мога ли да ям риба

  • 6 939
  • 50
Здравейте! Аз съм в първия месец бременна,някой може ли да ме посъветва мога ли да ям риба и каква е за предпочитание
Виж целия пост
# 1
Не съм чувала рибата да може да навреди, дори напротив. Това, което знам че не е добре да се яде е синьо сирене, заради мухала. Може би суши не трябва да ядеш, нали е сурово.. ама иначе няма проблем.
Виж целия пост
# 2
ама разбира се това е една от храните които трябва да ядеш.Не се притесняваи хапвай си рибка пържена или на скара както я предпочиташ.Лека бременност! Peace newsm10
Виж целия пост
# 3
И аз знам, че риба е препоръчително да хапваш по време на бременността.
За синьото сирене и мен ме предупредиха да го извадя от диетата заради мухала.
Виж целия пост
# 4
И аз съм чувала че рибата е една от храните които се препоръчват и по скоро морската риба - но да е термично обработена а не суши или т.н.Така че не с епритеснявай хапвай спокойно, защото ако не с елъжа в морската риба имаи фолиева киселина което е мн полезно мисля знаеш.Но не съм на 100% сигурна за това,имам някакъв спомен че съм го чела някъде.
Леко бременеене   bouquet
Виж целия пост
# 5
Разбира се,че можеш да ядеш риба,хапвай спокойно  newsm10
Виж целия пост
# 6
Можеш!Дори е препоръчително.Но не сурова/суши/ или пушена/заради прекаленото и осоляване/.
Виж целия пост
# 7
И аз ЗА за рибката хапвай си спокойно,даже е полезно много.
Виж целия пост
# 8
Може - даже трябва - стига да не е сурова!!!   
Виж целия пост
# 9
Естествено,че можеш.
Виж целия пост
# 10
Може и трябва!
Чувала съм,че е добре да се избягва пастета по време на бременността.
Виж целия пост
# 11
Естествено, даже е желателно! Всякаква риба, само да не е сурова или пушена.. не само заради прекаленото осоляване, а и заради опасността от токсоплазмоза Wink
Виж целия пост
# 12
Ако ти се хапва , си хапвай . Аз не мисля , че е вредна Peace
Виж целия пост
# 13
От морските, не е хубаво да ядеш миди. Те са филтъра на морето и можеш да си представи колко да полезни. За друго не се сещам. Иначе риба си хапвай, няма проблем  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Можеш,разбира се,дори е препоръчително.Поне два пъти седмично го правех аз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия